Strona główna Aktualności Komunikacja Tramwaj przestaje jeździć. Prezydent zwołuje pilną konferencję

Tramwaj przestaje jeździć. Prezydent zwołuje pilną konferencję

28

W związku ze złym stanem sieci trakcyjnej w Pabianicach od dnia 14 maja, zostanie zawieszone kursowanie tramwaju linii 41 do Pabianic.

Tak brzmi komunikat MPK Łódź. Prezydent Grzegorz Mackiewicz na godz. 16.00 zwołał pilną konferencję prasową, podczas której potwierdził informacje podane przez MPK. Skąd nagła zmiana, skoro wczoraj ogłoszony został przetarg na wymianę sieci trakcyjnej, a komunikacja zastępcza miała być uruchomiona tylko na czas naprawy w okresie wakacyjnym?

– Stanowisko jest dla nas zaskakujące i niezwykle nagłe – mówił zdziwiony Mackiewicz.

MPK przywróci kursowanie tramwajów po zaplanowanym remoncie, czyli najprawdopodobniej we wrześniu.

Poniżej informacje dotyczące uruchomienia komunikacji zastępczej.

Jednocześnie zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępczą linia Z41 oraz ulegnie zmianie rozkład jazdy linii 17 w soboty i niedziele.

linia 41
PLAC NIEPODLEGŁOŚCI – Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA
CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka – PLAC NIEPODLEGŁOŚCI

linia Z41 CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, Łódzka, Warszawska, Zamkowa, Łaska– DWORZEC PKP PABIANICE DWORZEC PKP PABIANICE – Łaska, Zamkowa, Warszawska, Łódzka, Pabianicka, zawracanie przy Dubois, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

Jednocześnie ulegnie zmianie rozkład jazdy linii 17 w soboty i niedzielę

Autobusy linii Z41 będą zatrzymywały się w rejonie przystanków tramwajowych, na przystankach autobusowych oraz na przystankach tymczasowych:
– kierunek Dworzec PKP:
– Chocianowice Ikea
– Łódzka – Mały Skręt (A+T)
– Łódzka – Ksawerów (A)
– Łódzka – Widzew Żdżary (A+T)
– Łódzka – Teklin (A+T)
– Łódzka – Dąbrowa(A+T)
– Warszawska / Duży Skręt (A+T)
– Warszawska – Tkaniny Techniczne
– Warszawska / Sikorskiego (A)
– Warszawska / Kapliczna (T)
– Warszawska / Poprzeczna (T)
– Zamkowa / Zamek (A+T)
– Zamkowa / św. Jana (T)
– Zamkowa / Traugutta (tymczasowy)
– Zamkowa / Lutomierska (A+T)
– Zamkowa / Staszewskiego (A+T)
– Łaska / Mielczarskiego(T)
– Łaska / Węglowa (A)
– Dworzec PKP (A – dla wysiadających)

– kierunek Duży Skręt:

– Dworzec PKP (A – dla wsiadających, przy wiacie)
– Łaska – Tkacka
– Łaska / Mielczarskiego (T)
– Zamkowa / Konopnickiej (A+T)
– Zamkowa / Wyspiańskiego (A+T)
– Zamkowa / Waryńskiego (T)
– Zamkowa / Kilińskiego (T)
– Zamkowa / kościół św. Mateusza (T)
– Warszawska / Poprzeczna (A+T)
– Warszawska / 3 Maja (T)
– Warszawska / Nawrockiego (A)
– Warszawska / Tkaniny Techniczne (tymczasowy)
– Warszawska / Duży Skręt (A+T)
– Łódzka – Dąbrowa(A+T)
– Łódzka – Teklin(A+T)
– Łódzka – Widzew Żdżary
– Łódzka – Ksawerów
– Łódzka – Mały Skręt (A+T))- Pabianicka – Długa
– Pabianicka – Chocianowicka
– Pabianicka – Długa
– Chocianowice Ikea

Uwaga:
– autobus nie zatrzyma się na wysokości przystanku Łaska – Tkacka jadąc w stronę Dużego Skrętu (Aktualizacja: zdemontowano barierki i autobus zatrzyma się w tym miejscu)

w kierunku przeciwnym obowiązuje przystanek autobusowy Łaska-Węglowa (bliżej dworca).

– w kierunku Dużego Skrętu na przystanek Zamkowa/Traugutta w kierunku Dworca PKP nie wjeżdża na torowisko.

Dodatkowe informacje są dostępne pod całodobowymi numerami telefonów: 42 638 90 20 0-801 301 309

 

REKLAMA
Poprzedni artykułNie zatankujemy już na Statoil
Następny artykułCzadowo na Strzelnicy (ZDJĘCIA – WIDEO)
Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A tak się prężył, tak zapewniał, że wszystko jest pod kontrolą. Człowieku być prezydentem to nie zabawa w kolejne konferencje. Normalnie jaja z ludzi robi !!!

https://epainfo.pl/tramwaj-uratowany-na-razie/

A tak zapewniał, że uratował tramwaj jeszcze w zeszłym tygodniu ? Kolejny pinokio 🙂

Czy ten facet to tymi konferencjami chce ludziom ciemnotę wciskać !!! Ostatnio na konferencji mówił, że uratował tramwaj !!!

https://epainfo.pl/tramwaj-uratowany-na-razie/

Kończ waść, wstydu oszczędź! Czasu było sporo tylko nie na to co potrzeba.

skoro „trwa rok szkolny, więc zawirowania z komunikacją mogą powodować stres u mieszkańców” – to czy Pan Prezydent nie uważa, że z tego powodu to właśnie DOBRZE, że będzie komunikacja zastępcza w postaci autobusu, jako bardziej niezawodnego środka transportu?

Facet!

Jakie „w dniu wczorajszym”, śpisz czy co? O zawieszeniu 41 ze względu na fatalny stan infrastruktury jest mowa od miesięcy ( a w kuluarach od lat). O czym Ty bredzisz człowieku, obudziłeś się dzisiaj czy co ?!

Pabianiczanie zyskają przynajmniej bardziej niezawodny i na pewno bardziej punktualny autobus.

Remont druta czy dzisiaj czy jutro spowodowałby zawieszenie tramwaju, po co ten stres skoro zaplanowano autobus zastępczy ? Tylu było zwolenników hybryd i elektryków a co teraz wszyscy tęsknią za żelastwem, tym hałaśliwym niewygodnym dziadostwem ?!?!

co oznacza A oraz A+T w rozkładzie?

Burza w szklance wody, nie ma remontu bez utrudnień, malowaliscie w domu bez bałaganu? może tym razem wcześniej niż planowano ale bezpieczeństwo jest najważniejsze, pismaki panikują a przecież są autobusy a niestety tramwajach wroci po remoncie sieci

Dziękuję Wójtowi Ksawerowa, Prezydentowi Pabianic za zniweczenie koncepcji szybkiego tramwaju łączącego Pabianice – Ksawerów – Łódź i rozwalenie komunikacji tramwajowej!

Do wkurzony- szybki tramwaj metropolitarny to nam zabrał PiS i ten rząd który nie pozwolił na powstanie metropolii łódzkiej , gminy robią co mogą, kasy zostało mało , ktokolwiek byłby prezydentem miałby kłopot bo koszty zaniedbanego tramwaju są niewspółmierne do możliwości takich gmin, ostatni raz torowisko robione było w latach 80 !!!!! To nie wina Mackiewicza czy Topolskiego ale chorej polityki ogólnopaństwowej, reformy przerzucane na samorządy, szkolnictwo, szpitale, orliki, a był taki co chciał spółki geotermalnej – wtedy nawet na drut trakcji by nie było. Tak naprawdę to Łódź ma nas w d….. Panie prezydencie niech Pan będzie murem za… Czytaj więcej »

I autobus do IKEA jedzie rozkładowo… dłużej niż tramwaj po tych zdezelowanych torach. Super argument dla tych, którzy kibicują autobusom zamiast tramwajom. 😉 MPK zagrało bardzo nieładnie, miasto spełniło wymagania (będące efektem karygodnych zaniedbań poprzednich Władz – obecna nie od wczoraj stara się o jakieś środki na komunikację), a oni i tak „uwalili” tramwaj z dnia na dzień. Niemniej remont i tak wymusiłby czasowe wyłączenie ruchu tramwajowego. Z tym, że remont miał odbyć się latem, a zatem w porze, kiedy ilość pasażerów tramwaju jest mniejsza. Nina – napisy A, T, A+T oznaczają rodzaj przystanku, przy którym zatrzyma się autobus komunikacji… Czytaj więcej »

Luna bo ci żyłka pęknie od tej obrony pinokia. To jest wina mackiewicza !!! od 8 lat jest władny coś zrobić i nie zrobił NIC … !!!

A tak biegał na marsze MuremzaHanką …. a Hanka go olała 🙂

do klos … nie poprzednich władz … tylko obecnej władzy …

super moze darmowe wrotki albo rowery do lodz panie prezydencie a zima sanki z reniferami znowu porażka

smutny koniec … batonika w czekoladzie … 🙁 Nie da się więcej okłamywać ludzi … 🙁 … byłem zaje… ale nie zrobiłem NIC … nawet tramwaj wam zlikwidowałem … !!!

No tak się trzymał Hanki razem z Haburą . I co z tego ma?Wnioski, ratowanie a koniec jest bliski.Jeśli naprawdę były rozmowy i deklaracje to PANIE MACKIEWICZ miej PAN j..a i daj sobie spokój z Hanką.Pięknie pana wkręciła w te swoje gierki, popieraliście ją a dziś wystawiła pana i wójta Ksawerowa do „wiatru”. Jeśli tak ma wyglądać współpraca to gratuluję .

czas na zmiany …

kto nowym prezydentem 🙂

Juz sie ucieszyłam ze likwidują tramwaje i bedzie autobus a tu tylko zastępczy. Ja bym wolała zeby był autobus na stałe a nie tramwaj, bo tramwaj trzęsie i jest niewygodny.

jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził!!! Czytając poniższe komentarze, dochodzę do wniosku, że wiele osób będzie kandydowało w najbliższych wyborach:)) I wtedy będzie można się wykazać:)) Powodzenia anonimowi hejterzy!!!

Do jawnego Tobiasza.I nie tylko.Czy nad Pabianicami krąży jakieś fatum? Jesli wrócimy do wszystkich prezydentów i ich zastępców to wydaje mi się że wszyscy byli wykonawcami zadan zleconych ale nie przez swoich wyborców tylko politycznych układów .Przew.Rm w tym wieku tak się sprzedać za tych pare złoty i stołek w radzie nadzorczej. Wstyd, wstyd po trzykroć wstyd to samo Kozłowska i Marczak.I najlepsze że robione to jest pod hasłami ” …to dla dobra miasta…….” ha, ha,ha………A ludzie w te bajki wierza.Tu wygramy jakiś plac zabaw, dla „wspólnego interesu” zrobimy park,bulwary,ustawimy kwiatki a konkretnej roboty nie widać.Gdzie ulice,woda ,kanalizacja a tramwaj… Czytaj więcej »

Co to za panika z tym tramwajem? Jest linia zastępcza na czas remontu.
A Mackiewicz jest najlepszym prezydentem od lat. Zapomnieliście, że w rok zakończył sprawę szpitala? Teraz rozpoczął poważne inwestycje w mieście.
A jego nieudolny poprzednik jechał na haśle „biedne miasto i my mamy szpital” przez całe 8 lat.

Zaorać torowisko, zrobić porządny asfalt i po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Autobus na stałe zamiast tramwaju i w końcu jeździłoby się normalnie po mieście.

Zdrada polega na tym, że nie chcieli słuchać krawca.

Do Luny i innych tego typu unijnych specjalistek
Jak ten autobus będzie stać w korku to rzeczywiście nie będzie trzęsło.

Ulala to jak o 16:00 zwołano konferencję to musiał być ból. Szczególnie, że o 16:00 pół urzędu już jest na przystanku pod SDH’em, bo zakupy już zrobione w ciągu dnia przecież.