Strona główna Na sygnale Kryminalne Ukradli auto i rozbili się w Pabianicach

Ukradli auto i rozbili się w Pabianicach

0

Dwóch łodzian jeździło po Pabianicach kradzionym samochodem. Rozbili się na ulicy Karniszewickiej przy Ogrodowej.

23-latek i jego o 2 lata starszy kolega napadli w sobotę w nocy na dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie. Do napadu doszło na ulicy Maratońskiej w Łodzi.

– Jeden z napastników podszedł do auta od strony kierowcy, zapukał w szybę i poprosił o papierosa. Kiedy jednak spotkał się z odmową stał się agresywny i przystawił do szyi siedzącego za kierownicą nóż. W tym samym czasie drugi z mężczyzn przy pomocy kija wybił szybę od strony pasażera. Napastnicy zażądali od siedzących w samochodzie mężczyzn opuszczenia pojazdu, ukradli im telefony komórkowe, dokumenty  i wspomniany pojazd a następnie odjechali – mówi kom. Joanna Szczęsna z KPP Pabianice.

Po kilkunastu minutach złodzieje wjechali do Pabianic. Tutaj na skrzyżowaniu ulicy Karniszewickiej i Ogrodowej wjechali w ogrodzenie i uciekli z pojazdu. Okoliczni mieszkańcy powiadomili policję o zdarzeniu. Na miejsce przyjechały 2 policyjne patrole. Z Łodzi został ściągnięty pies tropiący

– Kilka przecznic dalej pabianiccy stróże prawa namierzyli i zatrzymali  uciekinierów, którzy uderzyli  w ogrodzenie jednej z posesji.  Dzięki wykorzystaniu do działań psa służbowego funkcjonariusze odnaleźli również skradzione etui z dokumentami wyrzucone przez sprawców podczas ucieczki. Okazało się, że młodszy z zatrzymanych był poszukiwany listem gończym – dodaje rzecznik policji.

Prokurator już wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Za tego rodzaju przestępstwo kodeks karny przewiduje odpowiedzialność w wymiarze do 15 lat pozbawienia wolności. Nie wykluczone, że któryś z mężczyzn usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji.  W chwili zatrzymania bowiem obaj byli pijani. Starszy miał w organizmie ponad 1,4 promila a jego kompan blisko 0,8 promila alkoholu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments