Strona główna Aktualności Padły pomysły na rozwój naszego miasta. Czy Pabianice to tylko „sypialnia” Łodzi?

Padły pomysły na rozwój naszego miasta. Czy Pabianice to tylko „sypialnia” Łodzi?

11
Jutro mija czas, w którym każdy z pabianiczan mógł zabrać głos i określić w jakim kierunku powinien pójść rozwój miasta i opisać swoją wizję Pabianic w 2030 roku. Pomysły mogą być uwzględnione w „Strategii Rozwoju Miasta Pabianice na lata 2023 – 2030”.

Aby wziąć udział w tym przedsięwzięciu należy zarejestrować się w tym miejscu i wyrazić swoja opinię. Do tej pory wypowiedziało się 7 osób, które podkreślają, że Pabianice, które nie są miastem turystycznym ani przemysłowym, powinny aspirować do miana wygodnej, spokojnej i atrakcyjnej „sypialni” Łodzi. Bliskość dróg S8 i S14 oraz połączenie tramwajowe sprawiają, że odległość przestała już być kłopotem. Pomysłodawcy twierdzą, że aby nasze miasto stało się atrakcyjne do zamieszkania powinno się inwestować w miejsca kultury i rozrywki, „zadbać o parki, stworzyć nowe tereny zielone i miejsca rekreacji takie jak kompleksy basenowe, skate parki, czy place zabaw z prawdziwego zdarzenia”. Równocześnie podkreślają, iż równie ważne są inwestycje w przywrócenie zabytkowego charakteru starym kamienicom, a starówka wskazywana jest jako miejsce z dużym potencjałem turystycznym. Padają nawet pomysły o budowie nowych budynków, ale w stylu retro.

Tymczasem trwają poszukiwania wykonawcy, który opracuje dokument „Strategia Rozwoju Miasta Pabianice na lata 2023 – 2030”. Ratusz otworzył już drugi przetarg w tym temacie. Pierwszy zakończył się unieważnieniem. Wpłynęły wprawdzie dwie oferty, ale żadna z nich „nie spełniała wymogów zawartych w ogłoszeniu”.

Wartość usługi musi zmieścić się w 130 tysiącach złotych. Z pełną specyfikacją zamówienia można się zapoznać tutaj. Termin składania ofert mija 14.09.2022 r o godz. 15:00.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A może by tak, zamiast wybierać polityków do władz miasta, powierzyć jego zarządzanie firmie zewnętrznej – wybranej, a jakże w drodze przetargu….?

A może zamiast aspirować, do jakże atrakcyjnej roli, „sypialni”, skończyć z tą farsą i przyłączyć miasto, bez pomysłu i perspektyw – do Łodzi.

Miałem napisać żeby zaorać, ale nasi kochani urzędnicy już to zrobili.

Ciekawe czy będzie uwzględniona geotermia.

Przepraszam bardzo. Z jakiej paki zlecacie komuś plan rozwoju miasta? Za co wam płacimy? Nie potraficie nic zrobić ani zaplanować w tym mieście a co dopiero przypilnować prowadzone inwestycje. Ciągle przez nasze urzędy idą wały na przetargach. Jeżeli nie macie kompetencji i umiejętności (a byliście po to zatrudniani) to wynocha z urzędu!!

Miastu to by się przydały miejsca pracy, ale nie w sklepie na kasie czy w banku

coś bym napisał, ale najpierw się wyśpię…

Jak można coś projektować skoro wszystkie projekty i ich finansowanie są wykonywane na kolanie o odrzucane jako tzw wały projektanckie. A to co jest realizowane to i tak okazuje się wałem. Przykład – parking przy cmentarzu.

Przykład jest dobry, parking przy cmentarzu byłby prawdziwą dźwignią rozwoju miasta.

Sam jestes skyte

A co z ul. MYŚLIWSKĄ BIS?