Strona główna Aktualności Komunikacja Budowa nowego przystanku kolejowego na finiszu

Budowa nowego przystanku kolejowego na finiszu

49
Jest data uruchomienia nowego przystanku kolejowego Pabianice – Północ. PKP Polskie Linie Kolejowe  informuje, że pierwszy pociąg zatrzyma się tutaj już 10 grudnia 2023 roku. 

Budowa nowego przystanku zlokalizowanego przy ul. Lutomierskiej rozpoczęła się na początku kwietnia tego roku. Nowy obiekt to dwa perony jednokrawędziowe o długości 150 metrów wyposażone w ławki, wiaty, informację pasażerską, oświetlenie. Osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się dostęp do pociągów zapewnią pochylnie. Wygodne przesiadki z kolei na transport indywidualny umożliwią miejsca parkingowe oraz wiata rowerowa.

Wartość prac wynosi około 14 mln złotych. Zadanie współfinansowane ze środków RPO Województwa Łódzkiego.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPijany 16-latek szedł ekspresówką
Następny artykułUkradli części samochodowe warte 7200 złotych
Subskrybuj
Powiadom o
49 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przejeżdżam tamtędy co dzień i tak się zastanawiam komu potrzebna ta inwestycja?
Obym się mylił że będzie ktoś z tego korzystał. Wygląda imponująco ale i tak będziemy musieli stać na tym przejeździe dłużej

Ja będę korzystał, czekam na ten przystanek z niecierpliwością

Ja też czekam z niecierpliwością! 🙂

ale ty masz chłopie chody,specjalnie dla ciebie zrobili ci przystanek,.tylko wsiadaj prędko do pociągu najlepiej w biegu żebyś nie blokował samochodów stojących za rogatkami.
powinni ci jeszcze bocznicę pod dom podciągnąć miałbyś bliżej.

Last edited 14 dni temu by Adam

Nie jesteś ważniejszy od niego. Nie zabierzesz mu prawa do wsiadania na tym przystanku, nie tylko twoj komfort się liczy. Ciesz się, że siedząc w swoim aucie nie musisz jak on marznąć, albo moknąć. I grzecznie czekaj na przejeździe, aż on wsiądzie.
W Polsce to sąsiadowi nawet się raka zazdrości.

Last edited 13 dni temu by Pies.ogrodnika.pl

miałem skomentować twoja wypowiedz,ale po krótkiej a nawet bardzo krótkiej chwili namysłu doszedłem do wniosku że nie ma sensu

Ty i chwila namysłu to oksymoron

Last edited 12 dni temu by Ogrodnika

Dla wojska. W razie „w” będzie to rampa przeładunkowa z wagonów-lawet np. z ładunkiem wozów bojowych na drogi publiczne i dalej przez pobliski węzeł dróg ekspresowych będzie miała miejsce dalsza logistyka.

Zasadniczo przystanek ładnie został „wpięty” w Zatorze, zatem mieszkańcy tego odcinka Zatorza, ale i rejonu ulicy Karniszewickiej za przejazdem kolejowym w kierunku wschodnim, jak i mieszkańcy Szynkielewa będą mogli z tego przystanku korzystać (rower w większość pory dnia wciąż za darmo w ŁKA) – idealny dojazd do Łodzi w krótkim czasie dla np. uczniów. Jeżeli MZK sensownie skomunikuje (o ile się da) jakieś autobusy z pociągami (może na taryfie podobnej do linii A41) to i z centrum Pabianic będzie można fajnie się przetransportować na Łódź Widzew w dwa kwadranse. Pożyjemy, zobaczymy. Z krytyką wstrzymałbym się rok, jak okres pilotażowy minie.… Czytaj więcej »

Przecież jego komentarz to nie krytyka, tylko płacz zażenowanego, rozbestwionego dzieciaka, widzącego jedynie czubek własnego nosa.

Oby tylko te osobowe się tu zatrzymywały. Na IC i inne pospiesznie nie ma czasu by go tracic.

Przecież oczywiste jest, że interCity (czyli pociągi pospieszne) zatrzymają się dalej, na stacji Pabianice.

Nie martw się kolego. Jak IC lub EC zatrzyma się na głównym to przynajmniej jeden wagon ostatni będzie stał na północnym, – wsiądziesz i tak 🙂 chyba ze skrócą składy 🙂

no to od 10 grudnia to dopiero będziemy mieć korki na partyzanckiej

To będzie koszmar przedostać się za tory na Karniszewcka czy do S14 na węzeł Pabianice Płn. Kto wydał zgodę to powinien dożywotnio stać i robić za ciecia przy szlabanie. Dzban do potęgi entej. Już teraz kiedy przejazd jest zamykany to nie ma jak poruszać się Partyzancką bo pojazdy nie mieszczą się na tym krótkim odcinku Lutomierskiej. Więc skręcający w prawo od strony Łodzi blokują ruch tym jadącym na wprost… Ale ważne by PR sobie robić i lansować się przy przecinaniu wstęgi. Pabianice to jednak stan umysłu… Jeszcze trochę i o palmę miasta mema będziemy ścigać się z Radomiem czy Sosnowcem…

Już nie pierwszy raz instytucje podległe PiS ośmieszają Pabianice. To samo było z parkingiem przy cmentarzu. Zarząd Dróg Wojewódzkich zmienił zdanie dopiero po emisji programu w telewizji.

