Strona główna Aktualności Z miasta Program in vitro: dziesięć kobiet jest w ciąży

Program in vitro: dziesięć kobiet jest w ciąży

5
Pierwsze bezpłodne pary z naszego powiatu doczekają się w tym roku upragnionego potomstwa. Dzięki realizowanemu przez starostwo i klinikę „Gameta” programowi in vitro.

Od czasu, gdy wszedł w życie (niespełna osiem miesięcy temu) zakwalifikowano do niego 25 par. Wszystkie zostały zweryfikowane pod kątem medycznym. Efekt?

– U dwudziestu dokonano transferu zarodków. W przypadku pięciu pozostałych decyzja jest odroczona w oczekiwaniu na poprawę warunków zdrowotnych – poinformował Jacek Wróblewski z zarządu powiatu.

Jak wynika z danych przekazanych przez „Gametę”, na koniec minionego roku w ciąży było dziesięć kobiet.

– Daje to 50% skuteczność metody. Zgodnie z danymi statystycznymi ta skuteczność w kraju jest mniejsza i wynosi od trzydziestu do trzydziestu kilku procent – dodaje Jacek Wróblewski.

Program został przyjęty na pięć lat i będzie obowiązywał do 2023 roku. Zakłada coroczne zabezpieczenie w budżecie powiatu 150 tys. zł na jego realizację. Jak mówią urzędnicy, taka kwota pozwala na objęcie leczeniem w ciągu roku od 20 do 25 par. Dolna granica wieku kobiety wynosi 20 lat, górna 40, a w uzasadnionych przypadkach – 42.

Bezpłodne pary mogą zgłaszać się do kliniki, która mieści się przy ul. Rudzkiej 34/36 w Rzgowie.

REKLAMA

5
Dodaj komentarz

1600
3 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
4 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pabnin

Mały błąd jest. Mogą się zgłaszać pary niepłodne. Bezpłodne nie mają po co bo i tak nic to nie zmieni. Tak samo bezpłodne pary nie mogą mieć potomstwa jak sugeruje tytuł i artykuł. Subtelna acz istotna różnica.

Klaudia1997

Brak słów, ze wydawanie jest pieniedzy na gluppty – rozpłód, zamiast na zwierzęta albo na remont szpitala psychiatrycznego czy tego zwykłego. Kombatanci, osoby starsze są potrzebujące ale no tak, przeciez rozplod najważniejszy. Nie wierze, jak można wydawac pieniądze na TAKIE BZDURY. Po 1. lepiej nie mieć dzieci, po 2. to nie jest konieczne do życia, 3. – i tak potem jak się dziecko rodzi to niektórzy się budzą, jaki błąd popełnili. Biedne miasto Pabianice.. wstyd. Na starszych ludzi schorowanych dlaczego nie dacie?! WSTYD. Dlaczego operacji plastycznych w takim razie za to nie fundujecie tylko jakieś in vitro? :/ wiele ludzi… Czytaj więcej »

TenTamto

No, własnie. Chyba jesteś na warunkowym z psychiatryka, dlatego takie głupoty wypisujesz. Ogarnij się przed powrotem…

Zenek

Wszystkie ze Starostą ???

obywatel

Na 100 % tylko z tobą, bo ty taki pisi płodny jesteś !