Strona główna Aktualności Polityka Tusk w Konstantynowie Łódzkim. Mówił o horrendalnych podwyżkach za gaz

Tusk w Konstantynowie Łódzkim. Mówił o horrendalnych podwyżkach za gaz

22
Donald Tusk był w sobotę w Konstantynowie Łódzkim. Mówił o wysokich podwyżkach cen za gaz na przykładzie konstantynowskiej firmy Biliński, która zajmuje się wykańczaniem materiałów włókienniczych, w tym m.in. dla przemysłu zbrojeniowego.

Właściciel firmy wyjaśnił, że po zakończeniu obecnej umowy na dostawy gazu cena tego paliwa za megawatogodzinę ma wzrosnąć z 88 zł do nawet 1300-1600 zł. To – jak mówił – oznacza, że w styczniu przyszłego roku jedna faktura PGNiG przekroczy obroty spółki.

– To co dzieje się w ostatnich tygodniach wykracza poza wszelkie wyobrażenie. Propozycje jakie wysyła PGiNG oznaczają wzrost 13, a nawet 15-krotny – mówił Donald Tusk.

Szef Platformy Obywatelskiej zwrócił się bezpośrednio do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

– Może prezes Kaczyński mnie słyszy i może o tym porozmawia z ludźmi, w końcu ma możliwość podejmowania decyzji. Chłopie zrób cos z tym, żeby ludzie nie padli kompletnie na… już nie chce używać mocnych słów – powiedział Tusk.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pis-PO – jedna i ta sama masoneria mimo różnych szyldów! Nie dawajcie się nabrać ludzie! TYLKO PROPOLSKA KONFEDERACJA BRAUNA! Reszta już była, precz!

Tja. Połowa hejluje a reszta koledzy banderowcy.

Braun to przecież też Mason. W dodatku przybija piątkę z kolejnym masonem- Putinem

„Nie chcemy Żydów, gejów, aborcji, podatków i UE” o mniejszych mózgach kobiet z litości nie wspomnę. Jak myślisz z czyjego to programu takie „mądrości” pochodzą?

tacy jak ty nie zrozumieją co znaczy sarkazm :]

Cieszy mnie, że mówił to żartem i, że uważa wręcz przeciwnie.

Nie próbuj odwracać kota ogonem. To nie był żaden sarkazm, o tych mniejszych mózgach, tylko bardzo poważna wypowiedź broniona z dużym zaangażowaniem z wykorzystaniem „nauki” itp. przez Janusza Korwin Mikke, a ten pierwszy cytat to fragment programu wyborczego Bossaka z kampanii prezydenckiej. To jak to było z tym zrozumieniem?

Po tej wizycie, jeden chłop się tak nachlał że pi……ł porszakiem w słup 🙂 ….

Last edited 3 miesięcy temu by andre

Dobrze, że jeszcze miał czym, bo wkrótce akcyza mocno w górę.

No prawdę powiedział, ale to w sumie nic odkrywczego – od dłuższego czasu wiadomo że ceny gazu i innych źródeł energii wywalą pod sufit i cała masa firm będzie musiała się zwinąć

Nie tylko firm. Za obecnych rządów zniknęło ok. 120 tyś. indywidualnych gospodarstw rolnych, a teraz przy tych cenach nawozów, węgla i paliw pewnie zniknie drugie tyle. O tym jednak Duda zapomniał przemawiając na dożynkach prezydenckich w Spale.

Tej donek zapomniałeś już jak zajebrałeś 180mld z OFE? „To nie są pieniądze Polaków”. A czyje? Mi się zdaje że w budżecie nie macie swoich tylko nasze
PiS to kanalie, totalny dramat ale wy drodzy platformersi równacie do nich poziomem (lub jego brakiem).

Widzę, że wieloletnia nieobecność matematyki na maturze zbiera teraz swoje okrutne żniwo. Sprawdź swoje konto emerytalne w ZUS przed i po owej „kradzieży”. A pieniądze z OFE zajumał Morawiecki potrącając (czyt. kradnąc) każdemu 15% opłaty przekształceniowej.

A co zrobił Tusk i jego szefowa Angela Merkel? To ona uzależniała Europę od Ruskiego gazu i wyhodowała Putina.
Tusk pierd*** bez sensu, żeby Kaczyński coś zrobi, a tak na prawdę to dzięki PiS te ceny które są teraz w całej Europie dotyczą w Polsce tylko fir, a zwykły człowiek dzięki PiS płaci niskie rachunki za gaz.

To dziwne czyją szefową była ta Makrela, bo to Morawiecki jeszcze jako wicepremier w rządzie Beaty Szydło dał Mercedesowi kasę z polskiego budżetu, żeby ten za nasze pieniądze wybudował sobie w Polsce fabrykę. Tusk takich jaj nie robił. Gaz dla odbiorców indywidualnych zdrożał o blisko 100% jesienią ubiegłego roku na kilka miesięcy przed wybuchem wojny. A twierdzenie, że gaz zdrożał tylko dla firm jest tym samym, co wiekopomna myśl Suskiego, że paliwo zdrożało tylko na stacjach benzynowych. A przy okazji to stadniny upadły, Alma upadła, Autosan upadł, Piotr i Paweł sprzedany, Solaris sprzedany, zakłady Henryka Kani upadły, zakłady „Zbyszko” sprzedane… Czytaj więcej »

Podwyżki żadna nowość już z…. jak to słyszę.

Teraz Usłyszysz Same Kłamstwa

Już nie mogę słuchać ani oglądać mam to wszystko głęboko w d….. .

Ale zebrał narodu to ci trzeźwiejsi

No kto jak kto ale on to się nie powinien wypowiadać bo gdyby on rządził to na bank byśmy teraz mieli dużo większe problemy. I opozycja teraz nie ma pomysłów? No ciekawe. Trzeba było wywiązać się z planów wydobywania gazu z łupków a nie teraz taki mądry

Jak taki gaz drogi, to niech pogada ze swoim najlepszym kumplem Putinem

że co??? teraz się obudził??? wielki obrońca Polski, rodaków i przesiębiorców.. no śmiać się chce… niech sobie lepiej przypomni jak nam wszystkim oczy mydlił za swojej kadencji. miał być przecież tani gaz z łupków, a teraz jedyne co może zrobić to pogada ze swoich kumplem putinem o gazie.. brak slow na tego czlowieka