Strona główna Na sygnale Wypadki Traktorzysta wymusił pierwszeństwo

Traktorzysta wymusił pierwszeństwo

16
Do groźnego wypadku doszło ma skrzyżowaniu przy przychodni zdrowia w Petrykozach. Ranny jest mężczyzna kierujący skuterem.

Po godz. 16.00 skuterzysta jechał od strony Szynkielewa w kierunku Kudrowic. Miał pierwszeństwo. Kiedy dojeżdżał do skrzyżowania przy przychodni, z prawej strony, od Górki Pabianickiej, nadjechał ciągnik rolniczy. Kierujący skuterem próbował hamować przez około 15 metrów, ale i tak z impetem uderzył w konstrukcję do montowania tzw. łyżki.

Skuterzysta leżał bez ruchu. Ratownicy medyczni usztywnili mu kręgosłup i rękę. Z pomocą gapiów został przeniesiony na nosze i trafił do szpitala. Na skrzyżowaniu są spore utrudnienia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Efekt zmiany organizacji w tym miejscu/.

A co to ma do czego?? Jadac tam codziennie od Gorki Pabianickiej do Pabianic i jak bylo po staremu to malo razy jakis balwan przed nosem przecia droge od szynkielewa do kudrowic. Tam byly, sa i beda wypadki. Nie wiem jaka bylaby organizacja to bedzie zle.

Zasada ograniczonego zaufania widać przestrzegana. Tak wiem bla bla bla miał pierwszeństwo…Cmentarze pełne są tych co mieli pierwszeństwo.

Co to znaczy skuterzysta??😂

taki co jeździ na kiblu 😀

Skuter słowo z angielskiego scooter nazwa kierowcy takiego pojazdu skuterzysta bądź skuterowiec.ale nie wiem która jest poprawna.w każdym bądź razie należy przyjąć iż forma podana w artykule skuterzysta jest ok.

Tam powinna policja non stop stać i pouczać tych co wyjeżdżają na skrzyżowanie. Jest to notoryczne. Aż strach przejeżdżać przez to skrzyżowanie.

Usunąć barierki jak było kiedyś i 80% wypadków mniej. Ten kto wymyślił te barierki, powinien płacić za każdy wypadek i uszczerbek na zdrowiu.

dokładnie, przed położeniem chodnika i przebudową skrzyżowania nie było wypadków bo była lepsza widoczność

Skuterzysta?Moze motocyklista lub motorowerzysta

To skrzyżowanie jest strasznie małe i wąskie…naprawdę trzeba się mocno wysunąć, żeby zobaczyć, czy ktoś nie jedzie drogą z pierwszeństwem….Na jednym rogu tego skrzyżowania stoi płot-mur jakiegoś chłopa, na drugim rogu jest opuszczona działka z krzakami, słup i reklama. Nie bronię traktorzysty, bo to ewidentna jego wina, ale podejrzewam, że nie zauważył po prostu skuterka…
Tam po prostu powinny być progi zwalniające z każdej strony, nie tylko na podporządkowanych.

Ale zapierdalal. Droga hamowania 15 metrow. To ile on jechal w terenie zabudowanym

tylko skrzyżowanie równorzędne w tym miejscu,

Jeśli hamował przez 15 metrów, to musiał naprawdę nieźle gnać. Budowa ciągnika wymusza niestety że trzeba się trochę wysunąć by mieć jakąś widoczność. Szczególnie na tak zabudowanym skrzyżowaniu. Dlatego progi zwalniające powinny tam być ze wszystkich stron, a nie tylko z dwóch.

Traktorzysta nigdy nie wjedzie na drogę, jeśli miałby czekać aż będzie pusto po horyzont. Nie raz jadąc samochodem musiałam przepuścić traktor, bo już zaczynał skręt. Nie można zwalać winy zawsze na kogoś z podporządkowanej, bo ktoś z pierwszeństwa będzie jechać za szybko i niby on poszkodowany.

XD