Strona główna Aktualności Z miasta Tu wypoczną seniorzy

Tu wypoczną seniorzy

12

W dawnym żłobku u zbiegu ulic Konopnickiej i Moniuszki, powstanie dom kultury dla seniorów. Placówka ruszy lada moment.

– Ma to być miejsce spotkań, zabaw i animacji dla osób powyżej 60 roku życia – poinformował na środowej konferencji prasowej prezydent Pabianic, Grzegorz Mackiewicz. – Ten budynek, na dwóch kondygnacjach jest dedykowany dla osób starszych, dla naszych seniorów.

Pabianickie Centrum Seniora ma być miejscem spotkań i wypoczynku, działającym na kształt domu kultury oraz klubu seniora. Wydarzenia, które będą miały tu miejsce, dedykowane są dla osób starszych, aktywnych lub tych, które takiej aktywizacji potrzebują.

Centrum będzie otwarte w godz. od 8.30 do 18.00. Rozkład dnia zostanie tu podzielony na dwie części. Pierwszą z nich tworzyć będzie grupa zamknięta, w której to seniorzy będą korzystać z oferty ośrodka od rana do godz. 13.00. Grupa ta w założeniu ma liczyć do 30 uczestników i będą to osoby wytypowane przez pracowników Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej.

– Chcemy by były to osoby samotne oraz osoby, które potrzebują aktywizacji społecznej – wyjaśnia Monika Szewczyk, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Gospodarczych. – W godzinach popołudniowych centrum ma być otwarte dla reszty seniorów.

Urzędnicy planują  utworzenie kilku sekcji takich jak: plastycznej, fotograficznej, czy sportowej. Dlatego prowadzone są obecnie rozmowy na temat współpracy z trenerami fitnessu, artystami, podróżnikami. W planach jest organizacja wieczorków filmowych, muzycznych,

– Rozwój centrum zacznie się kształtować, gdy zostanie już ono otwarte. Czekamy również na pomysły samych seniorów – dodaje Monika Szewczyk – Chcemy również by to miejsce było źródłem informacji o tym, co dzieje się w naszym mieście. Będą tu także porady prawne, konsultacje z psychologiem.

Na parterze budynku jest już pokój wypoczynkowy połączony z salą telewizyjną. Obok, w jednym z pomieszczeń utworzono niewielką siłownię. Na tym samym poziomie znajduje się również stołówka,  która poza porami posiłków będzie pełnić funkcję świetlicy. Pierwsze piętro zostanie zaadaptowane na salę gimnastyczną wraz z szatniami.

 

– Remont budynku zamknął się w kwocie 279 tysięcy złotych. Są to pieniądze z budżetu miasta – informuje Grzegorz Mackiewicz.

Koordynacją pracy Centrum Seniora zajmie się Katarzyna Cegiełka z Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki.

Czy pabianiczanie z obiektu przy ul. Konopnickiej 39 będą mogli korzystać za darmo?

– Niektóre zajęcia będą zupełnie nieodpłatne, zaś za część z nich uczestnicy będą ponosić symboliczną odpłatę – wyjaśnia Aleksandra Jarmakowska – Jasiczek, zastępca prezydenta miasta. – Uczestnictwo w grupie dopołudniowej będą darmowe dla seniorów, skierowanych przez Miejskie Centrum Pomocy Społecznej.

Centrum Seniora ma ruszyć od 1 marca.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułBluza po Antosiu, spódniczka po Ali
Następny artykułPunto z kontrabandą
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

bzdura zlikwidować żłobek aby powstał dom seniora a nie lepiej przedszkole zrobić czy coś czego u nas mało ile babć i dziadków 60 plus będzie tam zaglądać proszę aby podać frekfęcję po pierwszym miesiącu

SWIETNY POMYSL BRAWO PANI NACZELNIK GRATULACJE PANIE PREZYDENCIE

Ja też uważam, że to bardzo fajny pomysł. Pracuje jako farmaceuta i opiekuje się ciocią, chętnie z takiego miejsca skorzystamy. A jeśli chodzi o żłobek to też Pan Mackiewicz zadbał by nasze małe pociechy miały piękne lokum. Więc nie rozumiem. Panie Prezydencie tak trzymać.

też uważam nie ma co krytykować, pomysł jak najbardziej spoko, a tak wogóle niezła fota pani Prezydent

Pani Moniko dziękujemy, aby tak dalej, taka osoba w urzędzie do skarb, Panie Prezydencie za taką kreatywność jakieś podziękowania?
Jak bym ja miała takich pracowników nie musiałabym się martwić o efektywność swoich pracowników. Aby tak dalej:):):)

Akurat nie ma tutaj żadnej zasługi, pani naczelnik wykonuje polecenia tylko i wyłacznie, to nie jest stanowisko dla ludzi z inicjatywą.

zgadzam się dla ludzi z inicjatywa i kreatywnością powinno być wyższe stanowisko

Zazdrosc, zazdrosc, zawisc, zawisc i tyle w tym temacie

Popieram, nie jest ważne co się robi, tylko najlepiej kogoś krytykować. A należy patrzeć co dany pomysł Prezydenta czy innej osoby da dobrego dla tego miasta. Uważam pomysł Centrum Seniora za oki.

ale nie jest antkowy więc mama nie powie że ok, trzeba zasypać ….

Zazdrosc, zawisc, zazdrodc, zawisc i tyle w tym temacie

A to seniorom już nic od życia się nie należy?! Tylko za opiekunki mają robić? Głupia postawa ;p Zobaczymy czy tak samo będziesz myśleć kiedy ty będziesz seniorem o ile dożyjesz takiego wieku.