Strona główna Aktualności To już szósty dzień strajku. Egzamin ósmoklasisty bez zakłóceń

To już szósty dzień strajku. Egzamin ósmoklasisty bez zakłóceń

59
Jak podaje rzecznik prasowy prezydenta Pabianic, zaplanowany na dziś egzamin dla uczniów klas ósmych odbył się bez zakłóceń. 

Egzaminy przeprowadzono we wszystkich ośmiu szkołach podstawowych, gdzie uczy się ten rocznik. Sprawdzian pisało 526 uczniów.

Większość dzieci z niższych klas nie przyszła dziś do szkoły. Rodzice byli informowani o przeprowadzanym egzaminie.

– Ci uczniowie, którzy byli dziś w szkole, mieli zapewnioną opiekę – zapewnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Natomiast coraz więcej dzieci przyprowadzanych jest do przedszkoli. Rodzice po tygodniu strajku rozkładają ręce i nie mają innego wyjścia tylko przyprowadzić pociechy do placówek. Tam przedszkolaki spędzają czas głównie na zabawie, bo w związku ze strajkiem nie realizowany jest program edukacyjny.

Dane z przedszkoli:

1. PM 2 – pracuje 1 dyrektor, adm. i obsługa, 25 dzieci obecnych.

2. PM 3 – pracuje 1 dyrektor, adm. i obsługa, 16 dzieci obecnych.

3. PM 4 – pracuje 2 dyrektorów oraz adm. i obsługa, 49 dzieci obecnych.

4. PM 5 – pracuje 1 dyrektor oraz adm. i obsługa, 28 dzieci obecnych.

5. PM 6 – pracuje 1 dyrektor i 1 nauczyciel, 26 dzieci obecnych.

6. PM 8 – pracuje 1 dyrektor i 1 nauczyciel oraz adm. i obsługa., 25 dzieci obecnych.

7. PM 11 – pracuje 2 dyrektorów i 4 nauczycieli oraz adm. i obsługa, 47 dzieci obecnych.

8. PM 12 – pracuje 1 dyrektor, 3 nauczycieli, adm. i obsługa, 26 dzieci obecnych.

9. PM 13 – pracuje 2 dyrektorów i 5 nauczycieli i adm. i obsługa, 52 dzieci obecnych.

10. PM 14 – pracuje 2 dyrektorów, 2 nauczycieli oraz adm. i obsługa, 39 dzieci obecnych.

11. PM 15 – pracuje 1 dyrektor i 2 nauczycieli oraz adm. i obsługa, 24 dzieci obecnych.

12. PM 16 – pracuje 1 dyrektor, 14 nauczyciel i adm. i obsługa, 40 dzieci obecnych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
59 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niezmiennie nie popieram. Życzę wytrwałości bo czuję, że ten strajk przyniesie skutki odwrotne od zamierzonych.

Dziś czytałem fajny artykuł.
Drodzy nauczyciele jeśli ten strajk okaże się porażką,
proponuję zacząć pracę, a przepraszam misje w taki sposób jaki widzi to społeczeństwo czyli 4 godziny przy tablicy plus sprawdzanie kartkówek ćwiczeń i tej całej papierologii.
Skończcie z pracami domowymi, wycieczkami,wyjściem do kina czy teatru zielone szkoły pikniki konkursy ogólnie z każdą pierdoła co robicie w swoim czasie wolnym chociaż tyle waszego.
Nic nie stracicie bo i tak większość ma was w d… niestety, a zyskacie czas dla siebie i rodzin pozdrawiam.

A dlaczego nie w drugą stronę. Zacznijcie pracować tak jak chciałoby tego społeczeństwo, czyli 40 godzin w miejscu pracy, żadnych sponsorowanych kin, teatrów. Hehe może się okaże że wtedy już nie będziecie musieli sprawdzać prac domowych w domach.

Z tego co wiem w szkołach nie ma technicznie możliwości aby każdy nauczyciel miał swój mały kącik , a spytaj się każdego belfra czy nie chciałby pracować od 8 do 16 i potem mieć wolne od zebrań szkoleń i zapomnieć od pracy.

Super! Rozumiem, że nauczyciele chcą pracować od 8 do 16 tylko ktoś im nie pozwala i każe strajkować o 1000 zł podwyżki a nie o godziny pracy. To już hrabia Rostowski mówił, że piniędzy nie ma i nie będzie. Teraz wiem dlaczego nauczyciele nie chcą tych pieniędzy, które proponuje rząd. Koko weź podpis od każdego belfra, który chciałby pracować od 8 do 16 a potem może zapomnieć o pracy. I tak jak proponują inni żadnych wycieczek, teatrów,kin.

Nie pozwalały im kolejne rządy, a super system MEN wprowadzony przez ” murgrabię ” Zalewską, jest do d… !
Nauczyciel, to powinien być zawód, jak każdy inny. Poczytaj sobie, jak jest w Szwecji. Wszystko się robi w firmie, 8 godzin i fajrant !
I w Polsce powinien nastąpić absolutny koniec przywilejów dla wszystkich, dla posłów, prokuratorów, sędziów i innych ” ponad ” dziś normalnie zatrudnionego bez żadnych gratyfikacji.

Z tego co wiem to wiele szkolnych
sal gimnastycznych
nie spelnia wymogów odpowiadajacych do pracy z aktualnym programem nauczania.
(Wielkość szatnie prysznice dwuzmianowosc )
Wiele toalet nie posiada
mydla,
lustra
i zasówek w szaletach .
Dzieci jedzą kanapki siedząc na korytarzach
Tak było za moich czasów jak teraz rozmawiam jak wyglądają warunki to są podobne
Niewiele się zmieniło …

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale w Polsce jest coś takiego jak prawo pracy. Nauczyciele postanowili jednak je obejść i korzystają z karty nauczyciela. Wystarczy, że zrezygnują z karty nauczyciela i zaangażują się w pracę 8h dziennie (naprawdę w szkole, a nie na niby w domu) i powoli zaczną odzyskiwać zaufanie i szacunek społeczeństwa.
Jeśli do tego przestaną być agresywni wobec dzieci (np. krzyk, wyzwiska itp.), to proces odzyskiwania zaufania może przebiegać szybciej.

Nauczyciel agresywny wobec ucznia buhahahaha ty człowieku nie wiesz co piszesz hahaha😀
To mnie i niejednego rozbawiłeś.

domyślam się że szkołę znasz ze spacerów po chodniku obok szkoły

Ilość czasu wolnego jaką mają nauczyciele to można porównywać tylko z bezrobotnymi z tą różnicą, że bezrobotnym nie wypłaca się pensji

Rozumiem, że znasz to z autopsji. 🙂
A na tym bezrobociu, to nie za długo już się opierd….?

Szanowny Książę Walii. Mam nadzieję, że nie jesteś nauczycielem bo jad, który sączy się z Twoich wypowiedzi oburza większość, nauczycieli też. Chyba, że jako „princeofwales” jesteś po prostu pancernikiem z 1939r.

Szanowny Ja. Niestety, ale poziom mych wypowiedzi musi być dostosowany do poziomu wpisu poprzednika. Takie czasy. Do wyznawców obecnych rządów dociera TYLKO język ich przedstawicieli – wiadomego prezesa, czy Krystyny P..
Nie wypada wypowiadać się w imieniu większości (nauczycieli też), jeśli takowych się nie reprezentuje.
Zdaje się, że wiesz również, że owy pancernik został zatopiony 2 lata po zwodowaniu. 😉

Drodzy nauczyciele, zachęcam do wzięcia przykładu z protestujących lekarzy rezydentów. Zacznijcie masowo składać wypowiedzenia. Jest tyle innych pięknych zawodów, a Wy jesteście kwintesencją wykształconej, otwartej na zmiany elity naszego narodu. Z pewnością doskonale sobie poradzicie. Pokażcie co potraficie wszystkim tym, którzy maja Was za nierobów i nieudaczników, którzy zostali nauczycielami z braku innego pomysłu na życie. Powodzenia! 👍

Sądzę, że to dobry pomysł. Jednak uważam że Ci, którzy zostaną w zawodzie powinni usiąść do „Okrągłego Stołu” bo zmiany systemowe w naszej oświacie są potrzebne od zaraz. Wszystkich pracujących przede wszystkim powinien obowiązywać Kodeks Pracy a dopiero potem dodatki resortowe i przywileje.

No proszę a w TVN podają, że to ósmy dzień strajku był w poniedziałek. A na Epainfo szósty. I kto ma rację?

W weekendy korepetycje dają

No, to się załapiesz.

Mam nadzieje ze beda odpracowywac w wakacje ten strajk bo widac ze za mało mają wolnego, zapraszam nauczycieli na budowę bo widze ze juz im sie w glowach przewraca, powinni pracowac po 8 godzin dziennie (oczywiscie sprawdzac kartkowi i inne sprawdziany w szkole w domu miec wolne od szkoly) ale 26 dni urlopu bez zadnych przerw swiatecznych wakacji ferii itp. I ciekaw jestem czy bylo by im tak dobrze, i nie wyjezdzac mi tu ze studia i specjalizacje bo duzo osob robi studia specjalizacje i maja 26 dni wolnego w roku i pracuja czasami wiecej niz 8 godzin dziennie.

Pabi jak ci tak źle jest na budowie to zmień pracę.
Proszę też nie demonizować pracy w budowlance, bo osobiście bywam na dużych budowach i widzę jak robole się snują z kąta w kąt i dniówka leci ,a kasa jest taka że pomocnik na ok 3 tysięcy.
Budowy zmieniły się od czasów alternatywy 4 😀
Wcale nie jest to już taka fizyczna praca, ale bezrobotne patusy nie mają o tym pojęcia bo praca parzy 😀 ale na internet stać żeby ludzi pomyje wylewać.

Ten strajk TO wydarzenie takie jak
dzien wagarowicza w pierwszy dzień wiosny .
Taki lajcik ….
I stresie podobny
Wagarowac czy nie ….

Jeśli to jest „lajcik” i taki sobie „dzień wagarowicza”, to czym był poznański strajk 1956 r.? Tam przecież strajkowało nieporównywalnie mniej osób. Pewnie Twoim zdaniem o strajkach 1976 r. nie ma co wspominać, bo wtedy stanęło zaledwie 100 zakładów pracy, a w nich tylko 80 tysięcy osób. W lipcu 1980 r. strajkowało 80 tysięcy osób ze 177 firm. To w Twojej skali pewnie nieusprawiedliwiona nieobecność na jednej lekcji. Strajk w Nowej Hucie w 1988 r. to wobec tego dla Ciebie chyba tylko spóźnienie się na lekcję, bo wtedy zastrajkowało 17 tysięcy osób. Wiem, że organizacja sprawująca władzę robi wiele, by… Czytaj więcej »

Celnie!!! Ale zaraz pisowskie trolle spalą cię na stosie! Zastanawia mnie ta jakaś dziwna – trudno mi to nazwać – zazdrość, brak zrozumienia, nienawiść do środowiska nauczycielskiego (może ktoś to lepiej zdefiniuje) nie tylko rządzących, ale i wielu zwykłych obywateli (wynik rządowej propagandy?)!!! To na nauczycielach spoczywa przyszłość naszych dzieci, wnuków, to przyszłość Polski. Polska oświata, polska szkoła po deformie pisowskiej staje się anachroniczna, a szkoła staje się miejscem, w którym jest wtłaczana niefunkcjonalna wiedza, służąca bardzo schematycznemu pojmowaniu rzeczywistości. To widać, słychać i czuć po tych trzech latach jej funkcjonowania! I co się dzieje!!?? Prezes, a jego śladem rządzący… Czytaj więcej »

