Strona główna Aktualności Komunikacja Tramwaj wróci na trasę do Konstantynowa. Dziś podpisano umowę na blisko 81...

Tramwaj wróci na trasę do Konstantynowa. Dziś podpisano umowę na blisko 81 mln zł

7
Dokładnie 3 lata temu zawieszono kursowanie tramwaju linii 43. Powodem był zły stan torowiska. Po tym czasie podpisano umowę na modernizację linii i wszystko na to wskazuje, że za 16 miesięcy mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego w drodze do Łodzi przesiądą się z zatłoczonego autobusu do tramwaju. 

Do przebudowy jest około 7-kilometrowy odcinek między placem Wolności w Konstantynowie Łódzkim i okolicą pętli na Zdrowiu w Łodzi. Przetarg na wykonanie tej inwestycji wygrało konsorcjum dwóch firm z Łodzi: Przedsiębiorstwa Drogowo -Budowlane „Kemy” i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Wartość całego przedsięwzięcia wynosi prawie 81 mln zł, z czego fragment łódzki „pochłonie” około 56,4 mln zł, a konstantynowski – niemal 24,4 mln zł. Miasta porozumienie w tej sprawie zawarły już w 2020 roku.

– Podpisana dziś umowa stanowi kolejny ważny krok. Nie byłby on jednak możliwy, gdyby nie znakomita współpraca z Łodzią. Zaryzykuję twierdzenie, że niewiele jest samorządów w Polsce, które podejmowałyby wspólne działania równie skutecznie jak my – podkreśla Robert Jakubowski, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego.

Roboty na konstantynowskim odcinku obejmą m.in. położenie nowego torowiska, na mijankach – tzw. gdańskiej i srebrnej – pojawią się nowe zwrotnice i instalacje do ich ogrzewania, a na jednotorowych odcinkach linii – zmodernizowany system sterowania ruchem. Na peronach przystankowych staną wiaty z ławkami.

Czas realizacji przedsięwzięcia wynosi 16 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą, w tym 7 na opracowanie dokumentacji projektowej wraz ze złożeniem wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na budowę.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A u nas kiedy wróci?
Ten remont się skończy kiedyś???

Ja pierd… Pod każdym postem to samo. Trol trola trolem pogania.

Moglby nie wrocic nigdy-inwestycja za ciezkie miliony zeby wozic emerytow darmo i gapowiczow…zwrocila by sie za 100 lat, niestety trwalosc tej budowy to pewnie max 10…

A pod kiedy to inwestycje w komunikację miejską się zwracają?

Pewnie w Konstantynowie zrobią szybciej niż nasz Bob Budowniczy Grześ i spółka 🙂

W Zgierzu remont zaczął się później niż u nas. Nie było utrudnień takich jak u nas. Już kilka miesięcy temu tramwaj do Zgierza wrócił. Konstantynów też pewnie zakończy inwestycje szybciej niż my. Ok, u nas jest większy zakres prac. Ja to rozumiem ale u nas brak jest planowania, zarządzania, konsekwencji. Ktoś dopuścił się wielu zaniedbań. I ta osoba powinna ponieść konsekwencje, bo mamy sparaliżowane miasto i nie widać żeby gdzieś te prace zmierzały do końca. Wątpię, żeby ten nasz remont dobiegł do końca w tym roku. Jest coraz większy bałagan i coraz większe utrudnienia. Nic wbrew temu co mówione było… Czytaj więcej »

Wspaniała wiadomość. Niech Konstantynów też pozna uroki remontu torowiska i kilkuletniego paraliżu centrum miasta.