Strona główna Na sygnale Kryminalne Ugodził nożem 38-latka. Zaatakowany mężczyzna przyszedł odwiedzić siostrę…

Ugodził nożem 38-latka. Zaatakowany mężczyzna przyszedł odwiedzić siostrę…

4
fot. policja
24-letni mieszkaniec Pabianic zaatakował nożem mężczyznę, który przyszedł w odwiedziny do swojej siostry. Wcześniej się nie znali. Ofiara trafiła do szpitala. Sprawca za kraty.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w jednej z kamienic przy ulicy Armii Krajowej. Od rana trwała tam alkoholowa libacja, w trakcie której między jej uczestnikami wywiązywały się awantury. Duży udział w nich miał agresywny, wulgarny 24-latek – szarpał się ze znajomymi od kieliszka, groził sąsiadce… W pewnej chwili chwycił nóż z ostrzem o długości kilkunastu centymetrów i wybiegł na korytarz.

Ofiarą pijanego pabianiczanina stała się przypadkowa osoba. Był to 38-letni mężczyzna, który chciał odwiedzić mieszkającą w tym samym budynku siostrę.

– Akurat wchodził po schodach, gdy został zaatakowany – od tyłu. Bez powodu… Napastnik ugodził go nożem w plecy, powodując ranę pod prawą łopatką. Okazała się na tyle niegroźna, że ofiara nie wymagała hospitalizacji – wyjaśnia nadkomisarz Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. – Badanie alkomatem wykazało w organizmie sprawcy 1,5 promila alkoholu. Pozostali uczestnicy libacji mieli od 0,5 do prawie 2 promili.

W mieszkaniu, w którym się ona odbywała policjanci znaleźli ponad 6 gramów narkotyków. Należały do 24-latka. Usłyszał już zarzuty ich posiadania, gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia zaatakowanego nożem mężczyzny.

Sprawca był wcześniej notowany za podobne przestępstwa przeciwko zdrowiu, życiu i mieniu. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. 24-latkowi grozi do pięciu lat więzienia.

REKLAMA
Poprzedni artykułWykopaliska zakończone. Czas na liczenie i… mycie znalezisk
Następny artykułPływalnia zamknięta. Doszło do awarii (AKTUALIZACJA)
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kamienice wylęgarnia patologii

A to jak ktoś mieszka w kamienicy to już od razu oznacza że jest patologią? Ciekawe spostrzeżenie świata, takie człowieka bardzo ograniczonego umysłowo. I od razu uprzedze Twoje pytanie, że nie mieszkam w kamienicy, ale za to mam dużo znajomych którzy mieszkają w takich budynkach a patologią nie są.

Kogoś kto dobrowolnie mieszka w tworze zwanym kamienicą traktuje z góry, pozdrawiam.

i znowu kwalifikacja czyny z dupy, usiłowanie zabójstwa powinno być. 3 porcje ołowiu i do wapna