Szanowny Panie Moderatorze niech Pan napisze wreszcie, że na tym forum oczekuje Pan wypowiedzi zgodnych z oczekiwaniami nowego „Frontu Jedności Narodu” czyt.Koalicja Europejska. Niestety nie wszystkim z Panem po drodze. Niech Pan zacznie nagradzać wszystkich , którzy Pana popierają emotikonką. Wszyscy razem ryczcie, przebierajcie się, chrumkajcie, buczcie pod szkołami, przesyłajcie sobie lajki, uściski, kwiatki i czekoladki. Nie wiem co Pan widzi, słyszy i czuje (to zapożyczenie i powinno być w cytacie). No tak, „deforma pisowska Pana zdaniem po 3 latach „anachroniczna”! Czy Pan rozumie co Pan pisze??? To Pan pisze, że nauczyciele to obiboki i lenie. I tak mówią o… Czytaj więcej »

w pabianicach jest ok 30 placówek oświatowych pewnie większość działa świetnie, ale gdy przyglądam się jaka jest różnica między praca w sektorze prywatnym a państwowym to jest przepaść. Jeśli porównam zarządzanie i podejmowanie decyzji w sektorze prywatnym, a państwowym to jest przepaść . jeśli porównam odpowiedzialność i ryzyko odpowiedzialności to jest …. jeśli porównam presje żeby zrobić coś w terminie to jest …. Myślisz że to jest ta dziwna ” trudno mi to nazwać – zazdrość, brak zrozumienia, nienawiść do środowiska nauczycielskiego „

Jeśli wszystko w tym kraju zostanie sprywatyzowane, to możesz wtedy porównywać.
Na początek szpitale…

1956 rok to nie 2019 r. widzisz różnice w kalendarzu ? Różnica pomiędzy historycznymi strajkami, na które się powołujesz jest taka, że wtedy ludzie nie mieli co do garnka włożyć, a dzisiaj chcą zarabiać zwyczajnie więcej, wtedy ludzie nie mieli żadnej ochrony pracowniczej, a teraz mamy nadmierny socjal i ochronę, w postaci karty nauczyciela. no i najważniejsze kiedyś to ludzie strajkowali ! tzn. byli w zakładach pracy 24 godz na dobę, styropiany, gaz łzawiący, pałowanie, armatki wodne. A teraz strajkujący, wróć! protestujący 🙂 przychodzą na strajk do szkoły na 3 godziny dziennie!!! podpisać liste obecności i idą sobie spokojnie do… Czytaj więcej »

Ta władza atakuje sukcesywnie: niepełnosprawnych, kolejne grupy zawodowe: lekarzy, pielęgniarki, teraz przyszedł czas na nauczycieli. Znajduje to poklask licznych. Sytuacja ta prowokuje mnie do przeczytania kolejny raz wiersza Martina Niemöllera:

Als die Nazis die Kommunisten holten, habe ich geschwiegen;
ich war ja kein Kommunist.
Als sie die Sozialdemokraten einsperrten, habe ich geschwiegen;
ich war ja kein Sozialdemokrat.
Als sie die Gewerkschafter holten, habe ich nicht protestiert;
ich war ja kein Gewerkschafter.
Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.

Po kogo przyjdą po nauczycielach? Kiedy przyjdą po Ciebie? Jak sądzisz? Ktoś wstawi się za Tobą?

