Strona główna Sport Sport młodzieżowy Treningi aikido w Pabianicach. To japońska sztuka walki dla dzieci i dorosłych...

Treningi aikido w Pabianicach. To japońska sztuka walki dla dzieci i dorosłych I

0

Aikido rozwija ogólną sprawność fizyczną najmłodszych i utrzymuje w formie dorosłych. Jest też świetnym sposobem na samoobronę i zdobycie pewności siebie. Tę japońską sztukę walki możesz trenować w Pabianicach.

Od 4 lat zajęcia w naszym mieście prowadzi Marek Pietrasik, 2 DAN aikikai, instruktor i wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Aikido.

– Aikido uczy zaangażowania i konsekwencji w dążeniu do celu, dyscypliny i koncentracji. Aikido pozwala również skorygować wady postawy, ponieważ techniki i ćwiczenia wykonywane są boso oraz angażują całe ciało i dotyczą obu jego stron.

Treningi aikido pozytywnie kształtują psychikę dziecka. Dzieci uczą się samodyscypliny, samokontroli, współpracy z rówieśnikami oraz szacunku do siebie i innych ludzi, a przy tym zyskują większą pewność siebie. Zajęcia z najmłodszymi prowadzone są w swobodniejszej formie niż w przypadku dorosłych. Przeważają tutaj ćwiczenia w postaci gier i zabaw, w których dzieci najlepiej się czują – zachęca trener.

Treningi to też świetny sposób na poprawę kondycji i formy, ale przede wszystkim nauka obrony przed przeciwnikiem.

– Celem aikido jest oczywiście obrona, nawet przed silniejszym przeciwnikiem lub kilkoma przeciwnikami. Aikido świetnie nadaje się do obrony przed wieloma atakującymi osobami. Treningi uczą schodzenia z linii ataku oraz stosowania rzutów, uderzeń i dźwigni na konkretne części ciała. Na zajęciach nie dochodzi do agresywnych konfrontacji, sparingów itp. Uczymy się reakcji na ataki i technik samoobrony w kontrolowany i bezpieczny sposób. Podczas ćwiczeń adepci tej sztuki walki uczą się również posługiwania nożem, kijem i mieczem, a także obrony przed atakami z ich użyciem. Mamy bardzo szeroki wybór technik – tłumaczy Marek Pietrasik.

Zajęcia odbywają się w Pabianicach w hali MOSiR przy ul. Grota Roweckiego 3 w poniedziałki i środy w godzinach:
19.00 – 19.45 – grupa dziecięca,
19.45 – 21.00 – grupa dorosłych.

Prowadzone są też zajęcia w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 83/85, z których osoby ćwiczące w Pabianicach mogą również korzystać bez dodatkowych dopłat; we wtorki i czwartki w godzinach: 19.00 – 20.00 – grupa dziecięca, 20.00 – 21.30 – grupa dorosłych.

Miesięczny koszt zajęć to 90 złotych.

Honorowane są karty Multisport, FitProfit i OKSystem. W przypadku korzystania z nich nie ponosimy żadnej dodatkowej opłaty.

Dla dodatkowych informacji odsyłam na naszą stronę internetową: www.aikido-lodz.pl

Przeczytaj wywiad z trenerem Markiem Pietrasikiem.

Co to jest aikido?

Aikido to sztuka samoobrony wywodząca się z Japonii. W swoich korzeniach sięga do bitewnych sztuk walki, takich jak kumi-uchi (tzw. bitewne sumo) i jujitsu. Aikido nie przeciwstawia sile atakującego siłę broniącego się. Broniący się aikidoka wykorzystuje siłę napastnika kontrolując kierunek jej działania i w odpowiednim momencie „dokładając” swoją.
Podstawą obrony jest unik – zejście z linii ataku przez zwrot lub całkowity obrót ciała. Analizując techniki aikido można w bardzo uproszczony sposób spróbować przedstawić jak realizowana jest zasada „wirującej kuli”.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments