Strona główna Aktualności Z miasta Nie brakuje chętnych do pracy w straży pożarnej

Nie brakuje chętnych do pracy w straży pożarnej

12
O pracę w pabianickiej straży pożarnej ubiega się blisko 100 osób. 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach prowadzi nabór na 4 wolne etaty.

Strażacy mają 3 wakaty w tak zwanym podziale bojowym. Poszukiwani są kandydaci na stanowisko stażysta, docelowo: starszy ratownik-kierowca. Praca odbywa się w systemie zmianowym 24/48 godzin. Jest tez jedno miejsce w wydziale operacyjnym. To stanowisko nie związane jest z bezpośrednim udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Jak poinformował starszy kapitan Michał Kuśmirowski, do komendy wpłynęło 71 podań do pracy w podziale bojowym i 16 na stanowisko operacyjne.

Teraz dokumenty zostaną poddane weryfikacji formalnej, następnie kandydaci zostaną skierowani na test sprawnościowy i rozmowę kwalifikacyjną. Ostatnim etapem rekrutacji są badania.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To będzie praca dla swoich

mimo wszystko życzę kandydatom powodzenia 🙂

rozmowa będzie typowa ” Pilnowałem remizy w niedziele dla prezesa , o jesteś odważy jesteś przyjęty ” Kochasz prezesa ? w ogień bym za niego skoczył , lubisz kurczaka z pod SDH ,uwielbiam takich potrzebujemy zakładaj kask.

Chełm 😉

Hełm 😉

Spod

Widzę ktoś ma ból dupki 😉

Na mazurach na 3 wolne miejsca przychodzi 8 chętnych. I żaden się nie może dostać od 1.5 roku bo nie przechodzą badań lekarskich. Obecnie mamy 9 etatów. Skończyły się czasy, że na jedno miejsce było 40 chętnych. Straż nie jest atrakcyjnym finansowo zawodem.

Widzę, że odważnych osób w komentarzach nie brakuje, może wy wystartujcie w naborze i sprawdźcie swoje siły. Wcale ta praca nie jest lekka, a przede wszystkim po latach odkłada się na psychice, tak samo jak np. służba wojskowa. Znam wielu strażaków nie tylko w PSP, ale także, mam rodzinę, która udziela się charytatywnie w OSP. Wyobraźcie sobie, dostajecie wezwanie nie wiecie gdzie, do czego i przede wszystkim do kogo, na miejscu okazuje się, że to wasza rodzina.

w OSP jest fajniej cały weekend szorują swoje zabytki , jest grill , bimberek, tańce a w Państwowej nie można pilnują

Pokaż w jakiej jednostce mają zabytki, gorsze wozy mają niektóre Państwówki

Oj w Państwowej też potrafią.