Strona główna Aktualności Z miasta Tu trzeba popracować (ZDJĘCIA)

Tu trzeba popracować (ZDJĘCIA)

14
Ławeczki na stadionie

Przed nowym prezydentem sporo wyzwań i choć program przedwyborczy jest bardzo obszerny zabrakło w nim miejsca na Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (Grota – Roweckiego) oraz park Wolności.

Choć Grzegorz Mackiewicz obiecał częściowe wsparcie rewitalizacji zieleni na Strzelnicy to nie ma ani słowa o przebudowie samego amfiteatru, który jest obskurnym reliktem z poprzedniej epoki.

Podobne wrażenie na odwiedzających robi MOSiR. Tutaj czas zatrzymał się 20 lat temu. Stan infrastruktury na boiskach treningowych i stadionie woła o pomstę do nieba. Już na samym wejściu na stadion przywita nas zniszczony regulamin obiektu. Na trybuny idzie się po klepisku, a między połamanymi ławkami jest mech, hodowany kilka lat. Ogrodzenie i barierki są odrapane, a wystarczy szczotka druciana, kilka wiader farby i zaangażowanie pracowników, żeby chociaż pozbyć się rdzy.

Dyrektor Piotr Adamski najwyraźniej zapomniał, że MOSiR to nie tylko ciepły hotel, ale przede wszystkim obiekty sportowe. Kiedy ostatnio przeprowadzona została tam jakaś sensowna inwestycja?


Prezydent powinien też zadbać o estetykę zasobów Zakładu Gospodarki Komunalnej. Większość kamienic jest odrapana i pomalowana sprayami. Nieciekawie wyglądają ulice wyłożone brukiem lub płytami jak Łąkowa czy Sienkiewicza.

REKLAMA
Poprzedni artykułWłaściciel Renault ukrywa się przed policją
Następny artykułTVN na żywo z Pabianic
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na pewno rozliczymy naszych lokalnych włodarzy. Dość olewania mieszkańców

czy tak samo ich rozliczycie jak tych ostatnich którzy są teraz obecnie?

Powinien odejść z godnością.

Rozliczymy, rozliczymy… Takie gadanie.
Jak przyszło co do czego to mieszkańcy głosowali tak, że NIC sie nie zmieniło w „składach rządzących” (niektórzy pewnie powiedzą, że przecież wygrało nowe, czyli BSR, ale… wystarczyło zobaczyć kto startuje z BSR i gdzie był chwilę przed wyborami, a wszystko byłoby jasne.)

Jadę na wiec w sobotę…mam zaproszenie do komitetu honorowego bo darmozjad Depo strefił pod presją Dziwisza i zrezygnował…będę protestował bo uważam, że wybory sfałszowano !!! Nikt z kilku tysięcy moich znajomych z EPA nie głosował na wyznawców spod szyldu Powiedzieć I Skłamać… To pytam się co za przekręt mamy w radzie miasta???? Wywalić czarną chołotę !!! Notabene tak samo było w 2005 roku… Kogo nie pytałem to mówił – nie, nie to nie ja na placka krzyżyk stawiałem !!! Słowem, albo sami tchórzliwi są nasi mieszkańcy albo w imię któregoś tam przykazania kłamią jak z nut…. No w końcu im… Czytaj więcej »

Tam, za tą puszką od komputera masz taki kabelek od internetu.
Wyrwij go! szybko!
A, no i proponuję zrobić jakąś selekcję wśród tych kilku tysięcy znajomych, bo chyba nie do końca są z tobą szczerzy. Lepiej mieć kilku, a lojalnych i szczerych, niż tysiące fałszywych 😉

Thank you very much for your advice. You are the best advicer I have ever heard about… But next time please keep calm…

Jeśli nowy Prezydent nie zrobi porządu z takimi ludzmi jak Adamski ,to nie ma co liczyć na zmiany Dzięki takim ludziom MoOSIR wyglada jak PRL-owski kołchoz

Dokładnie 😀 Wszystko co złe w mieście to wina dopalaczy. Zaraz jak komuś lód upadnie na ziemię, to będzie obwiniał dopalacze.

a jest inaczej ?
wrzućmy je z naszego miasta to się przekonamy

Szkoda że nie ma zdjęć z drugiego obiektu sportowego czyli….PTC. W Pabianicach mamy dwa piłkarskie stowarzyszenia sportowe. W jednym i w drugim trenuje kilkaset chłopaków i dziewczyn, ale jak długo ???? W miastach ościennych ( np. Aleksandrów, Konstantynów, Zgierz ) jednostki podległe miastu wspomagają kluby dostarczając im ciepło, wodę, prąd. Pomagają też w utrzymaniu boisk, a dofinansowanie jest wykorzystywane tylko i wyłącznie na potrzeby młodzieży trenującej ( trener, piłki, stroje i inne). U nas takie PTC otrzymuje na sekcję załóżmy ok 25 tys. ( myślę że jeśli się mylę to niewiele ) i z tego przez cały rok ma opłacić… Czytaj więcej »

Myslę że jeśli chodzi o MOSIR to nie ma dobrego gospodarza ,prowadzałam tam syna na piłkę i non stop to samo brud i smrud nic wiecej

uwaga nadchodzą rycerz Mackiewicz i jego pachołek Ha..b…ura!!!
uratują to miasto przecież robią to od dawno jak widać na fotkach ,ale takiego wyboru dokonaliście ludzie macie co chcieliście śmiechu warte

a poco wspominać o dopalaczach przecież Mackiewicz je popiera i nie znikną z naszego miasta