Strona główna Na sygnale Kryminalne Hat trick na S8. Policja zatrzymała 3 pijanych kierowców

Hat trick na S8. Policja zatrzymała 3 pijanych kierowców

9

W ciągu niespełna trzech godzin policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących na drodze S8.

W niedzielę około godziny 16.45 na 214 kilometrze w kierunku Warszawy doszło do kolizji drogowej. Kierowca Volkswagena Golfa jechał od lewego do prawego pasa jezdni, aż najechał na tył innego pojazdu. Po przyjeździe policjantów okazało się, że sprawca był pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jednak to nie koniec kłopotów 23-latka. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli także susz roślinny oraz biały proszek, których badanie dało wynik pozytywny w kierunku marihuany i amfetaminy.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 3 gramy nielegalnych środków. Zabezpieczone substancje zostaną poddane specjalistycznym badaniom laboratoryjnym.

W tym samym miejscu, już o godzinie 17.15 żołnierze jadący na szkolenie zawodowe, zauważyli kierującego Fiatem Ducato, który jechał całą szerokością drogi oraz gwałtownie przyspieszał i hamował. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd i ujęli 34-letniego mieszkańca Radomia. Badanie trzeźwości wykonane przez policjantów wykazało w organizmie kierowcy ponad 2 promile alkoholu.

O godzinie 18.35 pabianiccy policjanci zostali powiadomieni, że także drogą S-8 jedzie kierujący Mazdą, a sposób poruszania się pojazdu zagraża bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Zatrzymano 25-letniego mieszkańca Warszawy, który miał w wydychanym powietrzu ponad 1,2 promila alkoholu.

Wszyscy trzej nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 23-latek z Volkswagena odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz posiadanie środków narkotycznych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy to namawianie do zawodów sportowych? Tytuł artykułu, aż zachęca, ilu jutro pijanych?

Nie płacz.. ludzie w stanie trzeżwosci potrafia besczelnie wymuszać pierwszeństwo przejazdu, stwarzająć tym niesamowite niebezpieczeństwo w ruchu drogowym i nie sychać „Twojego wycia” z tego powodu..

Brawo

Brawo za brak myślenia..

Poniedziałki są zawsze najtrudniejsze dla kiperów i innych degustatorów…

Prawda jest zawsze taka sama – jeżeli stać Cię na alkohol musi Cię też być stać na taksówkę.

Amen 😉

Ten z mazdy miał tylko 1,2 promile? A odrazu było widać ze zaj…. . Ale kulturalny był, nawet reką przepraszał i kierunkami dziękował jak wyprzedził prawym

Ciekawe czy juruś stuhr też nocował na dołku.