W związku z sytuacją sanitarno – epidemiologiczną urzędy i instytucje wprowadzają regulacje dotyczące obsługi petentów.
Jak wygląda to w poszczególnych miejscach?
Urząd Miejski nie zamyka drzwi dla interesantów, ale apeluje o to, by ograniczyć osobiste wizyty, a sprawy, które nie są pilne, odłożyć na późniejszy termin. Przypomina również, że wiele z nich można załatwić drogą internetową i telefoniczną.
W kasach magistratu zostaje ograniczona możliwość wpłat gotówkowych, urzędnicy zalecają korzystanie z kart płatniczych.
Aby ograniczyć liczbę osób w jednym miejscu, niezbędna wizyta w urzędzie musi być umówiona na konkretny dzień i godzinę.
Zostały odwołane dyżury miejskich radnych. Można się z nimi kontaktować telefoniczne, w ten sam sposób będą odbywały się cotygodniowe przyjęcia prezydenta i jego zastępców.
Pracuje również Starostwo Powiatowe, ale urzędnicy także proszą o ograniczenie osobistych wizyt. Pracownikom wydziału transportu i komunikacji rozdano maseczki i rękawiczki. Jest też apel, aby ograniczyć przebywanie tam do niezbędnego minimum, przychodząc w chwili zbliżania się własnego numeru usługi. Podgląd stanu kolejki jest dostępny na stronie: pabianice.ajhmedia-oferty.pl
Sąd Rejonowy:
Od dzisiaj (13 marca) do 31 marca we wszystkich wydziałach odwołane są wszystkie rozprawy i posiedzenia jawne. Biuro obsługi interesantów i wydziały działają w ograniczonym zakresie, a interesanci są proszeni o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Urząd Skarbowy:
Od dzisiaj (13 marca) do 27 marca skarbówka jest zamknięta (podatnicy mogą wrzucać korespondencję do wystawionej urny). Deklaracje podatkowe można składać drogą elektroniczną, a kontaktować się z fiskusem – telefonicznie lub mailowo.
Powiatowy Urząd Pracy:
Petenci mogą kontaktować się z PUP przez telefon i wysyłając maila. Niewykluczone jednak, że na skutek absencji pracowników od poniedziałku urząd będzie zamknięty.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych:
ZUS prosi o ograniczenie bezpośrednich wizyt oraz korzystanie z telefonicznej i mailowej.