Strona główna Aktualności Z miasta Tutaj zatroszczą się o seniorów

Tutaj zatroszczą się o seniorów

0

Od środy osoby starsze mogą składać wnioski o przyznanie miejsca na zajęcia stałe w nowo otwartym Centrum Seniora. Pierwszeństwo mają osoby powyżej 60 lat, samotne lub mające rodziny poza miejscem zamieszkania, nieaktywne zawodowo.

W godz od 8.30 do 13.00 będą odbywały się tutaj zajęcia stałe dla ok. 30 osób wytypowanych przez Miejskie Centrum Pomocy Społecznej.  Seniorzy, których wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie, mogą liczyć na opiekę, udział w zajęciach i wyżywienie.

– Mam nadzieję, że ten dom będzie tętnił życiem – powiedziała wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek podczas uroczystego otwarcia.

Wnioski o przyjęcie można pobierać i składać od 2 do 15 marca w Centrum Seniora przy ul. Konopnickiej 39 od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 13.00.

Na sesji 29 lutego rada miejska ustaliła zasady odpłatności za pobyt.

– Jest to miesięczna opłata stała w wysokości 10 procent kryterium dochodowego i miesięczna opłata za usługi i wyżywienie według tabeli z uwzględnieniem kryterium dochodowego. Opłaty będą naliczane indywidualnie w drodze decyzji administracyjnej dyrektora MCPS – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Przykładowo osoba samotna, która ma 1000 zł emerytury zapłaci 63,40 zł plus 150 zł za usługi i wyżywienie.

Po południu w centrum planowane są zajęcia otwarte. W tym miesiącu m.in. sportowo-rekreacyjne (rowerek stacjonarny, bieżnia, orbitrek), relaksacyjne, z jogi i arteterapii, warsztaty dla pań, spotkania z prawnikiem, warsztaty psychologiczne z technik zapamiętywania. Dokładny harmonogram będzie dostępny na stronie seniorpabianice.pl

REKLAMA
Poprzedni artykułCzy Pabianice doczekają się w tym roku dworca autobusowego?
Następny artykułŚmietnisko w lasku przy Siennej
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments