Strona główna Dzieje się Poprowadź samochód rajdowy. Zgarnij cenne nagrody

Poprowadź samochód rajdowy. Zgarnij cenne nagrody

0

Trwają zapisy do Otwartych Mistrzostw Pabianic na symulatorze WRC Racing. Będą to pierwsze tego typu zawody w naszym regionie.

Mistrzostwa odbędą się 24 marca o godz. 9.00 w Zespole Szkół nr 1 w Pabianicach (ul. Piotra Skargi 21). Do samochodowego turnieju mogą zgłaszać się uczniowie szkół z Pabianic i okolic.  Na najlepszych młodych kierowców rajdowych czekają puchary oraz cenne nagrody do zdobycia.

Zapisywać można się do 22 marca poprzez adres mail: sekretariat@mechanik.edu.pl, a dzień później na stronie szkoły oraz fanpage’u opublikowana zostanie lista startowa zgłoszonych uczniów.

Ponadto w przerwie między wyścigami przygotowano prelekcję dotyczącą systemów bezpieczeństwa pojazdów.

Warto wspomnieć, że symulator który posłuży w trakcie zawodów, został zbudowany przez uczniów klasy 2Tps o profilu technik pojazdów samochodowych (pod opieką Pawła Dobrowolskiego – nauczyciela przedmiotów zawodowych).

Symulator jazdy samochodem (fot. www.mechanik.edu.pl)

Maszyna wyposażona jest w komputer pokładowy Intel Pentium i7, kierownicę Logitech G29, elektroniczne sprzęgło, gaz, hamulec, shifter zmiany biegów, a także panoramiczny telewizor HD realnie przedstawiający warunki drogowe.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments