Strona główna Dzieje się Sport Udany powrót po latach

Udany powrót po latach

0

Odbył się pierwszy bieg w tym sezonie rangi Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację.

W nadmorskich lasach w okolicy Sztutowa zawodnicy mierzyli się w biegu długodystansowym. W męskiej kategorii seniorów do przebiegnięcia w linii prostej (po azymutach) było 26,3 km i odnalezienie 43 punktów kontrolnych. Sezon bardzo dobrze otworzyli zawodnicy Azymutu.

Dwa pierwsze medale w historii klubu w kategoriach masters zdobyli mężczyźni z kategorii M35. Srebro wywalczył Tomasz Tkaczuk, a brąz Piotr Krempiński. Trzeba podkreślić, iż Tkaczuk wrócił w tym sezonie do biegów na orientację po wieloletniej przerwie. Zaliczył więc znakomity powrót.

W kategoriach masters dobrze zaprezentowała się także Katarzyna Konc w kategorii K40, która wywalczyła 4. miejsce. W kategorii M16 5. był Dawid Kalisiak, a w kategorii M21 (seniorzy) Łukasz Gryzio uplasował się na 7 pozycji.