Stefan dam Ci odpowiedź. To jest pomysł naszych geniuszy z organizacji przestępczej schodzącej że sceny politycznej. Tak bym to określił najbardziej grzecznie jak potrafię.

Wyrzucenie pieniędzy w błoto zbędne i niepotrzebne zamiast tego tunel powinien być

Co się dzieje z Krzyśkiem Haburą?

A co ma Habura do tego?

Ja po prostu nie rozumiem, dlaczego takie inwestycje powstają bez lokalnych konsultacji społecznych. I w ogóle czy ktoś zna uzasadnienie PKP dla tej inwestycji?

Naprawdę nie rozumiesz, dlaczego pisowskie PKP nie pytając nikogo zrobiło nam przystanek, jednocześnie blokując budowę tak potrzebnego tunelu 100 metrów dalej?

A Ty masz nadzieję że teraz KO z. Haburą zbuduje tunel.

W obecnej chwili budowa tunelu jest niemożliwa bez likwidacji i przesunięcia przystanku. Inwestycja przekracza obecnie możliwości finansowe. Tak PiS załatwił mieszkańców żeby pokazać czyja racja jest mojsza…

Co ma przystanek po zachodniej stronie ulicy Lutomierskiej do budowy tunelu po wschodniej stronie

Jeżeli nie masz pojęcia o prawie budowlanym i projektowaniu to proszę się nie wypowiadaj.

Widzę że odpowiedziałeś sam sobie że nie masz pojęcia o prawie budowlanym i projektowaniu.
Widzisz ja się nie znam dokładnie na projektowaniu ale jak by nie można było zbudować tunelu przy przystanku lub dworcu , to jakim cudem powstaje taki tunel w Dąbrowie górniczej przy samym dworcu lub w Warszawie i wielu innych miastach. Tym bardziej że jest to podciągnięte pod jakiś projekt rządowy.

Mam nadzieję, że zbudują go Polskie Koleje Państwowe wspólnie z Generalną Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
A żaden poseł PiS nie zablokuje pieniędzy na tę inwestycję, tak jak to było poprzednio.

Jak to mówią „Nadzieja matką głupich”, oczywiście bez urazy , mamy naszego posła, może się uda , chociaż wątpię.

„żaden poseł PiS nie zablokuje pieniędzy na tę inwestycję, tak jak to było poprzednio.” To jest stwierdzenie faktu. Nie nadzieja.

Każdy dla kogo ważne jest dobro miasta ma taką nadzieję

Każdy raczej nie, bo osoby które mieszkają na Bugaju i nie jeżdżą tym przejazdem to ich to nie obchodzi , dla nich ważniejsze jest pobudowanie Myśliwskiej bis.

Masz rację Mnie to nie obchodzi. Stójcie w korkach i tyle. Ja mam na to w… ne.

I dobrze, stójcie w korkach i faktycznie nie obchodzi Mnie to, że utoniecie na przejeździe kolejowym, bo interesuje się tym co w drugiej części miasta się dzieje a nie na takim „ustronnym” miejscu, żeby nie wyrazić się dosadniej

Inwestycja potrzebna jak kobiecie lekkich obyczajów majtki.

A kto rządzi w Pabianicach debilne pelo

No cóż życzę zdrówka.

Chora sprawa…. Komu to potrzebne??????

Ciebiada by załatwił 🙂

Ciebiada, to może załatwić, ale chyba się z rana.

Na Torowej w godzinach szczytu korek ciągnący się pod Dworzec PKP.
Podobny los spotka teraz Lutomierską.
Cyrk.

W tym mieście potrzebna jest w końcu władza, która umie dodawać dwa do dwóch.

A co ma władza w mieście do tego skoro to PKP buduje?

Szkutnia jest? Jest. To był priorytet

Bardzo potrzebny jest przystanek kolejowy Pabianice-Klimkowizna, wtedy można by zmienić nazwę tego pośrodku na Pabianice Centralny. Sieradz (a mniejszy) od dawna ma trzy dworce (Męka, Warta, Sieradz) a my mamy być bardziej wykluczeni?

Współczuję ludziom tam wsiadającym (obstawiam, że będzie około 10-15 osób). Kilkaset będzie czekać, aż te kilka osób wsiądzie. Dlatego wkurwienie ludzi siedzących za kółkiem chyba ich usmaży. Do tego pasażerowie PKP będą mieli problem z dojazdem do przystanku, bo oczywiście korki będą na ulicach sąsiednich (m.in. partyzancka, Karniszewicka). Autem nie dojedziesz, bo nie ma tam parkingu dla aut, czyli pozostaje dworzec PKP, jeśli dojeżdżasz z Bugaju. Generalnie wydłuży się mocno wyczekiwanie na otwarcie przejazdu. Obecny pomysłodawca w zarządzie PKP, by jeszcze bardziej uszczęśliwić Pabianiczan powinien wymienić system szlabanów na ten z ul. Torowej. Gratuluje pomysłu za 15 mln zł: –… Czytaj więcej »

Współczuć należy kierującym swoje pretensje do pasażerów. Idiotyzmu.

Dokładnie, niech kierowcy stoją w korku. Zawsze możesz wsiąść na rower lub pieszo do Łodzi

Ja zamiast do wsiadających, mam pretensje do innych kierowców. Gdyby nie jechali samochodem to nie stałbym w korku.

za 14mln można dwie biedronki postawić albo 3 mcdonaldy