Strona główna Aktualności Z miasta Szczepienia COVID-19: zobacz wynik sondy EPAinfo

Szczepienia COVID-19: zobacz wynik sondy EPAinfo

65
Przy okazji publikacji dotyczących szczepień na koronawirusa przeprowadziliśmy sondę wśród naszych Czytelników. Wynika z niej, że połowa osób, która oddała swój głos, chce się zaszczepić. 

Sonda została uruchomiona 2 grudnia, a wzięło w niej udział 2254 użytkowników. 1096, czyli 49% zaznaczyło, że skorzysta z ochrony przeciwko COVID-19. 411 (18%) Czytelników jeszcze się zastanawia, a 747 (33%) nie chce się szczepić.

Tak natomiast kształtują się sondaże w ogólnopolskich mediach. W sondażu „Gazety Wyborczej” Polaków spytano czy zamierzają się zaszczepić. Tu odpowiedzi pozytywne i negatywne podzieliły się niemal po równo – szczepić chce się 43,4 proc. badanych, a przeciwnego zdania jest 43,8 proc. 12,9 proc. nie ma jasnej opinii.
Z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej” wynika, że 47 proc. badanych „zdecydowanie” lub „raczej” zamierza zaszczepić się przeciw koronawirusowi, 44 proc. deklaruje, że nie zamierza, a 9 proc. – nie wie.

Według informacji przekazywanych przez rząd, powszechne szczepienia mają ruszyć po 15 stycznia. Aktualnie szczepionka podawana jest pracownikom służby medycznej (WIECEJ).

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi?
 • Tak 49%, 1763
  1763 49%
  1763 - 49% procent głosów
 • Nie 35%, 1273
  1273 35%
  1273 - 35% procent głosów
 • Zastanawiam się 16%, 580
  580 16%
  580 - 16% procent głosów
Liczba głosów: 3616
2 grudnia 2020 - 14 stycznia 2021
Głosowanie zakończone
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
65 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brak szczepionki = zakaz korzystania z usług publicznych. Tyle w temacie!

EKG- jaka będzie kara za śmierć lub kalectwo w wyniku szczepionki?

Jaka śmierć i jakie kalectwo

Pyta, Pytuś, Kuśka kaleko idź się zaszczep i do szafy NetFliksa oglądać.

Do kąta,! Trójkąt Bermudzki i 15 mln $ za karę.

Bardzo się boisz microchipa…….??? Jeśli się zarazisz Covid 19 – nie żądaj pomocy. Tyle

Mam ogromna rodzine i mnostwo znajomych, moja kobieta tez. I mamy nadzieje ze tacy jak TY sie zaszczepia 😀 trzymamy kciuki !!!! My odpuszczamy. Ale boi-dudki OK !! 😀 chłonąć syfa !! Szybciutko 😀 A my nadal mamy tą pseudo grype w doooopie 🙂

Dokąd Wojtusiu ci w rodzinie nikt nie umarł tak fajnie dodawać te buźki 😁

Last edited 1 rok temu by Maciuś

zareaguje tak samo jak gdyby ktos zmarl na grype.. kazdy na cos umiera.

A ile znasz osób, które umarły na grypę?

Z dwustu-trzystu osób które spotkałem i rozmawiałem w swoim marnym życiu nikt o czymś takim nie wspomniał.
Poczekaj, poczekaj. Kiedyś słyszałem że jakiś staruszek po dziewięćdziesiątce umarł bo grype złapał. True.

Szkoda, że nie ma szczepienia na ignoranctwo i niedouczenie-powinien się pan ustawić wtedy w pierwszym rzędzie.

szkoda ze nie ma szczepień na głupotę. Była bys pierwsza w kolejce

Usługi publiczne są z pieniędzy……publicznych. Jak w zębach zaniesiesz swoje prywatne za szczepionkę i jej dawki kolejne bez zniżek to pogadamy. Ps też się zaszczepie, ale ręce opadają jak czytam myśli typu „Słowacki wielki poetą był”

Ja też nie mogę się doczekać

Jeśli mam nie korzystać z usług publicznych to chętnie zatrzymam miesięczną daninę na NFZ PLN 1000 i PIT PLN 2000 i poradzę sobie prywatnie… niestety nie o to tu chodzi żeby był wybór.

