Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Ubezpieczenie na życie po zawale serca – czy można kupić?

Ubezpieczenie na życie po zawale serca – czy można kupić?

0

Wykupienie polisy na życie często pozostaje w sferze planów osób, które odkładają takie decyzje na potem ze względów finansowych. Potrzeba ochrony zwiększa się dopiero wtedy, gdy bezpośrednio zagrozi im choroba lub na jej skutek otrą się o śmierć. Jedną z takich okoliczności jest przejście zawału serca. Czy po takim zdarzeniu wykupienie ubezpieczenia na życie jest jeszcze możliwe?

Ubezpieczenie na życie a wiek i stan zdrowia

Chociaż większość osób doskonale zdaje sobie sprawę, że powinny zabezpieczyć się od różnych ryzyk odpowiednią polisą, zazwyczaj odkładają tę decyzję na potem. Któż bowiem w wieku 20-30 lat myśli o emeryturze czy możliwości zapadnięcia na poważną, przewlekłą chorobę? Osoby na tzw. dorobku większość dostępnych środków inwestują w podniesienie standardu życia, urządzają mieszkanie czy korzystają z dostępnych rozrywek. Światełko ostrzegawcze zapala się dopiero wtedy, gdy przypadkiem ulegną wypadkowi lub kiedy organizm zacznie sprawiać problemy.

W młodym wieku prawie nikt nie myśli o tym, że jutro czy za tydzień może przejść zawał serca. Natomiast statystyki pokazują, że na świecie umiera z jego powodu aż 7,5 mln osób rocznie. Co ważniejsze, minimalna granica wieku przesuwa się w dół, a problemy z sercem mają coraz młodsze osoby. Winne są stres, złe odżywianie, pośpiech, ciągła gonitwa za pieniędzmi i inne czynniki cywilizacyjne. Dlatego kiedy niespodziewanie pojawi się ta dolegliwość, rodzi się też potrzeba ubezpieczenia na życie.

Jak definiują towarzystwa ubezpieczeniowe zawał serca?

Wykupienie ubezpieczenia na życie po zawale serca nie jest problemem, jednak wiąże się z różnymi ograniczeniami. Dla towarzystwa ubezpieczeniowego zawałowiec jest osobą o gorszym stanie zdrowia, co rodzi większe ryzyko zachorowania, pobytu w szpitalu i kosztownego leczenia. W trosce o swoje interesy firmy narzucają konieczność wypełnienia ankiety medycznej, w której znajduje się również pytanie o przebyty lub zdiagnozowany zawał serca. Jest to równoznaczne z uwzględnieniem odpowiedzi w określaniu warunków ochrony i wysokości składki.

Poszczególne towarzystwa na swój sposób definiują zawał serca. Przykłady takich definicji oraz inne informacje na temat ubezpieczeń znajdziesz w artykule na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-na-zycie-po-zawale-serca-czy-mozna-kupic/156.html. Istotne są m.in. wymogi, jakie ubezpieczony musi spełnić, aby otrzymać świadczenie. Są to:

  • potwierdzenie wystąpienia zawału serca przez lekarza,
  • przedstawienie wyników badań laboratoryjnych wskazujących na podwyższony poziom markerów martwicy mięśnia sercowego,
  • wystąpienie jednego z wymienionych objawów – bólu serca, zmian w zapisie EKG lub echu serca.

Gdzie znajdziesz polisę na życie po zawale serca?

Poszukiwanie ubezpieczenia na życie uwzględniającego przebyty zawał serca wymaga przejrzenia wielu ofert oraz ich porównania. Możesz to zrobić na portalu https://www.rankingubezpieczennazycie.pl, na którym znajdziesz wiele propozycji różnych ubezpieczycieli. Ranking nie tylko pozwoli Ci je znaleźć i zapoznać się z nimi. Dokonasz tam też porównania różnych propozycji, dzięki czemu wybierzesz tę najkorzystniejszą. Warto też zapoznać się z wyłączeniami, jakie wymieniają firmy. Zazwyczaj są to sytuacje, w których do zawału doszło na skutek uprawiania sportu ekstremalnego czy wad genetycznych. Może się bowiem okazać, że w potrzebie firma odmówi wypłaty świadczenia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments