Strona główna Aktualności Z miasta Unia dała kasę na szkolenia informatyczne. Skorzystaj!

Unia dała kasę na szkolenia informatyczne. Skorzystaj!

0
Chcesz sprawniej poruszać się w internecie? Magistrat pozyskał prawie 150 tysięcy złotych na szkolenia informatyczne. Pieniądze są do wykorzystania przez mieszkańców Pabianic.

To efekt udziału miasta w konkursie na realizację projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw kujawsko – pomorskiego i łódzkiego”. Jest on współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (z programu „Polska Cyfrowa na lata 2014-2020”).

– Otrzymaliśmy 148 tys. 320 zł. Co ważne, projekt nie wymagał posiadania wkładu własnego. Mogą do niego przystąpić mieszkańcy powyżej 25 lat, którzy chcą nauczyć się korzystania z technologii informacyjno – komunikacyjnych – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Do wyboru jest sześć tematów: „Rodzic w internecie”, „Mój biznes w sieci”,  „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działania w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog)”, „Kultura w sieci”.

Szkolenia zaczną się po wakacjach i potrwają do końca lutego 2020 roku. Weźmie w nich udział 288 osób. Terminu zapisów urzędnicy jeszcze nie ustalili, ale ma być znany już wkrótce.

W ramach otrzymanych pieniędzy zostanie też kupiony sprzęt komputerowy. Po zakończeniu projektu otrzyma go szkoła, która nie dostała na taki wsparcia, ani też na stworzenie pracowni informatycznej w ramach innych programów unijnych na lata 2014 – 2020.

REKLAMA
Poprzedni artykułO bieganiu i ćwiczeniach na siłowni. W teorii i praktyce
Następny artykułDziesięć goli w pierwszym meczu pucharowym. Hat-trick Rudyka (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments