Strona główna Sport Piłka nożna Zielony walec wjechał na stadion PTC. Derby Pabianic dla Włókniarza

Zielony walec wjechał na stadion PTC. Derby Pabianic dla Włókniarza

7

Liderujący w tabeli Włókniarz Pabianice nie pozostawił złudzeń rywalowi zza miedzy i strzelił 5 bramek zachowując czyste konto.

PTC Pabianice – Włókniarz Pabianice 0:5 (0:2)

Włókniarz przeważał od pierwszych minut. Można było odnieść wrażenie, że piłkarze z Grota Roweckiego grają na luzie i są pewni swego. Już w 24. minucie worek z bramkami rozwiązał Oleh Korobka uderzając z kilku metrów. Daniel Mazurek był bez szans. 4 minuty przed ostatnim gwizdkiem drugiego gola z rzutu karnego zdobył Sebastian Mucha. W polu karnym Korobkę faulował Marcin Bączał. Przynajmniej tak widział to sędzie. Kibice PTC byli innego zdania.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. W 54 minucie po zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobył kapitan Paweł Leonow. Na 4:0 z głową dołożył Eryk Sulikowski wykorzystując błąd bramkarza. Ostatniego gola w 84. minucie zdobył ponownie Leonow.

Warto zaznaczyć, że gdyby nie świetna forma bramkarza Daniela Mazurka wynik mógłby być dwucyfrowy.

Poważnej kontuzji doznał Sebastian Mucha. Do piłkarza wezwano karetkę.

PTC zaczyna mieć spore problemy, gdyż po trzecim ligowym spotkaniu podopieczni Michała Buchowicza na koncie mają zero punktów straconych 16 bramek. Jeśli nie dojdzie do większej rewolucji w zespole, w następnym sezonie Fioletowych będziemy mogli oglądać w A-klasie.

Włókniarz po wysokiej wygranej w derbach obronił pozycję lidera w tabeli i w mieście dając tym samym kolejny krok w stronę gry w IV lidze. Co ciekawe po piętach Włókniarzowi depczą dwa zespoły z naszego powiatu – GKS Ksawerów i KAS Konstantynów.

Tabel z portalu Łączy nas Piłka

PTC Pabianice: 25 Patryk Wujak (83′ Adrian Rudyk), 5 Filip Stuchała, 22 Adam Siwirski, 17 Dawid Kwiatkowski, 10 Jacek Hiler, 9 Mateusz Pietras, 8 Paweł Kompa, 19 Michał Wieczorek (64′ Patryk Stachowski), 3 Marcin Bączał (72′ Kamil Jankiewicz), 1 Daniel Mazurek, 13 Mateusz Musiał

Włókniarz Pabianice: 16 Artur Sobytkowski, 1 Adrian Nowacki (85′ Igor Kocik), 5 Wojciech Mordzakowski, 10 Paweł Leonow, 9 Oleh Korobka (73′ Jakub Dobroszek)), 15 Sebastian Dresler (77′ Damian Madaj), 17 Dawid Acela (64′ Bartosz Jarych), 19 Szymon Szafoni (73′ Jakub Szczegodziński), 13 Eryk Sulikowski, 14 Robert Piotrowski (77′ Maksymilian Kowalski), 20 Sebastian Mucha (52′ Grzegorz Gorący)