Strona główna Aktualności Z miasta Radni piszą do prezydenta. Chodzi o śluby

Radni piszą do prezydenta. Chodzi o śluby

7
Rodziny i znajomi nowożeńców powinni mieć możliwość oglądania na żywo zawieranych w USC ceremonii ślubnych, skoro nie mogą uczestniczyć w nich osobiście. Na takim stanowisku stoi Koalicyjny Klub Radnych. I pisze w tej sprawie do prezydenta Grzegorza Mackiewicza.

Powodem są restrykcje związane z pandemią koronawirusa, ograniczające liczbę osób biorących udział w uroczystościach do pięciu. W praktyce oznacza to tylko parę młodą, świadków i urzędnika. Zdaniem radnych rozwiązaniem tego problemu byłyby bezpłatne transmisje ślubów zawieranych w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pabianicach. Stosuje je już Gdynia. Jak podkreślają radni w złożonej w tej sprawie interpelacji, cieszy się tam ono popularnością wśród planujących ślub mieszkańców, a do skorzystania z usługi potrzebny jest tylko odpowiedni wniosek, złożony siedem dni przed datą ceremonii.

„Nowożeńcy musieliby jedynie zaakceptować regulamin i z odpowiednim wyprzedzeniem złożyć wniosek, podając swoje adresy mailowe, na który następnie przesłany zostałby link do transmisji na kanale YouTube. Powyższy link mogliby udostępniać swoim bliskim, którzy mogliby śledzić uroczystość na swoich komputerach tabletach i telefonach” – widnieje w piśmie.

Interpelacja dopiero wpłynęła do magistratu, toteż prezydent nie zdążył się jeszcze do niej ustosunkować.

Tymczasem od Anety Graczyk, zastępcy kierownika USC, usłyszeliśmy, że odbywały się już tam śluby, które były transmitowane.

– W sali stał laptop, a kwestiami związanymi z przekazem nowożeńcy zajmowali się sami. I nie były to pojedyncze przypadki. Ślub jest bardzo ważną uroczystością. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nie mieliśmy nic przeciwko takiemu rozwiązaniu – wyjaśnia Aneta Graczyk.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

2021 to dobry czas, by poznać blondynkę z niebieskimi oczami, zakochać się nad życie i wziąć ślub w pełni nadziei, że Wirus Świrus minie, aaa!

A grupa 50ciu biesiadujących stoi pod tym urzędem i ogląda ceremonię z smartfonów. Tak to w tej Gdyni wygląda….

Cyrku ciąg dalszy :))) Poustawiajcie gości z tektury, jak w Germanistanie, będzie nowocześnie i procovidowo :)))))

A u Madziarów rozumiem, że wszystko normalnie ?

Pani Starsza radna i młody inspektorze a może live z nocy poślubnej też ?

A ja jestem kiedy Koalicyjny Klub Radnych będzie miało swój pomysł na rządy w mieście, a nie tylko ściąganie z innych miast. Pewnie, że lepiej jest uczyć się na błędach innych, ale może samemu też się czas trochę wykazać…

No wykazują się. Obsadzili się w komisjach na maksa 🙂