Strona główna Aktualności Mieszkańcy zadecydowali, czy Lutomiersk powinien być miastem

Mieszkańcy zadecydowali, czy Lutomiersk powinien być miastem

8
fot. Urząd Gminy Lutomiersk
W gminie Lutomiersk zakończyły się konsultacje społeczne, dotyczące tego, czy wspomniana miejscowość powinna mieć nadane prawa miejskie. 

Na wyrażenie swojej opinii w tym temacie był ponad miesiąc – od 7 stycznia do 12 lutego. Mieszkańcy wypowiadali się, co sądzą o pomyśle w ankietach nadsyłanych drogą internetową lub wypełniając tradycyjne. Wczoraj policzono głosy (za, przeciw, wstrzymujące się i nieważne), a dziś Urząd Gminy podał oficjalne wyniki.

W konsultacjach wzięło udział 1446 osób. Większość z nich chciałaby, aby Lutomierskowi nadano status miasta – opowiedziały się za tym 944 osoby (65,28% głosujących). Przeciwko było 386 osób (26,69%). Pozostałe wstrzymały się od głosu lub oddały nieważny głos.

„Kolejny bardzo ważny krok w obronie historii naszej gminy został wykonany” – napisali w podziękowaniach za głosowanie wójt Tadeusz Borkowski i Tadeusz Rychlik, przewodniczący rady gminy.

Ponieważ pomysł, aby Lutomiersk stał się miastem zyskał poparcie większości osób, którzy wzięli udział w konsultacjach, stosowne dokumenty mogą być teraz skierowane do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Gmina spełnia wymagania dotyczące takiego przekształcenia: była miastem, ma odpowiednią liczbę mieszkańców i infrastrukturę.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gratulacje. Teraz oprócz pensji włodarzy wzrosną Wam opłaty i podatki.

ciekawe jaki byłby wynik „głosowania” gdyby ankieta była anonimowa.

prośba o usunięcie

Last edited 3 lat temu by SKA

A Drutów kiedy?

prośba o usunięcie

Last edited 3 lat temu by SKA

Piszesz „prośba o usunięcie” pod głównym artykułem. Dlaczego mają mają go usunąć? Pytanie drugie: czy umiesz zbudować całe zdanie?

Bo być miastem, to prestiż jest.
A mnie interesuje czy owi konsultanci spoleczni mogli przeczytać choćby popularnonaukowe studium będące zestawieniem plusów i minusów nadania praw miejskich, w kontekście ekonomicznym, administracyjnym i paru innych?
A może tak jak dzieci we mgle oddawali głos na program „500zl na każde dziecko „, a dopiero później ktoś dopisze „DRUGIE”…

Wreszcie Lutomierszczanie będą mogli zaśpiewać – „Jestem z miasta, to widać, słychać i czuć” 😁