Strona główna Nie przegap Tu powstaje boisko piłkarskie i bieżnia. Dla wszystkich

Tu powstaje boisko piłkarskie i bieżnia. Dla wszystkich

4
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 14 rozpoczęła się realizacja jednego z pięciu zwycięskich projektów w czwartej edycji budżetu obywatelskiego. Chodzi o kompleks rekreacyjny „Piaski”. 

Pod tą nazwą kryją się dwa boiska – do piłki nożnej i siatkówki plażowej oraz bieżnia ze skocznią w dal. Obiekty mają być ogólnodostępne, aby mogli z nich korzystać wszyscy mieszkańcy Pabianic – dzieci, młodzież i dorośli.

Na inwestycję zostało przeznaczone 200 tys. zł. Niestety, gdy szkoła rozpoczęła poszukiwania firmy, która zajęłaby się budową kompleksu, okazało się, że ta kwota jest zbyt niska, aby powstał cały.

Ostatecznie zapadła decyzja, że boisko do siatkówki plażowej poczeka. W toku jest natomiast budowa piłkarskiego. Będzie trawiaste, o szerokości 20 metrów i mające 40 metrów długości. Robotnicy pobudują również dwutorową bieżnię do biegu na 60 metrów, o nawierzchni poliuretanowej, a także skocznię do skoku w dal (do rozbiegu będzie wykorzystywana bieżnia i zeskocznia w postaci piaskownicy).

SP nr 14, która ogłaszała przetarg na roboty, powierzyła je firmie z Łodzi.

– Umowę w tej sprawie podpisaliśmy w pierwszych dniach września, dając wykonawcy dwa miesiące na przeprowadzenie prac. Oznacza to, że na początku listopada powinny być zakończone. Ich koszt wynosi ponad 147 tys. zł – wyjaśnia wicedyrektor Beata Prokopiak.

Szkoła czeka na efekty inwestycji. Planuje też podjąć rozmowy z wykonawcą w sprawie budowy drugiego boiska. Czy uda się to zrobić? Do dyspozycji są niespełna 53 tys. zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobnie jak w przypadku stawu w Parku Wolności – przyjęto projekt, który wymaga znacznie większych nakładów. Kto z urzędników dopuszcza te projekty do głosowania? Mam nadzieję,że osoba za to odpowiedzialna wiosną samodzielnie oczyści staw na Strzelnicy, który od lata powoli znów zarasta zielskiem 🙁

Zapraszam do brania udziału w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego już jako obywatel aktywny, Do składania wniosków z pomysłami, które mogą być przydatne społecznie. To bardzo ciekawe doświadczenie 😊 Złożyć propozycje, która bedzie interesujaca dla mieszkancow. Aktywne zebranie głosów, poprzez nagłośnienie akcji internetowo. A to wszystko w oparciu o szacunkowa wycenę w jednym roku i emocje związane z przetargiem w roku kolejnym . Czy wogole znajdzie się firma zainteresowana realizacja ? Jakie zaproponuje ceny ? Ile uda się zrealizować z projektu ? Jaki kompromis wybrać ? I to wszystko trzeba wziąć na klatę przed opinią wszystkich 👍👍👍 . Zapewniam emocje zdecydowanie… Czytaj więcej »

A nie przyszło ci do głowy, że – choćby z powodu wzrostu płac – ceny dość dynamicznie mogą się zmieniać?

zapraszamy do korzystania i dbania o swoje zdrowie 🙂