Strona główna Aktualności Z miasta Tutaj będą zmiany: równa jezdnia i chodniki z kostki

Tutaj będą zmiany: równa jezdnia i chodniki z kostki

3
Z pieniędzy zarezerwowanych w budżecie powiatu zostanie wyremontowana w tym roku ulica Piłsudskiego. Niestety, nie na całej długości, ale zmiany będą widoczne.

W zakres prac wejdzie jej fragment między ulicami Zamkową i św. Rocha.  Co się zmieni? Z jezdni zostanie zerwany zniszczony asfalt i położony nowy. Równa nawierzchnię „otrzyma” również zatoka parkingowa. Ponadto drogowcy pobudują chodniki z kostki brukowej.

– Tak, jak teraz kierowcy będą mogli parkować w niej samochody ukośnie, a po przeciwnej stronie wzdłuż krawężnika. Tam też wyznaczymy dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych – tłumaczy Henryk Brzyszcz, członek zarządu powiatu, odpowiedzialny m.in. za drogi.

Na razie trwają prace nad dokumentacją projektową, przetarg na roboty starostwo zamierza ogłosić w kwietniu lub maju.

– Zarezerwowaliśmy na tę inwestycję niespełna pół miliona złotych. Cała kwota pochodzi z naszych środków – dodaje Henryk Brzyszcz.

Przy okazji planów remontu ul. Piłsudskiego pojawił się jeszcze jeden pomysł. Powiatowi urzędnicy chcą porozumieć się z miastem w zakresie częściowego zlikwidowania strefy płatnego parkowania na ul. Okulickiego. Jest propozycja, aby darmowe miejsca były od jej skrzyżowania z ul. św. Rocha do wjazdu do zakładu meblarskiego.

REKLAMA

3
Dodaj komentarz

1600
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
3 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariusz

Proponowal bym jeszcze oswietlenie uliczne LED oczywiście

Pabianicer

W każdym mieście zaczyna się odchodzić od kostki brukowej na rzecz płyt betonowych. Są ładniejsze i wygodniej się po nich chodzi. Czy nasze miasto wzorem Łodzi opracuje taki standard dostępności?

P-ce

Po cesarstwie rzymskim pozostało Koloseum to po nas zostaną hektary kostki i betonu. Myślę, że jest to część większego planu i geniusz docenimy po zmianie klimatu. Będzie miło się spacerowało pośród kostki i betonowych wazonów. A spadający deszcz zamiast w grunty będzie splywał po kostce do ścieków zmywając psie kupy.
A tak serio to fajnie, że coś sie dzieje i to na plus. Tylko jakbyśmy pamiętali żeby wplatać naturę w miejskie tereny… To byłoby ok/ może jakiś projekt…
,
, pewnie tylko publiczny