Strona główna Aktualności Z miasta Na to rondo czekaliśmy kilka lat (WIDEO)

Na to rondo czekaliśmy kilka lat (WIDEO)

14
Rondo na skrzyżowaniu ul. Kilińskiego i ul. Moniuszki jest już otwarte i prawie gotowe. Do zakończenia inwestycji zostały niewielkie prace brukarskie. 

Temat budowy ronda w tym miejscu przewijał się latami. Kierowcy nalegali, bo w godzinach szczytu wyjechanie z ul. Moniuszki w lewo graniczyło z cudem.

Pierwszy raz temat na poważnie zostały poruszony przez marszałka województwa Witolda Stępnia podczas konferencji prasowej dokładnie 3 lata temu. Stępień zapowiedział wtedy generalną przebudowę drogi wojewódzkiej nr 485 na terenie miasta wraz z budową tego ronda. Prace miały rozpocząć się na początku 2018 roku, ale termin przesunął się o ponad 1,5 roku. Drogowcy na ulicę Kilińskiego wjechali dopiero na początku września 2019 roku.

Dziś rondo jest już otwarte również dla ruchu w stronę Moniuszki, bowiem od poniedziałku zamknięta będzie ul. Kilińskiego na wysokości rzeki Pabianka, tuż przy stacji Orlen (WIĘCEJ O UTRUDNIENIACH). Na nowym skrzyżowaniu z ruchem okrężnym jest jeszcze oznakowanie budowlane, a  w niektórych miejscach widać niedokończone prace brukarskie, ale śmiało można powiedzieć, że jest gotowe.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Welcome to 21st century !!!!!!!

I gra muzyka 👍👍👍
Rondo przydałoby się przy
basen wlokniarz
i carefourze lewityn
A także McDonalds dawny Statoil
I byłoby całkiem przyjemniej 😉

Latarni już nie dało się na środku ronda postawić żeby to lepiej wyglądało

Ja jestem ciekaw po jakim czasie ciężarówka, jadąca od strony cmentarza, przewróci naczepą znak stojący na skraju ronda, gdyż tylne koła naczepy będą jechać praktycznie po krawężniku gdy kierowca będzie chciał delikatnie pokonać łuk.

Jesteś idiota

Konkurencji się nie musisz obawiać w byciu idiotą bo najwidoczniej zostawiasz daleko w tyle czytelników tego portalu nie umiejąc się odnieść do meritum. Przyjrzyj się kiedyś jak wygląda skręt kilkunastometrowym zestawem. Tylne koła często najeżdżają na krawężnik a tył naczepy delikatnie zachodzi na zakręcie. Nawet autobus miejski ma często ten sam problem. Chodzi mi o znak który jest po prawej stronie czerwonego samochodu w 9 sekundzie filmu. Pół metra w prawo by było jak w 21 sekundzie filmu i będzie idealnie.

Jak byś znal projekt końcowy to byś się nie wypowiadał ,bijak się niema nic mądrego do powiedzenia to się nie dyskutuje ,poczekaj do końca budowy a potem dyskutuj

dokładnie! wg planu obracająca się ziemia ma przesuwać ten znak o 10cm w prawo. Tak że pod koniec prac budowlanych będzie na swoim miejscu!

Odpowiedz na miarę Pabianic

A resory dalej pękają na Zamkowej od tego bruku.

Szkoda ze nie skończone

Szkoda ze przy okazji wykarczowali bardzo dużo drzew , tak jak przy cmentarzu, gdzie po przeciwnej stronie było już tyle betonu… Mówi się o ekologii i ze mamy co raz mniej drzew a tu karczują jak opętani ! Ale rondo na pewno się przyda..

A czy tam będzie ścieżka rowerowa, czy Ja czegoś nie widzę na zdjęciach i filmach ??

Rowery powoli wychodzą z mody. Nie będziemy już budować więcej ścieżek gdyż i tak z nich państwo nie korzystacie i jeździecie wzdłuż ulicy, a grupą to i całą tyralierą czasami, a równolegle ścieżka nieużywana. Poza tym nie zakładacie kasków, nie używacie świateł, poruszacie się bez znajomości przepisów, walicie po przejściach dla pieszych na krechę. A jak zrobicie obcierkę z autem to uciekacie z miejsca. Tak więc powtarzam – ścieżek więcej nie będzie!.