Strona główna Aktualności Turniej rozstrzygnięty. Wyniki cieszą

Turniej rozstrzygnięty. Wyniki cieszą

1
Zespół Szkół nr 3 uplasował się w turnieju na drugim miejscu (fot. szkoła).
257 litrów leku, którego nie można zastąpić żadnym innym – taki jest wynik szesnastej edycji turnieju „Młoda krew ratuje życie”. Wzięło w nim udział sześć szkół z powiatu pabianickiego i Liceum Ogólnokształcące w Kolumnie. Na spotkaniu w starostwie powiatowym ich reprezentanci odebrali dyplomy. 

Turniej trwał od początku września ubiegłego roku do końca czerwca. W tym czasie pełnoletni uczniowie oddawali krew. Wszystkich było 593, więcej niż poprzednio.

Najlepszym wynikiem – 62.250 ml – może pochwalić się Zespół Szkół nr 2, drugie miejsce zajął pod tym względem ZS nr 3 z ilością 53.550 ml, na trzecim uplasował się Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie – 37.350 ml.

W pozostałych szkołach przedstawiają się one następująco: II Liceum Ogólnokształcące – 36.900 ml, ZS nr 1 – 35.870 ml, I LO – 24.750 ml, Liceum Ogólnokształcącego w Kolumnie – 17.550 ml.

Podczas spotkania przyznano też odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Otrzymali je: Andrzej Kołtunowski, Tomasz Rybak i Karol Cygan (I stopnia), Łukasz Górecki i Tomasz Prorok (II stopnia) oraz Małgorzata Szynk i Grzegorz Łaguniak (III stopnia).

Ponadto zostały wręczone Medale 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Za wieloletnią działalność na rzecz PCK uhonorowano nimi Agnieszkę Urlik, Monikę Roszuk-Brząkałę, a także I LO w Pabianicach, LO w Kolumnie, ZS CKR w Widzewie, Państwową Szkołę Muzyczną, Szkołę Podstawową w Bychlewie i zakład budowlany Lucjana Młynarczyka.

REKLAMA
Poprzedni artykułJeden remont przez 40 lat! Pływalnia czeka na modernizację
Następny artykułMem o pabianickich kinach robi furorę
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Cała krew z Polski jak i pobierany szpik idzie do Niemiec. Zajmuje się tym niemiecka fundacja. Wysysają krew i szpik z polskich młodych ludzi i handlują na całym świecie. Dodatkowo tworzą bazy DNA młodych osób na cele przeszczepów organów. Później takie osoby nagle znikają. Mówi się, że „uciekły z domu”. Strzeżcie swoich dzieci!