Strona główna Aktualności Komunikacja Tutaj będzie nowy przystanek kolejowy

Tutaj będzie nowy przystanek kolejowy

35
Postępują prace związane z budową przystanku kolejowego przy skrzyżowaniu ul. Lutomierskiej i Karniszewickiej. 

Przystanek o nazwie Pabianice-Północ powstaje po północnej stronie torowiska i dostaniemy się tam od strony ul. Karniszewickiej. Będą tam 2 jednokrawędziowe perony

– Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zwiększy się dostępność do kolei dla mieszkańców Pabianic. Zapewniony będzie dogodny dojazd do Łodzi, Zduńskiej Woli i Sieradza – tłumaczy Rafał Wilgusiak  z zespołu prasowego PKP PLK.

Nowy przystanek wyposażony będzie w ławki, wiaty, oświetlenie. Osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się dostęp do pociągów zapewnią pochylnie. Przewidziano również parking dla samochodów oraz wiatę rowerową. PKP zapowiada koniec prac na czwarty kwartał 2023 roku. Koszt inwestycji to około 14 mln złotych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zróbcie tam tunel bo dopiero tam będą korki

„Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zwiększy się dostępność do kolei dla mieszkańców Pabianic. Zapewniony będzie dogodny dojazd do Łodzi, Zduńskiej Woli i Sieradza” – widać, że zarząd PKP wcale nie widzi potrzeb miasta oraz jego mieszkańców. Mówią tylko, że inwestycja jest trafiona w punkt, żeby nie było, że pieniądze idą w błoto. W Pabianicach nie jest potrzebny kolejny przystanek kolejowy, tym bardziej w tak bliskiej odległości obecnego. Każdy kto chce może łatwo dojechać do istniejącego już dworca PKP komunikacją miejską czy samochodem, który ma gdzie zostawić. Nie zwracają uwagi też na to, że zatrzymujące się pociągi w pobliżu… Czytaj więcej »

Dla posłów PiS z naszego okręgu ważniejsze są przepychanki polityczne, niż dobro i potrzeby mieszkańców.
https://epainfo.pl/nie-bedzie-przejazdu-podziemnego-na-lutomierskiej-poslowie-pis-sa-przeciw/
Ja im tego nie zapomnę.

Last edited 1 miesiąc temu by Obywatel PC

Ty nie ale emerytom którzy ryneczk kościół promocja w kauflandzie 14 dajo zagłosują na nich obiema rękoma.

Niejestem zwolennikiem Pis-u ale przepychanki to robi jak do tej pory Rezydent i jego przyboczna partuja. Kopie po kostkach i kopie a potem oczekuje że coś dostanie . To i dostaje kopa a przez to każdy inny . Więc niech pinczerek przestanie pogryzać gałąź na której siedzi. Tego tez nie zapomnimy i pamietaj kazdy kij ma dwa końce i jak pisać to obiektywnie miłosniku partyji rezydenta . bo prawda ma dwa oblicza a nie jedno wygodne

Ta droga i ta kolej należy do państwa. I żaden prezydent miasta i jego przepychanki nie mają tu nic do rzeczy. Mam prawo żądać od państwa zrobienia tego, co do państwa należy. Ja, jako mieszkaniec Pabianic, nie życzę sobie, żeby miasto dołożyło chociażby 5 złotych do tej inwestycji. Miasto ma inwestować w swoje drogi a nie należące do państwa. To, że posłowie PiS blokują tę inwestycję z wiadomych względów jest bezdyskusyjne. Płacę podatki z których większość trafia do państwa i mam prawo żądać od państwa przeprowadzenia tej inwestycji na jej terenie. A to, że lokalni posłowie z PiSu blokują inwestycję… Czytaj więcej »

Last edited 1 miesiąc temu by Obywatel PC

Widać, zwykły Kowalski, że nie korzystasz z kolei

Masakra… genialny pomysł naprawdę wielkie brawa dla pomysłodawcy

…”Nowy przystanek wyposażony będzie w ławki, wiaty, oświetlenie.”… Zapomnieli dodać że dróżnik będzie wyposażony w specjalny przycisk tworzący zatory uliczne na Lutomierskiej, Karniszewickiej i Partyzanckiej.

A w szkutni będziemy wodować transatlantyki
Pierwsze wodowanie za kilka dni po zakończeniu prac na budowie Zamkowej . Licząc obiektywnie za dwa lata. Pasy będą za trzy latka……..

,,Pierwsze wodowanie za kilka dni po zakończeniu prac na budowie Zamkowej .,,
Mógłbyś to przetłumaczyć na język polski?

Zgodnie z nazwa Zatorze. …

Pozostaje podzielić Pabianice na Pabianice i Zatorze czyli koniec świata.

Zwracam się do ciemnot , którzy widzą czubek własnego nosa i własnych potrzeb! Przystanek jest budowany po to żeby ludzie którzy dojeżdżają do pracy nie musieli wysiadać na dworcu jak do tej pory a pracują na ul. Lutomierskiej i bardzo często lub zawsze muszą iść taki kawał na pieszo do pracy! A taki debil podający się za zwykłego Kowalskiego pisze , że można dojechać samochodem lub komunikacją miejską! Po pierwsze jakby ci ludzie mieli samochody to mieli by gdzieś ten przystanek a po drugie napisz jak można dojechać komunikacją miejską z dworca PKP na ul. Lutomierską jaką linią autobusu?! Nie… Czytaj więcej »

Od kiedy to miasto musi zapewniać publiczny środek transportu do prywatnych zakładów pracy? Miasto powinno zapewnić drogę dojazdową, chodnik, oświetlenie, wykoszone i utwardzone pobocza, ale nie autobus czy pociąg.

Czyli komunikacja miejska powinna wozić tylko do urzędu, szkoły, przychodni i kościoła?

Zwracam sie do ciemnoty która nie ma prawa jazdy

„5m” dalej masz przystanek 2 dalej linię tramwajową. PKS a w ogóle to rzut beretem rozjezdnie mzk 🙂
A już tak poważniej – jestem z bugaju i tak jak ty domagam się dworca pkp na bugaju bo nie będę dymał autem na dotychczasowy dworzec. Mało tego, prawdopodobnie otrzymam pracę w warszawie więc domagam się lotniska na świetlickiego. jest szeroka długa i nie wymaga większych przeróbek. nie bede dymał autem na lublinek przecież!

Niektórzy ludzie jak mają auto to automatycznie empatia im się wyłącza To jest dobry pomysl

Jaśnie oświecony! Argumentacja twoja to klasyczne odwracanie kota ogonem charakterystyczne dla obecnie rządzących, którzy utopili tunel na rzecz tego absurdu. Do rozwiązania problemu komunikacyjnego na odległość 1,3 km nie potrzeba wydawać milionów na kolej!!! Od tego jest komunikacja miejska! Nie ma jej? To co za problem, żeby z 3 linii MZK (260, 261, 261) zrobić tak, aby jedna obsługiwała trasę Dworzec – Górka Pab. z częstotliwością potrzebną dla pracujących i to prawie bezkosztowo. Niestety, najciemniej jest pod jaśnie oświeconą latarnią!!!

Jeśli już mnie wywołano to chętnie odpowiem. W pobliże ulicy Lutomierskiej można dojechać z Dworca PKP linią numer 2, 262 oraz Z41. Z dworca na przystanek Karniszewicka/Urząd Gminy (z którego odjeżdża autobus linii „2”) jest 350 metrów. Autobusy tej linii odjeżdżają co ok. 40 minut (o 6 rano co 20 minut). Można nimi więc dojechać do samego skrzyżowania z Lutomierską, a podróż zajmuje mniej niż 5 minut. Na przemian z linią numer „2” odjeżdżają autobusy linii numer „262”. Dla przykładu jeśli linia numer „2” ma kursy o godz. 8:02, 8:29 to linia numer „262” zatrzymuje się na samiutkim dworcu o… Czytaj więcej »

Tak oczywiście aby było dobrze może dal 200 pracowników będą tworzyć gigantyczne korki dla 1000 zmotoryzowanych, ty dopiero widzisz „daleko” od swojego nosa. Jak byłby tunel to przystanek mlogby powstać jak najbardziej dla tych 200 osób, ale tak to będzie masakrycznie!

Robert, w sam punkt

ale po co? , po co? po co tam to stawiają? Kompletnie nie da to nic. Nie zwiększy się liczba pasażerów, za to zmniejszy się komfort podróży pociągiem, bo dojdzie kolejny przystanek na linii dojazdu. Zamiast na taką głupotę wydawać tyle kasy, mogli ta kwotę dorzucić do remontu pkp i zrobić porządne duże zadaszenie nad peronami. Porządnie odnowić stary peron a nie na odwal się, położę płyty przy torowisku, a reszta prowizorka po staremu. Nie budujmy coś co utrudni podróże pociągiem oraz samochodem…

Przystanek ma nosić nazwę „Pabianice Centrum”. Wszyscy wiemy że całkiem daleko do niego, a dojazd autobusem jest rzadszy niż z dworca. Gdy odejdzie Z41 jeszcze rzadszy. Zgierz ma aż 4 przystanki kolejowe. Jednak u nas wszędzie daleko od linii kolejowej. Szkoda że nie ma sposobu na zablokowanie tej nietrafionej inwestycji.

Poza tym iż uważam budowanie drugiego dworca kolejowego w naszym mieście za poroniony pomysł. To już totalnie jestem zszokowany budową w tym miejscu! myślałem że peron będzie z drugiej strony przejazdu. Tam jest za zakrętem w pip miejsca! Jak zobaczyłem w czwartek roboty tu NA ZAKRĘCIE to się załamałem! co za debil wpadł na taki pomysł i co za debil to zatwierdził. tam już jest ciasno i auta ścinają krawężnik na zakręcie. Dodatkowo zabudowania zasłaniają całą widoczność. A oni tu dworzec stawiają i jeszcze czelność o jakimś parkingu dla aut mają śmiałość pisać! ludzie tam będzie zator za zatorem! Nie… Czytaj więcej »

Pendolino się zmieści, nie lamentujcie

Jak czytam tu będzie …. tu niebawem….to u nas wszystko będzie.

Podpowiedzcie drodzy ludzie w jaki sposób można wyperswadować na włodarzach kasy naszej budowę tunelu pod wiaduktem na Lutomierskiej i udrożnienie przejazdu ul. Torową ?? Czy od tego są wybory samorządowe?

W żaden. Jak widać włodarze mają głęboko gdzieś potrzeby lokalnej społeczności
https://epainfo.pl/nie-bedzie-przejazdu-podziemnego-na-lutomierskiej-poslowie-pis-sa-przeciw/

Głupota totalna pociąg przejeżdża tam w godzinach szczytu +- co 15 min zator drogi tworzy się praktycznie od 14 do 16. A teraz przystanek. Ma to sens jeśli ludzie będą wyskakiwać z jadącego pociągu inaczej doliczcie jeszcze kolejne 5min do postoju.

to jak dla mnie przejazd na ul. wspólnej możecie zamurować. już teraz jak się rozpędza penfolino z dworca to przejazd 10-15 minut stoi zamknięty. jak dojdą oczywiście niezsynchronizowane z tymi z obecnego dworca pociągi startujące z lutomierskiej…. powodzenia, Możecie praktycznie odgrodzić fosą tę stronę miasta za torami, odciąć od miasta i utworzyć nową kolonie odrębnie zarządzaną.

I to jest dobry pomysł … I od razu poproszę o przyłączenie do Piątkowska 💪… Tam przynajmniej asfalt mają na uliczkach. A karetka to i tak szybciej z Łodzi przyjdzie do potrzebującego niż Torową z PCM 🤬.
Grzegorz rządzi, Grzegorz radzi, Grzegorz nigdy Cię nie zdradzi 🤮

Oczywiście… Grzegorz rządzi PKP i Drogą Krajową 71 😀

Nie jestem zwolenniczką aktualnej władzy w mieście, ale załamuje mnie ile ludzie mają pojęcia co do kogo należy jeżeli chodzi o miasto / powiat / jednostki krajowe

Last edited 1 miesiąc temu by Eli

Jest kasa jest zabawa. Trzeba przewalić 14 baniek to się zrobi przystanek. To pokazuje jak bardzo centrala ma lokalne potrzeby za nic.