Strona główna Nie przegap Uwaga kierowcy! Od poniedziałku duże utrudnienia na pabianickich drogach

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku duże utrudnienia na pabianickich drogach

10
Ten odcinek ul. Kilińskiego będzie wyłączony z ruchu
W poniedziałek około godz. 13.00 drogowcy zamkną ul. Kilińskiego na odcinku od Grota Roweckiego do Grobelnej, natomiast odcinek od Grota Roweckiego w stronę Świetlickiego będzie jednokierunkowy. 

Objazd zamkniętego odcinka wyznaczono ul. Mariańską, ale tylko dla autobusów i taksówek. Dlatego otwarte zostało już rondo na ul. Kilińskiego (ZOBACZ WIDEO). Autobusy linii 1 ominą z kolei zamkniętą ulicę Kilińskiego ulicami Świętokrzyską (w stronę centrum) i Piękną (w stronę dworca PKP).

W jednokierunkowe, między Moniuszki i Orlą, zamienią się ul. Świętokrzyska (od Orlej w stronę Moniuszki) i Piękna (od Moniuszki w stronę Orlej). Zarządcy dróg spodziewają się sporego ruchu na Orlej i Grota Roweckiego, dlatego też na tych ulicach, około kilkadziesiąt metrów przed skrzyżowaniem z Kilińskiego powstały przejścia dla pieszych.

Jednak główny objazd dla samochodów prowadzony będzie ulicami Świetlickiego, Nawrockiego, 20 Stycznia, 3 Maja, Warszawską i Zamkową. Na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i 3 Maja będzie ustawiona tymczasowa sygnalizacja świetlna. Na ulicy Grobelnej zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy.

Na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i 3 Maja stanie tymczasowa sygnalizacja

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda że ulicę Popiełuszki porzucili, byłoby dobry objazd..

Gdzie w Pabianicach jest ulica Popiełuszki?

przedłużenie świetlickiego do wiejskiej

Na planach to jest ulica Wodna. Może jak powstanie w całości to nazwą Popiełuszki ale na razie w ul. Popiełuszki w Pabianicach nie ma i nie można się posługiwać nazwą zapisaną na jakiś historycznych planach nigdy nie zrealizowanych, podobnie z al. Solidarności (Myśliwska bis). Te ulice nigdy nie powstaną.

Piękne przejście dla pieszych przez trawnik.

Czy będzie można skręcić w lewo z kilińskiego w świetlickiego?

NIE, bo jak wiedziesz z kilińskiego w lewo, to będziesz ciągle po rondzie jeździł! na świetlickiego trzeba będzie odbić z ronda w prawo!

Kiedy rondo na Nawrockiego z Warszawską?

światła na 3-maja bezsensu – już sa korki!!!
a to rondo a świetlickiego masakra jakaś. to nawet koło turbiny nie stało! ciasne w
cuj! Już wygodniej było dawniej skręcać na bugaj.
A te zastępcze pasy na grota to po co? tzn pieszy ma teraz od kilińskiego iść 100m do tych pasów , przejść i wrócić do kilińskiego idąc np. od esdechu na cmentarz? Nauczą ludzi łazić wcześniej później będzie trudno krowy oduczyć!

Pojeździłem dziś trochę po Pabianicach i miejscami zostało oznakowanie sprzed zmiany. Współczuję przyjezdnemu, który nie wiadomo po co tu przyjechał, bez znajomości miasta nie wyjedzie z niego, bo oznakowanie wprowadza w błąd.
Partyzantka po prostu.