Strona główna Aktualności Z miasta Uczniowie zebrali ponad 2 tony karmy

Uczniowie zebrali ponad 2 tony karmy

9
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 zebrali 2 137 kilogramów suchej karmy dla psów. Została przekazana do pabianickiego schroniska.

W akcję najbardziej zaangażowały się dzieci z klas I-III. W tych rocznikach zebrano 1 071 kilogramów. Rekord zaliczyli jednak starsi uczniowie z klasy 6c, którzy zgromadzili 251 kilogramów pożywienia dla psów (Justyna Figiel – 70 kg, Michalina Kowalska i Adrian Sauter po 65 kg).

Jak informuje Anna Kusiak, kierownik pabianickiego schroniska, karmy przekazanej przez szkołę powinno starczyć na 107 dni, bowiem psy zjadają około 20 kilogramów każdego dnia (nie wliczając około 5 kg karmy specjalistycznej).

Nie tylko uczniowie z „trójki” wspierają schronisko. W 2022 roku z innych szkół trafiło tam 1138,8 kg suchej karmy dla psów, 88,65 kg suchej karmy dla kotów, 543 sztuki konserw dla psów i 36 sztuk konserw dla kotów.

Aktualnie w schronisku przy ul. Partyzanckiej znajduje się 45 psów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

2137 kilogramów karmy. Papież Polak byłby dumny.

Cóż szkoda że kupione zostało zbożowe g…o bez żadnych wartości odżywczych brawo dla darczyńców

Zamiast marudzenia może warto skontaktować się z organizatorami zbiórki jeśli „jego mość ma kwalifikacje”.. Wtedy organizatorzy moga przedstawić wytyczne odnośnie jaką karmę zbieramy, a jakiej nie warto kupować. Korzyść była by też dla ludzi którzy maja właśne zwierzęta w domu.. wiedzili by czym karmić swojego pupila nie robiąc mu nieświadomie krzywdy.

Pies to mięsożerca. Kot nawet bardziej. Wystarczy kupić mu mięso a nie mielonki w których kilkadziesiąt % to zboża, które się po prostu do karmienia pupili nie nadają. Psy i koty reagują na pszenicę (gluten) gorzej niż ludzie.

Reagują na gluten gorzej niż ludzie?

Ile z tego nada się dla psów ze schroniska które sa lepiej karmione niz wasze pospolite psy?

Piękne podziękowania dla zbierających i organizatorów. Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie! 2137 kg!

Last edited 1 miesiąc temu by Tomek

Okropne składy karm. Zero wartości dla zwierząt. Nie liczy się ilość a jakość…

papiez polak sam by wiecej nie zebral