Strona główna Na sygnale Porsche wjechało prosto w słup. Kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu (Aktualizacja)

Porsche wjechało prosto w słup. Kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu (Aktualizacja)

6
foto: OSP Konstantynów
W sobotę przed północą (3 września) doszło do zdarzenia drogowego w centrum Konstantynowa. Kierowca porsche postanowił kompletnie pijany wsiąść za kółko i odjechać. Udało mu się pokonać raptem kilkadziesiąt metrów.

Strażacy ochotnicy odebrali zgłoszenie o godz. 23:36. Dotyczyło pojazdu, który wjechał w słup trakcyjny przy ul. Jana Pawła II. Na miejscu okazało się, że mężczyzna, mimo faktu, że pił alkohol, postanowił wsiąść do swojego auta i odjechać. Przejechał niecałe sto metrów, po czym zaczął zjeżdżać z jezdni. Jazdę zakończył na słupie trakcyjnym, w który wbił się z całym impetem. Siła uderzenia była tak duża, że metalowa konstrukcja została mocno przekrzywiona i częściowo wisiała na przewodach.

– Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu rozlanych płynów eksploatacyjnych i położeniu na ziemi uszkodzonego słupa trakcyjnego – relacjonują strażacy z OSP Konstantynów.

Słup został odcięty od napięcia przez pracowników zakładu energetycznego.

Pijany kierowca nie odniósł większych obrażeń. Został przewieziony na komisariat, gdzie badany alkomatem wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Porsche zostało przewiezione na policyjny parking.

Aktualizacja: Samochodem Porsche macan kierował 31-letni mieszkaniec Konstantynowa Łódzkiego. Policjanci ruchu drogowego na miejscu zauważyli, że kierujący dziwnie się zachowuje. Ze stanu pobudzenia wpadał po chwili w stan snu. Podejrzewali, ze oprócz bycia pod wpływem alkoholu, mężczyzna zażył również jakieś substancje narkotyczne, dlatego zdecydowano się pobrać mu krew do badań. Podczas przeszukania samochodu mundurowi znaleźli trzy torebki z kryształem. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to metamfetamina.

31-latek już usłyszał zarzuty posiadania środków narkotycznych i jazdę w stanie nietrzeźwości. Łącznie może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie kilińskiego Moniuszki tylko Jana Pawła II i zgierska

To jest Epa info czy Konstantynow info ??

To jest EPAinfo, czyli informacje z powiatu pabianickiego 🙂

Można poprosić o rozwinięcie nazwy EPAoinfo , bo cały czas myślałem że jest ona od tablic rejestracyjnych EPA czyli , województwo łódzkie , Pabianice. W Konstantynowie , Dobroniu , czy innych miastach czy wsiach mają tablice ELW , ELA lub jeszcze inne ,więc skąd nazwa gazety EPAinfo

EPA to znacznik tablic rejestracyjnych powiatu pabianickiego, do którego zalicza się m.in. Konstantynów Łódzki. Dlatego od zawsze publikowaliśmy również informacje z Konstantynowa. W Konstantynowie, Dobroniu, Dłutowie czy Ksawerowie również kierowcy mają tablice EPA.

ELW to Lwów, a ELA to Los Angeles. Mam nadzieję, że rozwijałem wszelkie wątpliwości.