Strona główna Aktualności Z miasta Tydzień w USC zacznie się od wtorku

Tydzień w USC zacznie się od wtorku

0

Od 1 czerwca nastąpią zmiany w obsłudze mieszkańców w Urzędzie Stanu Cywilnego. Poniedziałki zostaną wyłączone z obsługi – wyjątkiem będzie sporządzanie aktów zgonu na podstawie karty zgonu.

Akty zgonu będą sporządzane codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu (pn., śr., pt. 8.00 – 16.00, wt. 8.00 – 17.00, pt. 8.00 – 15.00). Od wtorku do piątku będą sporządzane akty urodzenia i akty małżeństwa oraz wydawane odpisy aktów stanu cywilnego (urodzenia, małżeństwa, zgony).

– W marcu ub. roku wprowadzony został elektroniczny systemu rejestracji aktów stanu cywilnego, jeden dla wszystkich USC w Polsce – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta. – Wszystkie urodzenia, zgony i małżeństwa w Pabianicach od razu wpisywane są do ogólnopolskiej bazy. Zaletą systemu jest to, że odpis dokumentu z elektronicznego rejestru można odebrać w dowolnym USC w kraju.

Niestety, nie dość sprawnie działa aplikacja, która służy urzędom do wprowadzenia danych do centralnego rejestru. Wolno trwa przetwarzanie danych, system często zawiesza się, a to wydłuża czas obsługi jednego mieszkańca. Zwiększają się również zaległości w dodatkowych czynnościach wykonywanych przez pracowników USC, które są wymagane przez nowy system, a nie są związane z bezpośrednią obsługą interesantów. Czynności te podlegają bieżącej kontroli Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego oraz MSWiA i dlatego muszą być niezwłocznie rejestrowane w systemie.

Informacja UM

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments