W sobotę Pabiks Impact Pabianice rozpoczyna sezon w drugiej lidze. Jak przyznaje nowy trener Dmytro Zinchuk, cel jest tylko jeden. To awans na zaplecze Superligi.

Nowy trener przejął drużynę po przerwie spowodowanej epidemią COVID i nie ukrywa, że zawodnicy nie byli w najlepszej formie pod długim lockdownie.

– Staraliśmy się to nadrobić. Trenowaliśmy cztery razy w tygodniu, co dla mnie nie było wystarczające, ale jest to liga półprofesjonalna i pewnych rzeczy się nie przeskoczy – mówi nowy szkoleniowiec.

Dmytro Zinchuk w ostatnim czasie trenował występujący w Superlidze MMTS Kwidzyn. Wcześniej prowadził drużynę w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie był też zawodnikiem. Tam poznał Bartosza Gościłowicza, obecnego prezesa Pabiksu. To on ściągnął trenera do Pabianic. Dmytro Zinchuk miał trzy tygodnie na przygotowanie drużyny do rozgrywek nadchodzącego sezonu.

– Celem na ten sezon jest awans i nie rozważam innych opcji – mówi pewnie Zinchuk. – Zagraliśmy cztery mecze sparingowe i wygląda to optymistycznie, choć trzeba było dużo pozmieniać w ustawieniach taktycznych drużyny. Jestem zadowolony z chłopaków, bo widzę, że naprawdę chcą grać, a nie ma taryfy ulgowej. Przychodzą na parkiet i muszą dać z siebie wszystko, nie ważne czy gra się w ekstraklasie czy w drugiej lidze.

Jak zapewnia trener, w drużynie jest dobra atmosfera i liczy na energię w szatni oraz ostrą grę od pierwszego gwizdka, co często szwankowało w ubiegłym sezonie. Piłkarze „budzili się” dopiero w drugiej połowie i odrabiali straty.

– Jak będzie trzeba kogoś kopnąć w tyłek, żeby się obudził, na pewno tak się stanie – zapewnia szkoleniowiec.

Dmytro Zinchuk ma 42 lata. Pochodzi z Ukrainy. Jako zawodnik występował w CSKA Kijów (1999-2004), Portowik Jużny (2004-2005), Minaur Baia Mare (2005), Piotrkowianin-Kiper Focus-Park (2006-2009), Azoty Puławy (2009-2013), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (2014-2017). W polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej piłki ręcznej rzucił ponad 1000 bramek.

Pabiks Impact znalazł się w grupie C drugiej ligi okręgu warszawsko-mazowieckiego. Nasi zawodnicy pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe w sobotę 19 września o godz. 13.00 z SMS II ZPRP Płock.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments