Strona główna Aktualności Pieniądze popłyną do innych samorządów. Nasze wnioski odrzucone

Pieniądze popłyną do innych samorządów. Nasze wnioski odrzucone

25
To nie jest dobra wiadomość: wnioski o dofinansowanie inwestycji z programu „Sportowa Polska”, jakie złożyli samorządowcy z powiatu pabianickiego zostały odrzucone.

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu opublikowało kilka dni temu listę podmiotów, które dostaną pieniądze na przedsięwzięcia związane z rozwojem lokalnej infrastruktury sportowej (chodzi m.in. o budowy, przebudowy oraz modernizacje takich obiektów jak boiska, sale gimnastyczne i stadiony). Niestety, tych planowanych u nas na tej liście nie nie ma.

O środki starały się gminy Pabianice, Lutomiersk i Dobroń, magistrat oraz starostwo powiatowe. Nie przeszedł żaden wniosek. Figurują w wykazie tych, których nie zakwalifikowano lub które zostały odrzucone z przyczyn formalnych.

Gmina Pabianice złożyła go na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Piątkowisku, gmina Lutomiersk – na salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej w Szydłowie, a gmina Dobroń – na salę gimnastyczną w Mogilnie Dużym.

Władze Pabianic ubiegały się o środki na drugi etap budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 13, natomiast władze powiatu – na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1.

W przypadku tego ostatniego przedsięwzięcia starostwo wystąpiło o 3 mln zł, przy czym całkowita wartość zadania została oszacowana na 11,5 mln zł (8,5 ma stanowić wkład własny). Okazało się jednak, co potwierdziła Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa powiatowego, że w złożonym przez ten urząd wniosku nie wszystko było tak, jak być powinno. Znalazł się więc na liście odrzuconych. Jednak według zapewnień rzecznika, jeszcze nie wszystko jest stracone.

– Otrzymaliśmy oficjalną prośbę o uzupełnienie dokumentów, bo we wniosku rzeczywiście pojawiły się braki formalne. Uzupełniliśmy je i czekamy na ostateczną decyzję – mówi rzecznik. – Równoległe złożyliśmy też wniosek o dofinansowanie budowy powiatowej hali sportowej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

POważni urzędnicy nie POtrafią wniosku napisać 🙂

Ty nawet nie potrafisz napisać poprawnie zdania w komentarzach, a wytykasz błędy innych.

Czy nie ma kogoś, kto w końcu rozliczy działanie prezydenta i zarządu na szkode miasta i powiatu. To aż niemożliwe ,aby każdy podobny wniosek o dofinansowania zawsze był ……….. .

Pieprzenie. „Nasi” zdobyli grube miliony. Tramwaj, Lewityn, obiekty sportowe, drogi rowerowe.
Tutaj zwyczajnie coś nie poszło.

o basenie z prawdziwego zdarzenia nikt nie pomyślał….

Wnioski zostały odrzucone z przyczyn formalnych – jednym słowem, rozumiem że ktoś nie potrafił prawidłowo ich napisać?

Dokładnie. Odrzucenie z przyczyn formalnych oznacza, że wnioski były błędnie napisane. Starostwo i Urząd Miasta to stan umysłu 🤦‍♀️ W sumie to nic dziwnego, bo jaki starosta i prezydent taki urząd.

Ten ktoś wygrał przejął władze po prezydencie Dychto właśnie z powodu zorganizowania środków z UE.
Może i potrafią wypisywać wnioski, ale potrzebny jest jeszcze ktoś kto je zatwierdzi politycznie na wyższym szczeblu.Polityka gospodarka trybunał konstytucyjny to nie olimpiada gdzie wygrywa najlepszy.
Izby dyscyplinarne itp. Udogodnienia praworządności Służą do tego żeby złote medale były przyznawane po Lini partia. Do budżetu składamy się wszyscy a dostają nieliczni. Uzależnienie od pieniędzy, zadłużenie najlepsza forma kontroli i podległości władzy

To, że raz zorganizował nie znaczy, że tak będzie cały czas. Ewidentnie teraz zostały wnioski odrzucone z przyczyn formalnych, czyli czegoś brakuje. Błąd jest po stronie samorządu, a nie decyzja polityczna. Prawdopodobnie pieniądze przepadły bo nikt nie będzie czekał aż poprawia te wnioski.

Prawdopodobnie
I to tyle czego mozesz byc pewny

Pewien jestem jeszcze tego, że wnioski były niekompletne, więc ktoś zawalił swoją pracę.

A skąd wiesz ?
Skąd posiadasz takie informacje ?
Domyślasz się ?
Czy widziałeś na oczy ?

Jeżeli nie rozumiesz co oznacza, że wniosek został odrzucony z powodów formalnych to ja nie potrafię odpowiedzieć na twoje pytania. Do tego przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem : „co potwierdziła Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa powiatowego, że w złożonym przez ten urząd wniosku nie wszystko było tak, jak być powinno”

„Figurują w wykazie tych, których nie zakwalifikowano lub które zostały odrzucone z przyczyn formalnych”

Nie jest podana informacja czy wniosek z pabianic zostal odrzucony z powodow formalnych ?
Czy go nie zakwalifikowano?
Czy mogl byc bardziej podkrecony ?
Co bylo w nim nie tak ?
To co wiadomo na 100 % to to ze wszystko jest prawdopodobne

Normalnie ręce opadają. Sama rzecznik potwierdza, a ty twierdzisz, że nic nie wiadomo. Gratulacje.

Pani rzecznik mówi że wniosek został uzupełniony. Jesli twierdzisz ze pieniadze przepadły to po co zwracali sie z prośbą o uzupełnienie ?

Myslisz ze prezydent odrzuci Twoje umiejetnosci specjalistyczne w dofinansowaniach z UE ?
Myslisz ze prezydent chciałby miec Twoja wybitnosc w swoim zespole ?

Racja

A kasę za to przytulił.

Nie ważne co by napisali we wniosku i tak by nie dostali. Kasa popłynie do tych samorządów gdzie rządzą pisiory. Normalka.

I to jest prawidłowa odpowiedź.

Last edited 1 rok temu by marek

Mimo wszystko, wolałbym żeby miasto zatrudniało kompetentnych pracowników. Potrafiących sporządzić wniosek według narzuconych kryteriów.

Być może. Ale nie wystarczy napisać byle co. Trzeba jeszcze złożyć kompletne wnioski, a jak widać niektóre osoby to przerosło….

Nazatrudniane POciotki w całym urzędzie. Tworzone stanowiska od spraw zbędnych i takie są efekty !!!

Po co dofinansowanie do sportu. Ważne, że tramwaj będzie jeździł jak dawniej.