Strona główna Dzieje się Życie szkolne Uczniowie zbudowali symulator auta WRC. Ale jazda (WIDEO)

Uczniowie zbudowali symulator auta WRC. Ale jazda (WIDEO)

0
fot. fanpage Zespół Szkół nr 1 w Pabianicach

Nadal można zapisywać się do Otwartych Mistrzostw Pabianic na symulatorze WRC Racing zbudowanym przez uczniów. Szykuje się ciekawa rywalizacja.

Kto okaże się mistrzem kierownicy? Tego dowiemy się po rozstrzygnięciu zawodów, które odbędą się już 24 marca o godz. 9.00 w Zespole Szkół nr 1 w Pabianicach (ul. Piotra Skargi 21). Na symulatorze zmierzą się uczniowie szkół gimnazjalnych. Do najlepszych młodych kierowców rajdowych powędrują puchary oraz cenne nagrody.

Zapisy na mistrzostwa trwają do 22 marca. Zgłaszać można się poprzez adres mail: sekretariat@mechanik.edu.pl, dzień później na stronie Zespołu Szkół nr 1 w Pabianicach oraz na fanpage’u zostanie opublikowana lista wszystkich uczestników motoryzacyjnych zmagań.

Ponadto w przerwie między wyścigami przygotowano prelekcję dotyczącą systemów bezpieczeństwa pojazdów.

Przypomnijmy, że symulator został zbudowany przez uczniów z klasy 2Tps o profilu technik pojazdów samochodowych, pod okiem Pawła Dobrowolskiego – nauczyciela przedmiotów zawodowych.

Szkielet symulatora powstał z części od Opla Astry. Wnętrze wyposażone zostało w komputer pokładowy Intel Pentium i7, kierownicę Logitech G29, elektroniczne sprzęgło, gaz, hamulec, shifter zmiany biegów oraz panoramiczny telewizor HD.

Próbny przejazd w wykonaniu uczniów „Mechanika” możemy zobaczyć poniżej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments