Strona główna Aktualności Z miasta Trumna przed sklepem

Trumna przed sklepem

9

Dopalacze to śmierć. O konsekwencjach ich zażywania strażnicy miejscy przypominają dzisiaj tym, którzy je biorą. Do unaocznienia tragicznych skutków służy im… trumna.

Została ustawiona przed wejściem do sklepu z dopalaczami przy ul. Zielonej. To kolejna akcja mundurowych, która ma na celu uzmysłowienie, czym może zakończyć się wzięcie dopalacza.

– Fakt, iż jesteśmy tutaj w piątek wieczorem to nie przypadek. Zaczyna się weekend, ludzie szukają wrażeń i niektórzy będą chcieli sięgnąć po te substancje. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że osób, które zażywają je regularnie od dawna nic nie będzie w stanie od tego odwieść. Ale może dzięki tej trumnie ktoś się jednak zreflektuje, zastanowi, czy warto – mówi Paweł Zysk, jeden ze strażników miejskich, którzy biorą udział w akcji.

Podobne straż miejska przeprowadzała wcześniej – przed nieistniejącym już sklepem przy ul. Brackiej mundurowi wyświetlali film o skutkach zażywania dopalaczy, innym razem wejście do tego sklepu blokował karawan.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Sklep na Zielonej jak działał, tak działa nadal! Oto jak skuteczne są te pozorowane akcje policji, o straży miejskiej nie wspominając! Równie dobrze na tym ekraniku mogliby wyświetlać 'Bolka i Lolka”!

Dokładnie, do chwili gdy będzie miał klientów, będzie sprzedawał. Nic na to się nie poradzi że są debilni amatorzy dopsów.

Sądzę że służby działają na tyle ile pozwala im prawo… To nie służby są zle a system…. Fajnie że działają na tyle ile moga…. Popieram całkowicie takie akcje.

W aneksie do wielu ostatnio artykułów dot. spraw medycznych, chciałbym zapytać Pana Boga ( bo nie ma kogo ), po co te szpitale, SOR-y, lądowiska LPR i inne medyczne przyjemności w obliczu nie tylko dopalaczy. Jasne ! Głupy chcą, to biorą ! Analogicznie do dropów i gorzały ! Ale poprzednie rządy a tym bardziej obecny, nie robią absolutnie nic, aby powstrzymać ów proceder. Polityka jest taka, że idziemy na wymarcie społeczeństwa z różnych przyczyn, ale profilaktyka i rehabilitacja ( w każdym rozumieniu tego słowa ), kosztuje krocie ! natomiast jeśli ktoś zaliczy glebę, to najmniejsze straty dla państwa, bo rodzina… Czytaj więcej »

Także uważam,że działania jakie podejmują są słuszne. Robią coś -źle, nie robią nic też źle. To że sklepu na Zielonej nie zamknięto nie jest chyba winą straży miejskiej. Zamiast krytykować, w moim mniemaniu niesłusznie, może sam się zastanów co Ty mógłbyś zrobić jako obywatel aby wspomóc działania służb? W końcu to także Twój kraj, Twoje środowisko lokalne.

Lucek! A niby co zrobili na Zielonej? Wybili dwie szyby i wywlekli gościa na zewnątrz, który DWA DNI później dalej sprzedawał dopalacze! Przecież to kompromitacja! Ludzie! Przecież mnie nie chodzi o nic więcej jak o to by państwo wreszcie zaczęło walczyć z problemem dopalaczy, którego ofiarami są coraz młodsi ludzie! Przecież ja się z Wami zgadzam, że te działania są słuszne! Ale co z tego, skoro są w ch…j nieskuteczne!!! I o tym właśnie piszę! Dziękuję ! Dobranoc!

Przykuć na łańcuch takiego po trzech dniach brania i bardziej odstraszy niż trumna

rozumiem że trumna będzie później w wyprzedaży jako produkt używany powystawowy?

Powinni postawić kamerę przed sklep z podglądem w necie. Tak żeby można było prześledzić jakie blachy podbijają i jakie typy się kręcą. Myślę, ze sporo rodziców dowiedziałoby się coś więcej o swoich pociechach.