Strona główna Aktualności Z miasta Tu niebawem wyrośnie kwietna łąka

Tu niebawem wyrośnie kwietna łąka

0

Już na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace nad pierwszą w naszym mieście łąką kwietną z prawdziwego zdarzenia. Za jej powstaniem stoi marka Waterbridge z Warszawy – inwestor, dzięki któremu przy ul. 3 Maja 1 buduje się nowy apartamentowiec.

– Nasza łąka będzie mieć powierzchnię około 1600 metrów kwadratowych, a za jej utrzymanie i pielęgnację odpowiadać będzie zewnętrzna firma – informuje inwestor. – W najbliższych dniach planujemy prace związane z jej stworzeniem.

Łąka wyrośnie na tyłach nowoczesnego budynku wielorodzinnego Pabianice 3, którego budowa ruszyła w grudniu 2021 roku i dostępna będzie dla jego mieszkańców.

– Łąki kwietne z każdym rokiem zyskują na popularności. To nie tylko miły dla oka obrazek, ale także, jak nie przede wszystkim, sposób na ratowanie naszej przyrody. Chcemy, by otoczenie naszych apartamentów było dla jego mieszkańców przyjazne i przyjemne, dzięki czemu wesprzemy jednocześnie naturalny ekosystem.

O zaletach łąk kwietnych, szczególnie powstających w miastach, mówi się od lat. To właśnie dzięki nim zapobiega się przesuszaniu gleby i jej nagrzewaniu. Teren porośnięty kolorowymi kwiatami i chwastami polnymi, w upalne dni jest miejscem chłodniejszym niż tradycyjny trawnik. Dzięki bardziej rozbudowanym korzeniom roślin polnych, gleba na której rosną, zdecydowanie dłużej pozostaje nawodniona, przez co teren łąki nie wymaga regularnego podlewania. Łąki polne wspomagają także pracę zapylaczy oraz tworzą „dom” dla wielu istotnych dla natury owadów.

A jaką zaletę przyniesie swoim mieszkańcom łąka polna przy ul. 3 Maja 1?

– Przede wszystkim obniży temperaturę powietrza i gleby w upalne dni, ale także wpłynie na komfort i relaks naszych lokatorów. Łąka o powierzchni 1600 metrów kwadratowych to doskonałe miejsce na rodzinny piknik czy zabawy poza domem. Jestem pewien, że ten kolorowy i pachnący projekt będzie świetnym uzupełnieniem całej inwestycji – dodaje inwestor.

W Polsce łąki kwietne możemy spotkać m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Luboniu czy Białymstoku.

Więcej informacji na temat inwestycji przy ul. 3 Maja 1 dostępnych jest TUTAJ.

REKLAMA