Ekg – chetnie nie bede korzystał z usług publicznych, tylko najpierw poproszę o oddanie mi tej czesci podatków, która idzie na służbę zdrowia. Ponieważ na służbę zdrowia idzie 100mld rocznie a wpływy do budżetu to 400mld, więc zwróccie mi moje 25% wszystkich zapłaconych podatków – wykupie sobie takie ubezpieczenie, że w szpitalach to się będą o mnie bili. Podpowiem – w 2020r zapłacilem ponad 230tys pln podatków. 25% z tego to już całkiem fajna sumka na ubezpieczenie. Tak nas państwo dyma…

Chwalisz się czy żalisz ?

To jest UBEZPIECZENIE, jak AC. Czy gdy sprzedajesz auta a nie wykonywałeś napraw z AC też płaczesz że ci należy zwrot?

Jakie to głupie co napisałeś. W przypadku AC ludzie sami decydują czy chcą się ubezpieczyć i sami decydują gdzie się ubezpieczą. Zaś w przypadku składki zdrowotnej ZUS mamy do czynienia z przymusem: ludzie muszą płacić i nie mają wyboru firmy ubezpieczeniowej. W praktyce od lat płacę haracz ZUSowi i jednocześnie opłacam ubezpieczenienie mojej rodziny w prywatnej firmie żeby móc liczyć na profesjonalną opiekę medyczną i z usług NFZ nie korzystam. Jeśli więc się nie zaszczepię i zachoruję to wysokość moich składek ZUS, powinna mi zagwarantować czerwony dywan w każdym szpitalu w tym paździerzowym państwie.

Przy takich dochodach, dziwne ze jeszcze prywatne ubezp nie wykupione… a gdzie prywatnie LPR po mnie przyleci w razie wypadku?

Nie chcesz ,to się nie szczep – umieraj w samotności. A co do dymania – dopiero teraz zauważyłeś ,że pisiorki Cię dymają??? Słabo

mi pasuje. jeźdź sobie autobusem z żulami sam!

Ja i tak nie korzystam z „tzw. Usług Publicznych” typu migawki statolog prześwietlenia programy mieszkaniowe czyste powietrze wincej piniędzy dla baraów krów trzynaste emerytury oczko wodne pięćset plus sylwester z klęsdynką taniego tankowania etc. etc. Więc nie mam sie po co szczerzyć, mam ich we 2pie jak oni e mnie pozdraiwiam wszystkich parlamentarzystów od 1916 roku włącznie.

Last edited 1 rok temu by Mihał

EKG zrób badanie mózgu bo chyba go już dawno nie masz. Mogą mi nakukać za brak szczepienia na pseudo świrusa

Mi po zaszczepieniu komórka gubi bluetootch w słuchawkach, oraz wyświtela punkt hot spot w 5G! Natomiast rano podczas codziennego porannego wzwodu odbieram w głowie radio z torunia! Po drugiej dawce podobno upg. ma to poprawić i dodadzą możliwośc wgrywania apek bezpośrednio skanując kod oczyma. Więc zastanówcie się czy warto się zaszczepić.

A czy mogę się podłączyć do iRobot Roomba ?

teoretycznie powinno się dać. jednak ja wolę zęby myć tradycyjnie

A jaką wersję szczepionki miałeś? Bo po objawach to chyba Sputnik.

Nosze myckę z amelinium i nie mam tych problemów. Spróbuj z foliom z biedry – ponoć najlepsza!

Podobno po drugiej dawce można odbierać 200 kanałów Canal+. Po pierwszej tylko polsat.

