Strona główna Na sygnale Kryminalne Uciekający złodziej wpadł na… policjanta

Uciekający złodziej wpadł na… policjanta

1
Zdjęcie ilustracyjne.
20-letni złodziej z Pabianic miał wyjątkowego pecha. Uciekając ze skradzionym towarem wpadł na funkcjonariusza policji, po chwili został zatrzymany.

17 listopada 2022 roku około godziny 16.00 policjant w czasie wolnym od służby wchodząc do jednego z marketów w centrum Pabianic, zauważył młodego mężczyznę wybiegającego ze sklepu. – Ten tak się śpieszył, że aż potrącił ramieniem idącego policjanta. Uwagę funkcjonariusza zwrócił krzyk dobiegający z budynku sugerujący, że uciekający mężczyzna właśnie coś ukradł. Policjant natychmiast zareagował. Pobiegł za sprawcą. Po kilku minutach zatrzymał podejrzewanego na osiedlowej ulicy, między blokami. Chwilę później do funkcjonariusza dołączył pracownik ochrony – relacjonuje podkomisarz Ilona Sidorko z KPP Pabianice.

Na miejsce został wezwany patrol policji. Okazało się, że sprawcą kradzieży alkoholu ze sklepowej półki był 20-letni mieszkaniec miasta. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza towar wrócił na sklepowy regał, a sprawca odpowie za kradzież przed sądem.

– Ta sytuacja po raz kolejny pokazuje, że policjantem jest się nie tylko podczas służby – dodaje rzecznik.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak w ochronie pracują emeryci i osoby niepełno sprawne to nic dziwnego .