Strona główna Aktualności Z miasta Jeden remont przez 40 lat! Pływalnia czeka na modernizację

Jeden remont przez 40 lat! Pływalnia czeka na modernizację

9
Ponad 10 tysięcy osób korzysta w ciągu miesiąca z basenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Obiekt jest stary i przydałby się mu gruntowny remont. Mają na niego nadzieję pracownicy MOSiR-u. Czy w budżecie miasta znajdą się pieniądze, by zrealizować tę inwestycję? 

Co roku podczas wakacji na pływalni są wprawdzie podejmowane drobne prace (głównie konserwacyjne), ale nie zmienia to faktu, że jej wygląd pozostawia wiele do życzenia. Dość wspomnieć, że pobudowano ją pod koniec lat siedemdziesiątych i że od tej pory konkretne pieniądze zostały zainwestowane w basen tylko raz. Kiedy?

– Mniej więcej dwadzieścia lat temu. Od tamtej pory nie było ani jednego większego remontu, a jest to chyba najstarszy i najbardziej obłożony obiekt sportowy w mieście. Bardzo chcielibyśmy go zmodernizować – przyznaje Piotr Adamski, dyrektor MOSiR.

MOSiR ma już nawet przygotowaną specyfikację przetargową. Oprócz takich prac, jak przebudowa niecki basenowej, sauny i szatni są też nowości, wśród nich bicze wodne o zmiennej temperaturze oraz jacuzzi. To wszystko jednak kosztuje.

– Szacujemy, że remont basenu może kosztować 7 – 8 mln zł. Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że miasto ma teraz wiele innych wydatków, niemniej będziemy składać wniosek o zabezpieczenie pieniędzy w przyszłorocznym budżecie – mówi dyrektor.

Jak pomysł tego przedsięwzięcia oceniają władze Pabianic? Prezydent Grzegorz Mackiewicz zauważa potrzebę inwestowania w infrastrukturę sportową, ale…

– Najpilniejszą potrzebą jest budowa wielofunkcyjnej hali treningowej, z której będą korzystały kluby i uczniowie. Takie jest oczekiwanie środowiska sportowego i w tym kierunku idziemy – stwierdza prezydent.
REKLAMA
Poprzedni artykułEuropejska marka wchodzi do C.H. Echo
Następny artykułTurniej rozstrzygnięty. Wyniki cieszą
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niestety po co zmodernizować i przyciągnąć ludzi na basen, lepiej niech jeżdżą do Łodzi i tam zostawiają pieniądze, a w lato 500+ popluska się na Lewitynie w bajorku.

Najpierw niech zadbają o minimum ze swojej strony
Mydło w łazience
Sprawne oświetlenie
czyste ściany
Żeby przyciągnąć i zapełnić ten basen mieszkańcami
Jak będą klienci to znajdą się pieniądze .

Dla mnie to fajny basen żeby sobie trochę popływać dla zdrowia
ceny niskie
Mało ludzi
Tylko ten stanard odstrasza .
Chętnie bym zapłacił więcej
bo szkoda mi czasu jechać
do łodzi
do Tuszyna
do zdunskiej woli gdyby nie było wstydu wejść .

Życzę sprawdzic standard konkurencji lub zatrudnić managera z prawdziwego zdarzenia
powodzenia 😊

najpilniejszą potrzebą jest doprowadzenie tego smutnego miasta do używalności a nie budowanie hali dla koleżków

„Czas Pabianic” w tramwaju się wykąpiemy

Ten nasz basen naprawdę wymaga duzo pracy. Brakuje mu do duzo do standardów XXI wieku 🙂
A mógł byc drugi, nowoczesny basen w mieście ale cóż, marszałek obiecał kase a potem sie wycofał.

hal mamy w pip. środowisko oczekuje basenów!

co on qna z tymi halami…? basen przerabia 1k ludu a Ci o halach… tzn ugadana ze starostą hala w mechaniku … a miał być basen… pamiętam jaka kiełbasa wyborcza była na temat tego nieistniejącego basenu…

Pływanie jest zdecydowanie zdrowsze i korzystniejsze dla organizmu!!! nawet lekarz to potwierdzi!!! A Pan Prezydent chyba o tym nie wie…:(-cóż skoro ma kase to będzie go stać na lekarzy:)

Wożę syna na basen na lekcje pływania. Za każdym razem jest full ludzi . Dzieciaki zajmują jeden tor na dwie grupy. na pozostałych też nie da się swobodnie popływać. Nie mówiąc już o saunie , braku jakiegokolwiek płytszego basenu dla młodszych dzieci i brodziku. W Pabianicach potrzebny jest drugi , nowoczesny kompleks basenowy, a nie remont tego wynalazku na pietrze. A jeśli chodzi o halę sportową, to jak wybudują, to znowu przeciętny Kowalski będzie sobie mógł pomarzyć. Kiedyś próbowaliśmy w w dwie pary znaleźć godzinkę na badmintona, ale niestety wszystko, kompletnie zajęte przez jakieś kluby i klubiki. To ja mam… Czytaj więcej »