Strona główna Na sygnale Kryminalne Ukradł hulajnogę i jeździł nią po centrum

Ukradł hulajnogę i jeździł nią po centrum

0
fot. policja
23-letni mieszkaniec gminy Lutomiersk postanowił przetestować hulajnogę i wyszedł z nią ze sklepu, tyle że… bez płacenia. Następnie jeździł tą hulajnogą po centrum Konstantynowa Łódzkiego. 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15.20. Dyżurnego tamtejszego komisariatu powiadomił o przestępstwie pracownik, który po przybyciu patrolu na miejsce opisał wygląd nieuczciwego klienta i okoliczności zdarzenia. Wartość skradzionej hulajnogi wynosiła 919 zł.

Policjanci zaczęli szukać sprawcy i na ulicy Łaskiej zauważyli jadącego hulajnogą młodego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi (zgadzał się również opis sprzętu). Gdy go zatrzymali, próbował im wmówić, że jedzie na spotkanie ze znajomymi i zasugerował funkcjonariuszom, że mijał innego mężczyznę, który mógłby być poszukiwanym przez nich złodziejem. Ale stróże prawa nie dali się zwieść.

– Wspólnie z 23-latkiem pojechali na miejsce kradzieży, gdzie mężczyznę rozpoznali pracownicy sklepu. Ponadto jego wizerunek został utrwalony na kamerach monitoringu. Mężczyzna przyznał się do przywłaszczenia jednośladu. Dodał, że chciał przetestować hulajnogę w warunkach pozasklepowych – informuje st. sierż. Agnieszka Jachimek z KPP w Pabianicach.

Mieszkańcowi gminy Lutomiersk postawiono zarzut kradzieży, za co grozi do pięciu lat więzienia. Hulajnoga wróciła do sklepu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments