Strona główna Na sygnale Kryminalne Ucieczka z oddziału psychiatrii sądowej (AKTUALIZACJA)

Ucieczka z oddziału psychiatrii sądowej (AKTUALIZACJA)

31
W środę w porze obiadowej doszło do ucieczki z z Pabianickiego Centrum Psychiatrycznego. Pacjent oddziału psychiatrii sądowej uciekł w porze obiadowej, wyłamując kraty w oknie. Mężczyzna w dalszym ciągu przebywa na wolności. 

Pacjent wyłamał kraty w oknie i wyskoczył z budynku. Personel natychmiast powiadomił o zdarzeniu policję, która wszczęła poszukiwania mężczyzny. Jest on znany pabianickim funkcjonariuszom. Trwają poszukiwania.

Na oddziale psychiatrii sądowej przebywają osoby, które popełniły drobne, niegroźne przestępstwa, nie ma więc podstaw, aby obawiać się, że mężczyzna stwarza zagrożenie dla otoczenia – wyjaśnia Patrycja Socha z PCM.

Aby nie dochodziło więcej do takich sytuacji, Pabianickie Centrum Medyczne, w strukturach którego znajduje się Pabianickie Centrum Psychiatryczne, podejmuje działania ułatwiające nadzór nad pacjentami. Właśnie zapadła decyzja o montażu w PCP trzydziestu dodatkowych kamer monitoringu.

Aktualizacja:

Po godzinie 15.00 w czwartek 12 stycznia otrzymaliśmy informację, że uciekinier został zatrzymany na terenie Pabianic. 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W tym centrum zdrowia psychicznego to nie potrafią upilnować jednego pensjonariusza?
W koło mieszkają ludzie i chodzą do pracy lub do szkoły a tutaj ucieka im gość skazany raczej nie za kradzież cukierków?

Jednego? W tym szpitalu jest ponad setka pacjentów i ciągły niedobór lekarzy, a także kasy, bo przecież po co wydawać na psychiatrię, skoro można dać kolejne 10 miliardów na TVP 🙂

A inne szpitale psychiatryczne działają według innych wytycznych?
Jakoś nie słyszę o ucieczkach z innych szpitali psychiatrycznych.
Decyzja o kamerach zapadła po ucieczce?
W okolicy jest multum domów oraz multum ludzi przechodzących do szpitala i wędrujących do pracy/szkoły.
A tutaj zdarzają się takie sytuacje.
Przecież to jest absurd.

To że nie slyszysz, że była ucieszka w innym szpitalu, nie znaczy, że ich nie ma.

Dobrze wiedzieć ,że o takich rzeczach mało kto informuje.
Naprawdę pocieszające.

W 30 sekund znalazłam w google 5-6 przypadków ucieczki ze szpitala psychiatrycznego w różnych miejscowościach. Przydałby się jakiś research zanim się coś napisze. Przynajmniej minimalny. PS. Jest wyraźnie napisane, że uciekinier jest niegroźny. W szpitalach psychiatrycznych lądują także ćpuni, alkoholicy i osoby z upośledzeniami które np. ukradły piwko ze sklepu. A tu panika jakby co najmniej seryjny morderca był na wolności…

Ok czyli to normalne ,że ktoś opuszcza teren szpitala psychiatrycznego i nie ma się czym stresować.
Trafił tam bez powodu a to ,że jest poza terenem szpitala to nie jest problem?
Ogólnie to nic się nie stało???

Oj przydałby się tobie pobyt w tym lub podobnym zakładzie, gdyż twój przyrząd do myślenia szwankuje.
Otóż mijasz się z prawdą lub celowo kłamiesz że to kolejne10 mld na TVP. Kwota ta to jest sumą całego dofinansowania w latach rządów PiS-u, a wynika mówiąc w skrócie z przepisów UE oraz z tego co uchwalił rząd PO-PSL w roku 2008 lub 2009, a to wszystko wiąże się z potrzebą dofinansowania firmy której dochody spadły z powodu spadku osób nie płacących abonament plus wzrostu osób zwolnionych ustawowo z tego obowiązku.
Aktualne dofinansowanie to kwota ponad 2 mld.

Wolę stadion narodowy za 2 miliardy na którym jest lodowisko i discoPOlo:D pierwsza trójka najdroższych stadionów Europy, a finału ligi mistrzów nie może mieć.. albo 4 miliardy na warszawską oczyszczalnię ścieków, jedna z najdroższych na świecie, a Ty się czepiasz nie potwierdzonej kwoty na tv. Jak było TVPO to też wyłaś, że tyle kasy dostają?

Oto biega, że kiedyś te kwoty na TVP były o niebo niższe, tak jak kancelaria premiera zatrudniała kilka razy mniej pracowników. Nie wkurza Cię, że przez 30 lat WOŚP nie uzbierał tylu pieniędzy, ile rząd ładuje w to gó*no? Nie wkurza Cię, że takie PKP dostaje mniej kasy od telewizji, w której nie ma nic do oglądania prócz teleturniejów dla emerytów i nazywania wszystkich spoza PiSu zdrajcami i agentami ruskimi bądź niemieckimi, w zależności od potrzeb? Pewnie Cię nie wkurza, bo wiernym PiSu nic nie przeszkadza – ani łamanie konstytucji (np. zmienianie sobie godła RP bez zmiany zapisu o jego… Czytaj więcej »

A to dlatego Jarek był już w sejmie .

nigdy mnie nie złapiecie

Skoro policja wszczęła postępowanie i zna sprawcę to czemu tu nie ma jego wizerunku?

Wstawcie wizerunek albo dane, do cholery. Uciekł prawdopodobnie niebezpieczny człowiek.

„Na oddziale psychiatrii sądowej przebywają osoby, które popełniły drobne, niegroźne przestępstwa, nie ma więc podstaw, aby obawiać się, że mężczyzna stwarza zagrożenie dla otoczenia – wyjaśnia Patrycja Socha z PCM.”
Czytaliśmy inny artykuł, czy ten sam?

notoryczny morderca uda debila i tez trafi na ten oddział. Więc pisanie o braku zagrożenia to ściema i dupochron obsługi. Myślisz że prawdziwy debil umiałby wyłamać kraty w oknach?

A co mają napisać ,że monitoringu nie ma i nikt nic nie wie a po jakimś czasie stan liczbowy przestał się zgadzać?
Przecież to byłby blamaż.

Twoja wiedza (jak i niestety całego społeczeństwa) o chorobach psychicznych zamykająca się w określeniu „debil” nie wymaga komentarza. Zwykły graficiarz też może trafić na ten oddział. Albo notoryczny złodziej sklepowy. Ale przecież ty wiesz lepiej że to ściema.
P.S. Morderca nie może trafić na ten oddział.

Last edited 22 dni temu by Spokojny

jeśli ktoś trafia na jakikolwiek oddział czy więzienia to jest debilem i tego nie zmienisz:)

Wszyscy dowiedzieli się, kto jest debilem, po przeczytania twojego komentarza 🙂
I już go nie zmienisz 🙂

Super. Wyłamał kraty.
Jak to się robi.
Papierowe to wiem. Pognieść i już
Taki drut jak na granicy w ogrodzeniu Nie powstrzymał go.
Pewnie helikopterem ooodleciał

Kraty w oknach to przeszkoda dla dziadka z demencją. Pamiętają czasy budowy szpitala czyli mają około 40 lat. Brak odpowiedniego dozoru , mam na myśli funkcjonariuszy służby więziennej bo jak by nie było to oddział dla więźniów którzy są tutaj przywożeni w konwoju straży więziennej i policji. A co najważniejsze to to że większość tych „pacjentów” ten pobyt wykorzysta na ucieczkę.
Pierwszy przywieziony dokonał ucieczki tego samego dnia.

Widzisz dopiero po uciecze zamontują dodatkowe kamery pewnie z jakością taką ,że będzie widać czarną kropkę poruszającą się po obiekcie.

„Na oddziale psychiatrii sądowej przebywają osoby, które popełniły drobne, niegroźne przestępstwa, nie ma więc podstaw, aby obawiać się, że mężczyzna stwarza zagrożenie dla otoczenia”

Chłop wyłamał kraty w oknie, ale nie stwarza zagrożenia dla otoczenia. Aha.

Spokojnie nie ma się czym przejmować .
To jest ich tłumaczenie na tę sytuację.
Haha

Ale czy to jest normalne, że razem z „normalnymi” chorymi ludzmi którzy potrzebują pomocy i wsparcia przebywają skazani na więzienie za przestępstwa przeciwko innym ludziom ? Chorzy potrzebują spokoju i leczenia a nie zagrożenia i stresu. To samo tyczy personelu oddziału. Lekarze , pielęgniarki i pielęgniarze to nie „klawisze ” zakładu karnego.

Skąd wiesz, że przestępstwo przeciwko innym ludziom?

Tylko za takiego pacjenta dostajesz 2 lub 3 razy taką stawkę.
W szpitalach masz płacone od łóżka a tutaj ta kwota jest znacznie większa więc szpital przyjmuje takich.
A to ,że nie ma kamer lub innych zabezpieczeń to wina słabego zarządzania jednostką.

Co tydzien sie odliczaja to czasem kogos braknie 🙂

A co tam byle na papierze się zgadzało.