Strona główna Aktualności Tutaj kierowcy nie ściągali nogi z gazu

Tutaj kierowcy nie ściągali nogi z gazu

46
Gmina Pabianice zamontowała tzw. poduszki berlińskie oraz nowe oznakowanie w pięciu miejscach. Ma być bezpieczniej dla pieszych i rowerzystów.

O ustawienie „przeszkód” zmuszających kierowców do zwalniania apelowała m.in. radna Magdalena Werstak, która we wrześniu interpelowała do wójta o poprawę bezpieczeństwa na odcinku z Bychlewa do Terenina.

– Kierowcy urządzali sobie tutaj prawdziwe rajdy. Najgorzej było na odcinku z Terenina do Hermanowa, a tą drogą jeździ bardzo dużo rowerzystów – mówi radna.

Niedawno zamontowano „poduszki berlińskie”. Spowalniacze są m.in. na wysokości osiedla Dolina Pabianki, przed skrzyżowaniem na wjeździe do Terenina (przy kapliczce), na wjeździe do Hermanowa, w samym Hermanowie oraz w Pawlikowicach jadąc od Terenina.

Przed skrzyżowaniem z kapliczką
Hermanów

– Będę starała się poprawić jeszcze bezpieczeństwo na skrzyżowaniu w Pawlikowicach. Kierowcy jadący od strony Terenina często nie widzą znaku stop – dodaje Magdalena Werstak. – Urząd gminy skierował już pismo w tej sprawie do starostwa.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
46 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

dano poduszki berlińskie utrudniające jazdę kierowcom! a tak naprawdę problemem jest duża ilość rowerzystów urządzających tu sobie rajdy!

W jaki sposób spowalniacze utrudniają jazdę kierowcom ?

Zamiast delektować się jazdą i skupiać na bezpiecznym prowadzeniu, jestem zmuszany do hamowania co powoduje zatruwanie środowiska pyleniem z moich drogich hamulców (drogie gdyż kupuje te co mniej pylą, ale przez tę opcję szybciej się zużywają podczas hamowania. a co nakłada na mnie koszta! a i dodatkowo często hałasują jak hamujący tramwaj przez zastosowanie opiłków ceramiki.). hamując redukuję biegi zużywając skrzynię biegów i opony. Przyspieszając podobnie. Sam przejazd przez poduszki powoduje zużycie zawieszania, a czasami i rysuję miską po poduszce… (wymieniam do 4 misek w roku, gdyż dużo się przemieszczam a nie wszystkie poduszki trzymają się normy montażu) To powoduje… Czytaj więcej »

Ale ty masz wszystko drogie 😍 zaimponowałeś mi 😍 Napisz jeszcze, ile zarabiasz miesięcznie. No i napisz w jaki sposób ci te poduszki utrudniają jazdę, bo poza tym ile wydajesz na te super drogie rzeczy, ciągle nie dopatrzyłem się żadnej trudności

trudnością jest ciągła wymiana podzespołów eksploatacyjnych (jak już wiesz drogich) i przestój auta spowodowany wymianą. Trudność polega na tym że kiedy auto stoi to nie zarabia na swoje części eksploatacyjne. a tak serio to juz nie będę ci odpisywał bo szkoda mi czasu na twoią z góry założoną ignorancję. Drogowcy robią powoli z kierowców debili i ograniczają ich swobodę na każdym kroku. zajęli by sie rowerzystami i madkami z wózkami bo to przez nich sa te wszystkie obostrzenia.

Chcesz pojeździć, jedź na tor pod Strykowem, polecam, nie tak drogo jak Twoja fura w leasingu, chyba że doliczysz zużycie opon, zawieszenia, oleju, płynu hamulcowego paliwa klocków hamulcowych tłoczków, tarcz, żarówek, wytarcie kierownicy i dywanikowów z tesko nakladek na pedały, tarcie tepicerki, napinaczy pasów, wycieraczek, płynu do spryskiwaczy i powietrza w oponach jeszcze

Mimo że mają drogę rowerowa to i tak jadą ulica….

Ten artykuł to jakaś kpina uzasadnienie postawienia tych spowalniaczy to brak możliwości wyjechania z posesji. Droga z terenina na Bychlew jest z pierszenstwem to przepraszam jaki STOP KTO GO NIE WIDZI??? TO jadący od pawlikowic muszą się zatrzymać. Spowalniacz w stronę pawlikowic jest ponad 500 m od skrzyżowania to nie poprawi na nim bezpieczeństwa. Proszę o pisanie prawdy Pani radna nie pawina mieć prawa jazdy jak nie wie kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu.

Przepraszam. Zgadza się pomyliłem skrzynia co nie zmienia faktu że spowalniacz 500m od skrzyżowania poprawia na nim bezpieczeństwo. Jest wiele sposobów na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ale nie uwierzę że spowalniacz 500m od skrzyżowania coś zmieni.

na 500m mam już grubo ponad 200km/h 🙂 od zera.

Ojej ale ty mnie zaimponowałeś Spidi😍😍😍

Last edited 1 rok temu by SlowlyGonzo

nie chcąco może zaimponowałem. uzasadniłem tylko bezsens stawiania poduszki w takiej odległości.

Zawanturowałem się, pomyliłem się, ale i tak mam rację 😁

Pierszeństwem ? Hehehehehe 😁

Znów przez piratów i bandytów drogowych, spokojni kierowcy muszą cierpieć.

przez rowerzystów! kierowcy byli tam wcześniej i nie było poduszek.

A na czym to cierpienie polega ?

Ciekawym rozwiązaniem np. Na Litwie są progi zwalniające w terenie zabudowanym przez które można przejechać 50km/h inie stawiają przed nimi znaków. Kierowca ma uważać

Spowalniacz nie jest na wysokości Doliny Pabianki tylko na przy pasach niedaleko biblioteki co jest kompletnie nieuzasadnione gdyż ruch zmniejszył się po otwarciu drogi do Pabianic. Spowalniacz między Tereninem a Pawlikowicami jest na stoi centralnie pomiędzy wsiami w polu. Moje pytanie jak to poprawia bezpieczeństwo ?? O znakowanie progu z Hermanowa na Terenin jest nie widoczne ponieważ zostało ustawione za brzozami znaki widać dopiero przed progiem ( jadąc od Hermanowa w strome Terenina). Mieszkańcy byli przeciwni a progi zostały zamontowane pytam się jak ?? Uważam nie nie da się poprawić bezpieczeństwa rowerzystów ponieważ rowerzyści nie jeżdżą po ścieżkach dla rowerów… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by MIESZKANIEC TERENINA

Czemu pan pisze, że mieszkańcy byli przeciw? Sam tam mieszkam i jestem za tymi progami, sąsiedzi też.

czemu pan pisze że sąsiedzi też . Jestem sąsiadem i nie jestem za tymi progami.

mieszkam na Tereninie wiem że większość mieszkańców nie popiera progów. Nie mówię że wszyscy. Ale u nas niestety decyduje mniejszość.

Mieszkam w Tereninie i wiem że większość mieszkańców popiera progi. Nie mówię że wszyscy. Ale u nas na szczęście decyduje większość

Last edited 1 rok temu by Mieszkaniec Terenina

nie mniejszość a rdzenni mieszkańcy. Pobudowali się mieszczuchy i im wszystko przeszkadza. Wielcy rowerzyści, rozjerzdzający pola tubylcom i pozostawiający po sobie śmietnik w miejscach biwakowania.

Taaaa? I za smrodem podczas hamowania i ruszania tych aut z niezłym gazem też? Do tego ten dźwięk trzaskających zawieszeń… Powodzenia… W stanach ułatwiają jezdzenie a w Polsce utrudniają przez ludzi którzy siedzą w urzędzie i wymyślają takie historie…

Jak ktoś nie potrafi pisać po polsku to powinien mieć możliwość komentowania ?😁

Widząc pojazd zbliżający sie w terenie (w tereninie zabudowanym) jeśli jest w odległości 200-300 metrów mam 12-15 sekund żeby włączyć sie do ruchu i rozpędzić aby tamten zbliżający nie musiał hamować, chyba że jedziesz furmanką, a tamten jedzie dużo za szybko. Ja zawsze wyjeżdżam jak mam 200-300 metrów wolnego przed innym pojazdem, najwyżej będzie musiał zwolnić ze 110km/h do 40-50km/h żeby mi w dupe nie wjechać, niech sobie trąbi albo śmigłowiec kupi.
Stoje po obu stronach i do nikogo nie mam pretensji.

Last edited 1 rok temu by Mihał

Kiedyś były dziury w jezdni , teraz są poduszki berlińskie .

Mogli dać jeszcze oświetlenie, bo w nocy ani znaków nie widać, ani tych poduszek np jadąc w deszczową lub mglistą noc. Coś chcieli zrobić aby zapewnić bezpieczeństwo ale do końca im to nie wyszło, jak zwykle ….

Jak może nie być widać znaków ? Szyba brudna w samochodzie? Reflektory pozmieniane nielegalnie na ksenony ? Czy może te znaki są poodwracane w kierunku pola ?

Znaki są na takiej wysokości, że prawidłowo ustawione reflektory ich praktycznie nie oświetlają. Przynajmniej na odcinku Bychlew-Terenin. Same poduszki są zaskoczeniem dla osoby, która się ich nie spodziewa, miejsce jest nieoświetlone.

Przez te poduszki to słoma spadnie mi z przeczep…

I to jest właśnie problem podstawowy. Bo na terenach wiejskich nikt nie pyta rolnika tylko rządzą się napływowi typu Pani Radna, która notabene tam zamieszkuje. Polecam więcej integracji z autochtonami.

Czyli powinniśmy jedzić rowerami nawaleni jak szpadle ? Przekraczać prędkość i nie wypuszczać dziecka na ulicę, wiedząc że autochton po 6 piwkach jedzie ze sklepu, bo mu brakło alkoholu i jak zobaczy to dziecko to może uznać, że to kot, i trzeba koniecznie wcelować w niego lewym przednim kolem. No jeszcze powinniśmy bardzo uważać, bo pijany Zdzisław może wyjechać z pola ciągnikiem. Teraz już wszystko rozumiem. Zaczynam się integrować.

Czy każdy kto jedzie traktorem to musi być pijany? Ogarnij się chłopie…

Najlepsze spowalniacze są na Grota Roweckiego przy SP 3 ,tego kto zaakceptował ten projekt postawiłbym jako Pana Stopka!!! Może czas to naprawić !?każdy omija,pędzą jak szaleni a władza ? Tyle razy było to zgłaszane ale władza ma to w „D” … żenada

No to teraz będzie gaz, hamulec i gaz do dechy. W imię ekologii!

Brak słów do ludzi co to wymyślają… One nie poprawiają bezpieczeństwa a szkoda… Gdy pada śnieg ich nie widać… Bo w gminie się nie odśnieża.. mało tego hamują, za chwilę gazują ,smród z aut niesamowity… Napierdzielaja te zawieszenia aż miło… Wystarczyło niższe zamontować a nie jak w torze przeszkód…. Nie mam słów do tych ludzi, i tej pani, wstyd mi…. Że reprentuje gminę… Proponuję aby na każdej drodze gminnej to zrobić, może w końcu przejdziemy na rowery….. Drogi nie będą potrzebne … A przy wyborach zastanówmy się na kogo głosujemy…

Najlepiej jak popada trochę to widać jak każdy jedzie przy progach zwalniających… Po chodniku tylko patrzeć jak będzie słupek postawiony. Lecz chodnik ze ścieżką rowerową szeroki także i słupek będzie omijany radze progi zwalniające i na chodniku.

No tak, tylko ja kupiłam samochód, żeby się szybciej poruszać. Nasrane tych spowalniaczy. Jak jest 50, to chcę jechać 50… A nie 15, bo wszędzie spowalniacze…

To dobrze, że jesteś takim świadomym kierowcą i jak jest ograniczenie do 50km/h to tyle jedziesz. Jeśli tylko cała reszta będzie tak mądrymi kierowcami, to przyjdzie czas, żeby zlikwidować te progi.

A tak a propos; Pani radnej M Werstak to już podziękujemy. Wspaniałe inwestycje. Ha ha ha . W polach poduszki by zatrzymać zająca przed samochodem albo zobaczyć co w trawie piszczy

Coraz trudniej łamać przepisy w tym kraju…

chciałem zauważyć jak wiele nienawiści wzbudziła swoim jednym niewinnym stanowiskiem pani radna, w tak dotąd spokojnym społeczeństwie terenina… co by było gdyby się więcej wypowiadała :0

Mam pytanie , kiedy p.radna zajmie się oświetleniem ulicy na odcinku Terenin -Pawlikowice. Jak długo mieszkańcy mają czekać na oświetlenie . Chcę zaznaczyć , że chodzi o cały odcinek a nie tylko tam gdzie mieszka p.radna.