Strona główna Na sygnale Kryminalne Ukradli części samochodowe warte 7200 złotych

Ukradli części samochodowe warte 7200 złotych

2
Kryminalni z łaskiej komendy z sukcesem zakończyli śledztwo w sprawie kradzieży części samochodowych z prywatnej posesji we Wronowicach. Dwaj podejrzani mężczyźni w wieku 43 i 40 lat zostali zatrzymani po intensywnych działaniach śledczych, a część skradzionych przedmiotów została odzyskana. Jeden z zatrzymanych mężczyzn to mieszkaniec Pabianic. 

W okresie od 8 do 14 listopada 2023 roku, z terenu ogrodzonej posesji we Wronowicach skradziono 64 felgi aluminiowe wraz z oponami, 8 akumulatorów samochodowych oraz 2 radia. Sprawcy dokonali kradzieży z 20 zaparkowanych na terenie posesji samochodów, z których większość była uszkodzona. Straty oszacowano na kwotę około 7200 złotych.

Policjanci ustalili, że sprawcy włamali się na teren posesji, przecinając jeden z paneli ogrodzeniowych i dwukrotnie w godzinach nocnych dokonali kradzieży. Części samochodowe przewożono do komórki gospodarczej użytkowanej przez jednego z podejrzanych. Przed sprzedażą skradzionych kół na skupie złomu, sprawcy oddzielali opony od felg, a następnie wyrzucali ogumienie do lasu.

Część skradzionego mienia udało się odzyskać. Zatrzymani, 43-letni mieszkaniec Pabianic i jego 40-letni znajomy z terenu powiatu łaskiego staną przed sądem. Za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Poprzedni artykułBudowa nowego przystanku kolejowego na finiszu
Następny artykułOstatnia zbiórka odpadów wielkogabarytowych w 2023 roku
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

64 fele x 100=6400
8 aku x 80=640
2 radia x 80=160
Łał

Ciągle ktoś gdzieś coś kradnie. Właśnie zaczęło się okradanie szafek pracowniczych w szatni w szpitalu. Złodziej prawdopodobnie nie ma takiego zysku jak Ci grasujący we Wronowicach. Ciekawe czy coś robi się w tej sprawie i kiedy zostanie złapany.