Z całym szacunkiem do Pastora Niemoellera ale czy w historii naszego kraju nie znalazł Pan żadnych bohaterów i patriotów? Chyba, że zna Pan historię Polski od Okrągłego Stołu albo jeszcze gorzej od daty wejścia Polski do UE. Ten obcojęzyczny patos w tym miejscu zupełnie niepotrzebny. Piszemy tutaj o przyszłości polskiej oświaty i o nauczycielach.

chłopie ! nadmiar wszechstronnej wiedzy przeszkadza dogadać się TU i TERAZ. nauczyciele strajkują podstawowe pensum nauczycielskie czyli tyle i rzeczywiście pracują tj. 18 godzin tygodniowo czyli 3,5 godziny dziennie przy kawce i herbatce. bo strajkują tyle i le pracują i sami to pokazali. koniec w tym temacie to jest nie do obrony ! widzisz ten lajcik ??? przerwa na święta widzisz to ? śniadanko w domu, 3,5 godziny strajku dziennie i do domu na obiadek i przerwa na święta z możliwością zapłaty za strajk !!! a ty mi wyjeżdżasz ze strajkami w 56 r. ???? moje dziecko pracuje na godzinach… Czytaj więcej »

Łyk dobrego humoru o poranku zawsze wprawia mnie w dobry nastrój. W 2013 r. badano rzeczywisty czas pracy nauczycieli W Polsce. Nie chce mi się szukać raportu, na pewno znajdziesz go bez trudu. Jak pamiętam, średni czas pracy nauczyciela to 47 godzin tygodniowo. Uczeń musi przygotować się do lekcji, a nauczyciel nie. Ziemia jest płaska i powstała około 6000 lat temu, a te starsze budowle podrzucili kosmici, żeby było śmieszniej. Nie było malowideł ani w El Castillo, ani w Lascaux, bo wtedy nie było jeszcze Ziemi. Gdyby nawet była, to i tak nie mogło być zwierząt, które przedstawiają malowidła, więc… Czytaj więcej »

a co się zmieniło w programie ?
mech zaczął rosnąć na drzewie od wschodu ?
i nauczyciel musi sprawdzić czy to jest jeszcze aktualne ?
zmieniła się budowa układu krwionośnego człowieka ?
Mickiewicz wprowadził zmiany w Panu Tadeuszu ?

p.s.
Powiem Ci tak, ludzie odkrywają nowe prawa i zasady.
I piszą na nowo matematykę, fizykę, chemię, biologię
ale to nie dzieje się w szkołach, tam nadal uczą o tym,
co było 100 lat temu.

poszukaj raportu ile pracują przedsiębiorcy
lub inne grupy zawodowe
ale liczone w ten sam sposób jak dla nauczycieli
może wtedy okazać że inni pracują po 90 godzin tygodniowo
stosując taką samą metodę liczenia

Nauczyciele strajkuja w szkołach tyle godzin,
ile godzin uczą !
Tzn ok 3.5 godziny dziennie .

Na to daj odpowiedź
A nie jakieś Laseux?
malowidła ścienne? i płaska ziemia ?

Popisywanie się ilością informacji
Nie zastąpi odpowiadaniem na pytanie .

Trzeba było się porozumieć z innymi grupami społecznymi . A tak chcieliście sami strajkować + podwyżki i przywileje tylko dla swojej grupy społecznej = zostaliście sami .To jest proste jak 2×2.

2 x 2 jest 1

W szkole pracuje ok 50 osób
Dzieci jest 300
Rodziców 600

50 osób
jest narzędziem do przerzucania
obowiązków i odpowiedzialność
na dzieci i rodziny .

50 do 900

Jeśli 50 osób nie uzyska zgody
lub akceptacji 900 osób
to nauczyciele zostali podpuszczeni
zeby isc na starcie z taką wlasnie
grupą społeczną .

Zadanie naturalne:
Jak może się skończyć protest
w takiej formie i z taką strategią ?

Odpowiedzi można zamieszczać w komentarzach.

Przeczytałem Twój post jeszcze raz i zrozumiałem, dlaczego widzisz różnicę. Ty po prostu tamtych strajków nie miałeś okazji doświadczyć. Przekonała mnie o tym „krowa”. Pewnie nawet nie wiesz o czym piszę. Dlatego nie masz o nich pojęcia, a jak Ci nie wyjaśnią ci, którzy wiedzą, to nadal nie będziesz wiedział. Zapewne nie wiesz, że strajkującym i wtedy przynoszono pożywienie. Do dziś mam tę strajkową krowę na zdjęciach, które sam robiłem…

zamknięcie się w swojej grupie zawodowej,
skutkuje boleśniejszym rozczarowaniem
w zderzeniu się z rzeczywistością społeczną ..

Wtedy ludzie protestowali przeciw
władzy i naciskali na rządzących .
A teraz protestują
o podwyżki i naciskaja dzieci oraz ich rodziców
Ot różnica …

Wiesz ile osób codziennie protestuje
O podwyzach ZUS
Opłaty za przejazdy autostradą
Woda prąd jedzenie podatki

Skala tego jest nieporównywalnie większą niż
Wagary .
Jednak z tą różnica ze zwyczajni
obywatele nie mają związków zawodowych
W tej sprawie
I nie mają zorganizowania w tej sprawie .

To jest cichy protest przy płaceniu rachunków

Panie Przemku gratulacje 😊
Pan pracuje i nie strajkuje
Zasuwa Pan ostatnio jeden artykuł za artykułem
Więc jednak można .
Szacunek dla Pana pracy
I przepraszam za mocniejsze komentarze
Pozdrawiam

Nie mam dziecka w wieku szkolnym, więc ciężko mi stanąć po którejś ze stron. Ale jak obserwuję, ile dzieci moich znajomych chodzi na korepetycje (a nie są to jakieś nieuki, wręcz przeciwnie) bo nie radzą sobie głównie z matematyką, to coś tu jest nie tak.
Za moich czasów (uhu jak to zabrzmiało!) Jak dzieciak czegoś nie rozumiał, to zostawał po lekcjach na tzn.zajecia dodatkowe i nauczyciel tłumaczył do skutku.
Druga rzecz – program! To tu jest pies pogrzebany, beznadziejnie skonstruowany (rym częstochowski?) Przez miernoty,których nazwisk „żont” nie chciał przez dwa lata podać.
No coś tu jest nie tak.

Ludzie kurw…… opamiętajcie się, macie sieczkę zamiast mózgu, skąd się biorą korki, to że dzieci siedzą po 8 godzin w szkole. Dlatego że jesteśmy po reformie to co było w 3 lata robi się w 2 ,szlag mnie trafia że nikt o tym nie mówi tylko kasa i kasa. Co ma zrobić nauczyciel kiedy ma np 90 tematów a tylko 80 lekcji wiadomo że coś zostaje do domu i nie ma czasu na powtarzanie materiału bo czas goni , a z materiału przerobionego trzeba się rozliczyć. Macie pretensje jasne macie prawo, ale proszę kierować złość na tą szczeżącą się wiecznie… Czytaj więcej »

Co za bzdury opowiadasz. Ilość lat nauki się nie zmieniła. Było 6 + 3 + 3 co dawało w sumie tyle samo co jest teraz czyli 8 + 4. Wpierw policz a potem pisz.

Ale Ja nie piszę o latach czy się suma zgadza,ale o programie który był w gimnazjum 3 letnim zrzucili na 7 i 8 klasy podstawowki.
Chyba oczywiste że teraz program na licea też się zmieni bo dołożyli rok.
Dobra ja już pasuje ta cała dyskusja jest bez sensu.
Tych co uważają nauczycieli za nierobów i pasożytów i tak niczym się nie przekona widzę 😀

Ale historii troche przez 50 lat przybyło, i książki nowe napisali, i odkryli co nieco naukowcy, więc materiału jest więcej

a kiedy nauczyciele zrobili strajk z tego powodu ?
protestowali że będzie niewygodnie itd.
dostali podwyżkę i klepali bezsensowny program nikomu nie przeszkadzało …

To przecież nieprawda. Zapewne jedynie lud puszczał ich ostrzeżenia mimo uszu. Czy słyszałeś, że opracowano jedynie podstawy programowe do klas I, IV oraz VII szkoły podstawowej? Środek pomiędzy nimi to czarna dziura. To tak, jakby zaplanowano podróż widząc, że samolot wzniesie się z pierwszego lotniska, będzie miał gdzieś dwa postoje. Nikt jednak nie wiedział, gdzie i kiedy one przypadną ani jak długie będą. Określono jedynie, kiedy samolot dotrze do czwartego lotniska. Nikt nie zadbał przy tym o to, by przepakowywać „bagaże doświadczeń” „pasażerów”. Mało tego, nie wiadomo było, czy jest jakiekolwiek połączenie pomiędzy lotniskami trzecim i czwartym i czy da… Czytaj więcej »

albo latasz gdzieś w przestworzach,
albo zatrzymałeś się w dawnych wiekach.

nic z tych informacji nie rozumiem…
rozumiem że masz w sobie spore pokłady złości i pretensji .

sprawa jest prosta jeśli coś komuś nie pasuje to zgłasza i protestuje bezpośrednio do swojego przełożonego.
jeśli reforma lub program nie odpowiada to trzeba zebrać odwagę i strajkować czyli zgłaszać skutecznie pretensje do przełożonego.
i to jest ścieżka która zawiera możliwość poprawy tego stanu .
nierozwiązane problemy kumulują się i eksplodują pretensjami i niezadowoleniem..

Odwagi !
której w programie nauczania i lekturach jest wiele !

Napisać wniosek o podwyżkę, awans, nagrodę to dyrektorzy wiedzą do kogo się zgłosić, jak poprawić system to biadolą i wysyłają dzieci albo rodziców. Trochę więcej konsekwencji w działaniu i wszystko będzie dobrze !

To strajk legalny. Dlatego może mieć on jedynie charakter płacowy i formalnie musi być skierowany przeciw dyrektorom. Tak stanowi prawo. Ułatwić działania dyrektorom i rozwiązać ręce organom prowadzącym może tylko organizacja sprawująca władzę. To zapętlone, zgoda, ale bez zrozumienia tego trudno dostrzec sedno sporu. Nie wystarczy poproszenie o podwyżkę, ponieważ dyrektor sam nie pozyskuje środków. Otrzymuje je od organu prowadzącego. Ten z kolei od organizacji sprawującej władzę otrzymuje dotacje na poziomie 55% (średnia krajowa) kosztów funkcjonowania szkół. 45% musimy zatem dołożyć z lokalnych podatków (ściślej – części PIT pozostających w dyspozycji samorządu). Nie dlatego, że szkoły są drogie, tylko z… Czytaj więcej »

Wystawiać noty odsetkowe za nieprzekazywanie środków finansowych w niewystarczającej ilości .
Jeśli przedsiębiorca nie za płaci Zusu dla państwa
jest konsekwencja = wyłączenie z zasiłku chorobowego zadłużenie + odsetki karne.
Brak umorzenia, przedawnienia przy znacznej kwocie równa się z odwiedzinami komornika.
Jeśli szkoła ma dostawać 5 mln, a dostaje 3,5 mln
to jest zadłużenie i powstaje dłużnik
z wszystkimi konsekwencjami.
tu nie ma co komplikować sprawy, tak wygląda prawo.

„Gdyby nie ich zgoda, nikt nie zdołałby wejść do jakiejkolwiek szkoły,
a żaden łamistrajk nie mógłby opiekować się w niej dziećmi podczas protestu.”
A szkoła to wasza własność ?
to tylko miejsce pracy, które zostało wam użyczone.
rozumiem wzburzenie i granie na emocjach,
ale proszę znaj swoje miejsce w szeregu.

Skoro to strajk legalny i może dotyczyć spraw JEDYNIE płacowych
To po co mieszac ludziom w głowach
Ze dotyczy on programu edukacyjnego
i walczymy o wasze dzieci .

Z systemem nie przeginaj, reszta tak, jak wszędzie. Może będzie dobrze…

Poczytaj, będziesz wiedział.