Strona główna Aktualności Z miasta To rekordowa liczba zakażeń od początku pandemii

To rekordowa liczba zakażeń od początku pandemii

16
W powiecie pabianickim rośnie liczba zachorowań na COVID-19. Tylu zakażonych, ilu mamy teraz nie było, odkąd rozpoczęła się pandemia. W tym samym czasie koronawirusa potwierdzono już u 51 osób. 

Jak usłyszeliśmy od Piotra Szczepaniaka, kierownika sekcji higieny środowiska w sanepidzie, tylko w ciągu minionego weekendu pozytywne wyniki testów uzyskało 11 osób.

– Tak dużo zakażeń nie mieliśmy jeszcze nigdy. Pojawiły się jednak ich ogniska, m.in. w pabianickim szpitalu i w Urzędzie Gminy w Ksawerowie, co skutkuje kolejnymi przypadkami – potwierdza kierownik.

Spośród wszystkich zakażonych 42 przebywa w domach. Większość ma objawy, ale nie na tyle poważne, by kwalifikowały do hospitalizacji. Niemniej 9 osób trafiło do szpitali (w Zgierzu, w Łodzi i w Bełchatowie).

Z powodu koronawirusa zostały wstrzymane przyjęcia do dwóch oddziałów PCM –  neurologicznego i urologicznego.

Nie pracuje również Urząd Gminy w Ksawerowie. Testy potwierdziły obecność COVID-19 u części urzędników, w związku z czym pozostałych skierowano na kwarantannę. Dotyczy to również Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zakładu wodociągów i kanalizacji.

– Wszystkie te jednostki będą zamknięte co najmniej do piątku. Mam jednak nadzieję, że na początku przyszłego tygodnia sytuacja zacznie się normować – mówi wójt Adam Topolski (zdrowy).

Liczba osób objętych kwarantanną w naszym powiecie też jest rekordowo wysoka – wynosi 238. Najwięcej osób jest w izolacji w Pabianicach i w gminie Pabianice, bo 124. W pozostałych dane przedstawiają się następująco: Lutomiersk – 17, Konstantynów Łódzki – 20, Ksawerów – 59, Dłutów – 10, Dobroń – 8.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Boszsze. Jakie to straszne! Wirus atakuje na jesieni. Kiedyś nie do pomyślenia : )

Bo kiedyś to Panie, taka grypa tak szalała, a tera to cud medycyny współczesnej nastąpił i ludziska ino na koronę chorują ile to chorób teraz odeszło. Słuszno linię ma nasza partia.

Pytanie podstawowe
ile sztuk wykonano testów ?
Ile procentowo „wykazano” zakażonych ?
Jakie sa statystyki ?
Czy te osoby zakażone są na podstawie oświadczenia ?
Np.podczas przyjęcia do służby zdrowia
wypadkową
trzeba wypełnić oświadczenie
ze jest sie osobą z podejrzeniem c19 ?

I w związku z tą dużą ilością zakażonych doczekaliśmy się mobilnego punktu poboru materiałów wysoko zakaznich biologicznie 50 metrow obok biedronki gdzie przewija się dziennie tysiąc osób
Super !!!

Ludzie włączcie myślenie!!! Ten cały koronaświrus znika jak tylko się popatrzy na statystyki. Ilość dziennych zakażeń (nie zachorowań) zależy tylko od ilości wykonanych testów jest to 2-3% pozytywnych i z tych 3% zakażonych 90% nie ma żadnych objawów co daje ilość zachorowań na poziomie 0,3%.

Bluźnisz człowiecze, toż to prawie nowa religia, wyznawcy koronaświrusa już szykują stos dla Ciebie.

znika??? chyba żartujesz. wg. mnie przy obecnym podejściu pandemia jest nie do zatrzymania. Podam na przykładzie wykrytej korony w moim zakładzie. Jeden z członków zarządu poinformował iż ma covida. Wiemy (info z sanepidu) że wynik pozytywny można w 85% uzyskać dopiero po tygodniu od zakażenia. Jako że prezes jest osobą decyzyjną, to przez ten tydzień stykał się z kierownictwem na spotkaniach organizacyjnych. Przez ten tydzień zarażał kierowników na spotkaniach. A oni pracowników działów którymi kierują. Teraz wszyscy porobili sobie badania. Jako że nikt bez pewności nie weźmie sobie dni wolnych z urlopu. Każdy potencjalny zarażony chodzi do pracy, czekając na… Czytaj więcej »

część dalsza… Aktualnie reszta pracowników nadal chodzi do pracy zerkając co jakiś czas na wyniki badań, oraz przyjmując petentów!. Jedyne co sanepid nakazuje to się obserwować. żadnych innych zabezpieczeń się nie stosuje. Co znaczy obserwować nikt nie wie? Nie wiem zaczną mi wypadać włosy? łamać paznokcie? czy może skóra zacznie mi się łuszczyć? Nie wiem specjaliści z sanepidu nie informują o tym. Więc wszyscy chodzą do pracy i obserwują innych. Co zapobiegliwe karyny noszą po dwie maski i plexiglasy na głowach… Przy takim podejściu nie ma co liczyć na zatrzymanie pandemi. Zaraz po pierwszym wyniku, cały zakład, rodziny i podane… Czytaj więcej »

W zeszłym roku też tak trzęsłaś się ze strachu? Aaaa, nie było nic o tym w TV? No coś takiego… Ludzie! Czy wy kończyliście jakieś szkoły? Macie coś w tych baniakach poza trocinami????? Wirusy chcecie zniszczyć????? To może za moment zaczniecie Saharę przenosić w inne miejsce? No jak się nie da? : ))))) Boże. Ja chyba śnię…

Wiesz co jest objawem histerii? Wstawianie więcej niz jednego znaku zapytania na koncu zdania.

ić na koniec swojej płaskiej ziemi i rzuć się w przepaść 🙂

Ja się nie boję ale widzę, że ty jesteś bliska temu : ) Śmiało, przyniosę ci taboret : )

„Ić” poucz się ortografii… Was durnota wykończy nie żaden covid.

Last edited 1 miesiąc temu by Annanke

ić do logopedy bo podając nick się jąkasz

Zastanawiająco inteligentny wirus jest w urzędach,szkołach,w przychodniach lekarskich tylko na nfz bo prywatnie lekarze przyjmują.Tyle milionòw ludzi przewija sie przez sklepy wielkopowierzchniowe i co?Zaden nie był zamkniety nikt tam nie chorował.Zacznijcie myslec

Oni „myślą” jak se włączą „ekspertów” w TV co to ich nastraszą, naściemniają, każą nosić kagańce… Niestety jest to nowa rasa covidowców wychowana na serialach, telewizyjnych showach i innym badziewiu. Nie oczekuj od nich myślenia. To za trudne : )