Strona główna Aktualności Z miasta Przebudowy z myślą o pasażerach. Również niepełnosprawnych

Przebudowy z myślą o pasażerach. Również niepełnosprawnych

10
Przy ulicy Waltera Jankego rozpoczęły się prace związane z modernizacją peronu autobusowego. 

Na wysokości bloku 243 zdemontowano dotychczas stare płyty chodnikowe. Będą one zastąpione szarą kostką betonową. W zakres prac wejdzie również ułożenie płytek ostrzegawczych z wypustkami (w kolorze żółtym). To z myślą o niepełnosprawnych.

– Dzięki powyższemu rozwiązaniu osoby niewidome i niedowidzące będą wiedziały, że zbliżają się do krawężnika. Taka nawierzchnia pojawi się na całej długości peronu – wyjaśnia Michał Maślanka, podinspektor w wydziale infrastruktury technicznej i komunikacji w magistracie.

Roboty, prowadzone w tym miejscu na długości 55 metrów, to część projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, obejmującego budowę nowych zatok i peronów oraz modernizację już istniejących. W jego zakres wchodzi też montaż na peronach płytek ostrzegawczych.

– Takich przystanków z wypustkami będzie na terenie miasta ponad sześćdziesiąt – dodaje Michał Maślanka.

Drogowców realizujących podobne zadania można też spotkać w innych częściach miasta.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

od razu PERON! zwykła krańcówka autobusowa.

Czytaj rozwaznie albo zorjentuj się w którym miejscu to powstaje. Bo napewni nie chodzi o krańcówke

Uwydatnianie zwykłego placu z busami do roli lotniska… jak w repubice chińskiej. PijaR trochę przesadził 🙂
Dokładnie wiem gdzie powstaje bo widzę to z balkonu! Peron to by był, gdyby były przynajmniej dwa przejścia podziemne i jeden górą, , ze 4 miejsca odbioru pasażerów (perony), wokoło budki z hamburgerami i śpiący w poczekalni bezdomni. a to jest zwykła krańcówka autobusowa i koniec!

Wtedy to byłby dworzec.

Super. i płotki postawione tak żeby wjechać w fantastyczne separatory. idioci wymyślili separatory a ćwierć inteligenci ustawiają teraz płotki. Polska myśl budowlana…

gdybyś nie był głupkiem i jeździł zgodnie z przepisami to nie wjeżdżałbyś w separator – to takie proste….

Z przystankiem na końcu ul. Piechoty Wilków, grzebią się już 2 miesiąc…

A mi akurat ten pomysł się podoba Nie wiadomo co w zyciu los przyniesie a tak proszę zawsze jest to udogodnienie na PLUS. Wszędzie dają + . Bravo za prijekt

Last edited 2 lat temu by Wr

zanim osoba niepelnosprawna dojdzie do przystanku to bedzie musiala pokonac istny tor przeszkod na chodniku… bo przeciez sciezka rowerowa chodzic nie mozna i jak dobrze pamietam SM na rowerach jezdzila i mandaty sadzila. Matka z wozkiem na spacer wyjsc nie moze, bo na dziurawych plytach dziecko wypasc z wozka moze…

APELUJE: Wykonujcie remonty kompleksowo – a nie łatacie i o swoj PR dbacie!

A przy okazji, czy robotnicy „pracujący” przy modernizacji przystanków (np. na karniszewickiej) naprawdę muszą zajmować cały pas ruchu???? majom na to pozwolenia na zajęcie pasa? od kilkunastu dni grzebią przy jednym stanowisku opierając się o auto i tylko korki powodujom!