Strona główna Sport Piłka nożna Upał pokrzyżował plany starostwa

Upał pokrzyżował plany starostwa

1

W sobotę przed meczem derbowym  na boisku rywalizowały reprezentacje starostwa powiatowego i urzędu miejskiego. Pojedynek zakończył się rzutami karnymi.

Towarzyskie spotkanie rozegrane zostało w pełnym słońcu na stadionie PTC. Obie drużyny wyszły na boisko bardzo skupione, ale z minuty na minutę upał odbierał graczom siły. Urząd miejski wystawił dużo młodszą drużynę, ale starostwo miało w szeregach Michała Bogdana, piłkarz trzecioligowej Warty Sieradz, który strzelił 2 bramki.

Jako pierwszy do siatki trafił jednak Rafał Madaj, radny miejski. Do wyrównania bardzo szybko doprowadził właśnie Bogdan, który pokonał Daniela Pawłowskiego po bardzo dobrym podaniu Pawła Szałeckiego, dyrektora ZS nr 1 w Pabianicach. Warto wspomnieć, że Szałecki również był piłkarzem. Na prowadzenie 2:1 drużynę „powiatu” wyprowadził Bartosz Gościłowicz, piłkarz ręczny i nauczyciel w ZS nr 2.

Po przerwie widać było, że zawodnicy starostwa opadają z sił. Gdy wydawało się, że za chwilę stracą prowadzenie, kolejny raz dał o sobie znać Michał Bogdan, który zakręcił obroną „miasta” i podwyższył wynik na 3:1. Wtedy do odrabiania strat rzucili się zawodnicy urzędu miejskiego, ale bramkarz Jacek Barasiński, sekretarz w starostwie był niepokonany. W końcu koszulka z napisem Casillas zobowiązywała. Świetnie spisujący się bramkarz poległ jednak po kolejnym strzale Rafała Raźniewskiego, nauczyciela WF-u w SP nr 13.

W ostatnich minutach (mecz był rozgrywany 2×20 minut) do remisu doprowadził Jan Kaczorowski, nauczyciel WF-u w SP nr 14. Końcowy gwizdek oznaczał, że zwycięzcę wyłoni turniej rzutów karnych. Dogrywka mogłaby się skończyć interwencją pogotowia. W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy urzędu miejskiego wygrywając 6:5.

Składy:

starostwo powiatowe: Jacek Barasiński, Marek Błoch, Michał Bogdan, Bartosz Gościłowicz, Piotr Grącki, Marek Gryglewski, Krzysztof Habura, Piotr Komorowski, Adam Krasiński, Krzysztof Lewandowski, Dariusz Niciński, Andrzej Papuga, Włodzimierz Stanek, Paweł Szałecki, Jarosław Szczepaniak, Grzegorz Wlaźlak, Dariusz Wypych.

urząd miejski: Sylwester Czech, Daniel Duraj, Piotr Duraj, Tadeusz Feliksiński, Rafał Górny, Leszek Józefiak, Jan Kaczorowski, Adam Krzoska, Rafał Madaj, Piotr Majchrzak, Artur Makowski, Daniel Pawłowski, Rafał Raźniewski, Michał Rosiński, Piotr Sokołowski.