Wśród lekarzy pielęgniarek strażaków jest dużo większą wiedza bo tam odsetek chętnych na szczepienie wynosi jakieś 10%

Proszę podać źródło tych danych , badaną grupę , pytania i wszelkie dane ankiety której wyniki Pan tutaj popularyzuje oraz kto i kiedy ją przeprowadził

Bardzo dziękuję.

Panie redaktorze, to nie takie proste. Ankieta którą Pan przytacza została zrobiona w grupie facebookowej i nie jest reprezentatywna. Prawda zaś wyglada tak, że spośród kilkuset tysięcy pracowników szpitali jedynie kilkadziesiąt tysięcy chce się zaszczepić. Nie oceniam czy szczepienia są dobre czy złe. Po prostu przytaczam fakty. Poniżej wklejam link do artykułu przytaczającego rzetelne badanie, obejmujące wszystkich pracowników szpitali w Polsce:

https://www.google.com/amp/s/forsal.pl/lifestyle/zdrowie/artykuly/8049745,polscy-medycy-nie-chca-sie-szczepic-przeciwko-sars-cov-2.html.amp

W artykule faktycznie jest teza. I ona brzmi: niechęć personelu medycznego do szczepień, utrudnia promowanie szczepień wśród społeczeństwa. Moim zdaniem to rzeczywiście kłopot. Bo im szybciej ludzie się zaszczepią, tym szybciej wrócimy do normalności. Jest Pan mądrym człowiekiem, więc jestem pewna, że wie Pan dlaczego sonda na FB jest niereprezentatywna. Zwłaszcza robiona jedynie wśród lekarzy rezydentów. Statystyka ujęta w artykule portalu Forsal odnosi się zaś do badań przeprowadzonych w każdym szpitalu w Polsce. Te same dane wskazywane były przez wszystkie portale głównego nurtu takie jak Interia, Onet, WP czy Gazeta Wyborcza. A 60% chętnych o których Pan pisze, jest wskazanych… Czytaj więcej »

👍

O ich opinię zapytał serwis lekarski http://www.Konsylium24.pl, przeprowadzając ankietę dotyczącą szczepienia medyków przeciw SARS-CoV-2 na próbie 2422 lekarzy. Jak pokazały wyniki, na pytanie:„Od lutego 2021 rząd planuje rozpocząć pierwsze szczepienia przeciwko SARS-CoV-2. W pierwszej kolejności szczepionkę otrzymają pracownicy służb medycznych. Czy poddasz się szczepieniu?” rozkład odpowiedzi był następujący: 27% – tak, im szybciej tym lepiej, 40% – tak, ale po uzyskaniu pełnych danych na temat bezpieczeństwa, 13% – nie, 20% – jeszcze nie wiem. wszystko zależy od tego z jakich statystyk korzystamy. Te dane to pierwsze z napotkanych – Medexpres 22.12.2020. Jest jeszcze wiele innych statystyk gdzie Pana dane nie… Czytaj więcej »

Panie Przemku – Pani Anna i inni forumowicze są z sortu jak sądzę numer jeden i cokolwiek Pan nie napisze będzie negowane i / lub wyśmiewane.Jakże często widzimy to w mediach telewizyjnych. Czadoman jest A.Bocellim, wymyślani są nowi idole z ich nieistniejącymi przebojami i wiele innych tego typu zagrywek. Ciemny lud……………………

Last edited 1 rok temu by Ozyrys

Dziennik Gazeta Prawna 15.12.2020 Ministerialne szczepionki na grypę dla pracowników medycznych nie zostały w pełni wykorzystane. A na szczepienie przeciw COVID-19 lekarze patrzą z ostrożnością. Do jutra dyrektorzy szpitali mają określić, ilu ich pracowników chce się zaszczepić przeciw koronawirusowi. Do 20 grudnia natomiast mają przekazać deklaracje o szczepieniu pochodzące od pracowników niemedycznych, z którymi placówka współpracuje. Chodzi o osoby zatrudnione w aptekach czy administracji. Dane mają powędrować do szpitali węzłowych, którym zostanie powierzone zadanie zaszczepienia zgłoszonych osób. W sumie do resortu zgłosiło się 509 takich placówek. Niektóre z nich mają szczepić tylko swoich pracowników, część ma być otwarta także dla… Czytaj więcej »

