Strona główna Aktualności Tutaj nie było bezpiecznie. Nastąpią zmiany

Tutaj nie było bezpiecznie. Nastąpią zmiany

3
fot. starostwo powiatowe
W Talarze (gmina Dobroń), na zlecenie starostwa, ruszyła w tym tygodniu przebudowa przepustu.

Prace są prowadzone na drodze powiatowej, w pobliżu młyna, między dwoma stawami. Były konieczne ze względu na stan techniczny dotychczasowej konstrukcji, zagrażający bezpieczeństwu – przejazd tamtędy samochodem mógł skończyć się wypadkiem.

Przed rozpoczęciem właściwych robót została przeprowadzona wycinka drzew. Teraz trwa montaż ścianek szczelnych w celu osuszenia terenu w miejscu przepustu, po to, aby można było zdemontować stary, o długości 4,8 metra i wykonać nowy, ponad dwukrotnie dłuższy (11,4 metra). Betonową konstrukcję zastąpi stalowa.

– Na tym odcinku robotnicy (wykonawcą jest firma z Pabianic – przyp. red.) poszerzą również jezdnię – z 3,5 do 4,5 metra, a po jej obydwu stronach wykonają pobocza. Oprócz nowej nawierzchni zostaną również zamontowane bariery energochłonne – informuje Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa.

Inwestycja powinna zakończyć się w pierwszych dniach maja, a jej wartość to ponad 382 tys. zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda drzew, bo to jedno z niewielu ładnych miejsc w regionie ale dobrze, że to robią. Asfalt nad przepustem już się zapadł, na dodatek było tam bardzo wąsko, obok woda, wiraż, bez znaków. Fajnie, że ktoś jeszcze to poszerza a nie wieczny, niebezpieczny zwęzizm.

Jechałem tam przed wczoraj rowerem. Jest znak „droga bez wylotu”. Po cichu liczyłem że przejdę bokiem. Niestety jest wyrwa w jezdni którą trzeba by przeskoczyć, ale da się ominąć ją objeżdżając staw leśną drogą.

A już myślałem, że szkutnia tam powstanie…..