Strona główna Sport Sporty walki Trzy krążki na Mistrzostwach Polski Juniorów

Trzy krążki na Mistrzostwach Polski Juniorów

1
fot. PTC Zapasy

Nasi zapaśnicy pojechali na zmagania do Raciborza i pokazali, że nie są chłopcami do bicia.

Michał Dybka startował w kategorii 87 kg i na start wygrał dwie walki eliminacyjne. To pozwoliło mu stanąć do walki finałowej.

W niej mierzył się z Kamilem Bartosiewiczem z AZS AWF Warszawa. Po pierwszej rundzie rywal prowadził 5:1, ale później do kontrataku przeszedł Michał. Najpierw wykonał jedną akcję za 4 punkty, a później w parterze dołożył jeszcze dwa wózki i zwyciężył wynikiem 12:6.

Drugi krążek wywalczył Jakub Madaj, który startował w wyższej niż zazwyczaj kategorii 87 kg. Udało mu się wygrać mały finał i zdobyć brąz, ale wyraźnie odstępował on od rywali warunkami fizycznymi.

Ostatni medal zdobył Mateusz Domagała w kategorii 130 kg. Mateusz w grudniu przeszedł operację barku, ale nie przeszkodziło mu to w starcie i wywalczeniu brązowego krążka. Gdyby był w pełni zdrowia, zapewne podobnie jak Dybka, wróciłby do domu ze złotem.

Czwarty z reprezentantów PTC – Radosław Rażny rywalizował w wadze 82 kg i został sklasyfikowany na 8. pozycji. Był to jego pierwszy start po dwuletniej przerwie.

W zawodach wystąpiło 109 zawodników z 36 klubów. Fioletowi dzięki zdobyciu złota oraz dwóch brązowych medali zajęli 8. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapaśnicy z PTC jesteśmy z was dumni. Michał wspaniałe warunki fizyczne urodzony do tej dyscypliny jeszcze będzie reprezentantem na wielu imprezach międzynarodowych, Mateusz wielkie serce do zapasów trzy miesiące po operacji i brąz na takiej imprezie, Kuba zawsze był faworytem dwa lata temu jako jedyny zdobył na MP medal. Życzymy jeszcze wiele sukcesów.