Ja też ankiete mogę wypełnić, a zrobie inaczej. I co? Niektórych nawet nie czytam tylko stawiam krzyżyki jak ppopadnie, chyba żebym coś z tego miał za zaznaczenie prawidłowej opcji, to bardzo chętnie wypełnie sumiennie tak jak mi powiedziano żebym wypełnił.
Co dają ankiety? Zastanówcie się sami, pomyśl trochę, uwierzycie we WSZYSTKO co w prasie, internecie, radiu, telewizji wydrukują, MASAKRA. Jak można nazwać taką naiwność i ogłupienie nie wiem…to nie było do redaktora, do ogółu.

Last edited 1 rok temu by Mihał

bo ich straszą wymówieniami. Małowie Pan „redaktor” pora zagłębić sie w temat
podpowiem. sporo idzie do zlewu z tych szczepionek tylko dla zapisu i pracodawca zadowolony bo wykonał plan 😉

Znajomy lekarz otrzymał do podpisania oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się szczepieniu. Dobrowolnym. Z informacją, że brak zaszczepienia będzie skutkował nieprzedłużeniem z nim kontraktu. Może to też ma wpływ na podawany przez Pana duży odsetek lekarzy chętnych na szczepienie?

Dlaczego kłamiesz ?

A celebryci rzucili sie na szczepienie poza kolejnością.

A ja bardzo się boję, z wielu powodów ,niesprawdzona szczepionka,nikt nie zna składu, jakie skutki uboczne,itp.Wolalabym nie przyjmowac,serio

Nikt nie zna składu? Masz pojęcie o czym piszesz?

Pomyśleć ze ludzie w XXI wieku takie rzeczy piszą. Nikt nie zna składu…🤦

Nikt nie zna składu oprócz tego, że w środku jest chip. Nie wiem tylko, czy to jest Pentium 4 czy Celeron. W chińskich podobno jest Athlon, a w rosyjskich Radeon GT. W czeskich szczepionkach ma być Sound Blaster. Na nią właśnie czekam

Last edited 1 rok temu by JaNieGoda

A który pozwoli na łączenie się z telefonem i komputerem? Bo ja bym chciał uniwersalny, ale nie wiem co wybrać.

Pzeczytaj ulotkę. I dowiesz się wszystkiego .

Trzeba najpierw posiadać umiejętności czytania i do tego rozumienia co się czyta, a z tym jest różnie.

ale którą ? bo co innego jest w ulotce dla USA co innego w tej dla UK co innego w tej dla Polaków a jeszcze co innego w tej dla pacjentow i w chpl dla lekarzy …A szczepionka podobno ta sama…

Ja przeczytałem polską i każdą, która jest dostępna po angielsku to żaden problem. Nie zauważyłem żeby się różniły składem

Last edited 1 rok temu by Czip

Interesuje mnie kiedy zaczną szczepić , a nie wyniki sondy. Kto nie chce niech się nie szczepi. Jak zachoruje to jego sprawa !!

Jakże się cieszę ,że są tutaj na forum ludzie myślący. Tak – myślący

Takie dywagacji na tym forum o bardzo poważnej decyzji dla każdego z nas to po prostu paranoja. Przytaczanie informacji z różnych nie sprawdzonych, mało wiarygodnych źródeł przez ludzi mających taką wiedzę na ten temat ile ktoś gdzieś im podszepnał albo wyczytał na podobnych forach to po prostu zamach na zdrowie i życie .przypomina to czas średniowiecza i wszech obecną ciemnotę wśród ludu. Nie chcesz się zaszczepić to nic na siłę ale później nie wypisuj że nikt Ci nie pomógł jak będziesz umierał albo ktoś umrze przez Ciebie.

Ludzie to kupią, tzn. sondaże. Jak wybory, ważne kto liczy głosy, anie kto startuje (albo nie mógł wystartować bo taki mamy systemik:)